La Palma – nejkrásnější místa

Pohodový poznávací zájezd s relaxací u moře

Termín
4. 10. – 11. 10. 2024
Číslo zájezdu: 90224
Cena
25 940 Kč

Vítejte na malebném ostrově La Palma, kde se setkává nebeská krása s pozemským dobrodružstvím. Tento skrytý klenot Kanárských ostrovů láká cestovatele svým jedinečným spojením přírodních divů, klidných pláží a pohostinné atmosféry. La Palma, přezdívaná „Isla Bonita“ či „Krásný ostrov,“ je nádhernou kombinací dramatických sopečných vrcholků, hustých pralesů a azurových vod Atlantiku.

Tento malý ráj, ukrytý před masovým turismem, vás okouzlí svým autentickým šarmem a bohatstvím kulturního dědictví. Pro milovníky přírody nabízí ostrov mnoho trekkingových stezek, odkrývajících divokou krásu horských hřebenů a malebných kaňonů. La Palma se pyšní titulem UNESCO Biosférické rezervace, což jen podtrhuje jeho unikátní ekosystém a odhodlání chránit přírodní poklady.

Přestože ostrov nabízí klidné útočiště pro odpočinek a relaxaci, nechybí zde ani pestrost aktivit pro dobrodružné duše. Od pozoruhodných pozorování hvězd v čistém nočním nebi, přes tradiční festivaly až po vkusné lokální speciality. La Palma přináší nezapomenutelné zážitky pro každého cestovatele.

Náš poznávací zájezd na La Palmě spojuje relaxaci, objevování a pohodové výlety v okouzlující přírodě. Nechte se unést tímto jedinečným ostrovem, který překvapuje na každém každým kroku.

 

Láká vás náročnější turistický program? Přejete si více horských výletů? Pak s námi vyražte na turistický zájezd Zážitková La Palma.

Nadchla vás La Palma? Toužíte vyrazit na kouzelný ostrov jen ve společnosti svých blízkých? Pak právě pro vás připravíme originální program La Palma na míru.

Na co se můžete těšit?

Ostrov divoké přírody, bujné vegetace a skvělého vína.

Magická krajina sopek.

Vulkanický kráter Caldera de Taburiente pokrytý borovicovými lesy.

Možnost volby náročnosti programu dle vlastního uvážení.

Ideální místo bez světelného šumu - pozorování hvězd.

Koupání v moři a v bazénech Piscinas de Fajana.

Náročnost:

Zájezdy poznávacího charakteru s minimální fyzickou náročností. Většina přesunů probíhá autobusem či mikrobusem. V rámci pěších výletů se omezíme především na kratší procházky jednoduchým terénem s malým převýšením s délkou maximálně 1 hodiny. Nejdelší procházka má 3 km.

Itinerář zájezdu

1. den – večer na Tenerife

Přílet na Tenerife, přejezd do hotelu v Los Cristianos. Koupání, procházka po promenádě, informační posezení u sklenky dobrého vína.

2. den – Roque de los Muchachos

Krátký přelet na ostrov La Palma. Autobusem až k nejvyššímu vrcholu La Palmy, procházka na 2 – 3 vyhlídky. Panoramatické výhledy z nejvyšší hory ostrova.

Mezinárodní astronomická observatoř, prohlídka Návštěvnického centra Roque de los Muchachos (15 Eur / os, studentské a důchodcovské slevy).
Názorné ukázky, co všechno lze vidět skrz nejlepší dalekohledy/ teleskopy světa, pozorování slunce a planet.

Přejezd do hotelu, ubytování a relax n pláži.

3. den – Tajogaite, lávový tunel a plavba za pozorováním delfínů a velryb

Vyhlídka na kráter sopky Tajogaite – sopka, která vybuchla na podzim 2021, obrovské lávové pole s rozlohou 1200 ha.

Lávový tunel a vyhlídky (8 Eur / os). Muzeum se spoustou aktuálních videí, možnost nahlédnout i do lávového tunelu a další atrakce.

Oběd v Puerto de Tazacorte. Odtud vyplujeme na moře. Zajímavá plavba trvá přibližně 3 hodiny, cena je 53 Eur. Během plavby lze pozorovat velryby i rybářské vesnice. Perličkou je proplouvání jeskyní.

Alternativní program je den v Santa Cruz nebo v Puerto de Tazacorte na krásných plážích, které jsou vyhlášené klidným mořem bez velkých vln.

4. den – Nejkrásnější místa severovýchodu

Cascada de los Tilos – krátká procházka soutěskou a osvětleným tunelem k vodopádu.

Návštěva malé sýrárny Quesería, kde chovají 250 koz. Zajímavé lokální způsoby výroby a uzení sýrů, možnost koupit si sýr.

Přírodní lávové bazénky Fajana, koupání s výhledem na útesy.

Rum Aldea – prohlídka destilérky a neomezená ochutnávka místních rumů z cukrové třtiny

5. den – Santa Cruz de la Palma

Návštěva kostela Panny Marie Sněžné nad městem.

Společná procházka po centru hlavního města.

Volno na koupání, fakultativně návštěva námořnického muzea, nakupování na hlavní třídě, restaurace a bary
s místními specialitami.

6. den – Fuencaliente a jih ostrova

Návštěvnické centrum o vzniku ostrova a o sopkách, několik zajímavých videí (8 Eur / os). Procházka na hranu kráteru a na vyhlídku San Antonio.

Přejezd mikrobusem k moři a společná prohlídka salin (zdarma). Možnost občerstvení v restauraci nebo koupání.

Návštěva vinařství, krátký výklad a ochutnávka 3 výborných vzorků včetně vyhlášené malvasie.

7. den – Cumbrecita a Los Llanos, relax na pláži a koupání

Návštěva La Cumbrecita, která patří k nejkrásnějším vyhlídkám na ostrově.

Pro zájemce společný 3 kilometrový okruh s vyhlídkami.

Přejezd do Los Llanos – největší město na ostrově, krátká procházka po centru.

Playa Charco Verde – jedna z mála písečných pláží na západním pobřeží s výbornou dostupností, koupání, relax.

8. den

Transfer na letiště a odlet na Tenerife a zpět do ČR.

Mapa navštívených pěších tras v rámci zájezdu

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve velmi dobrém 4* hotelu s bazénem a klimatizací, vzdálenost od pláže je cca 200 m, cena zahrnuje snídani
 • 1 noc v Los Cristianos na Tenerife ve 3* hotelu, se snídaní
 • Veškerou dopravu mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře

Cena nezahrnuje

 • Letenku
 • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
 • Léčebné výlohy – pojištění
 • Pojištění Covid 19 (jen pro případ nařízené karantény v zahraničí)
 • Testy na Covid 19 (aktuálně v omezené míře zdarma)
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Doprava na La Palmu

Nejlepší variantou je přímý let z Prahy na Tenerife a odtud krátký přelet na ostrov La Palma.

Počítáme s příletem na Tenerife v podvečer, přenocováním v Los Cristianos a ranním odletem na La Palmu. Tento způsob dopravy vám můžeme zajistit a garantovat.

Další varianty jsou lety na La Palmu s přestupem v Evropě. Lze sehnat letenky z Prahy a dalších evropských měst. Obvykle znamenají delší čekání při přestupu nebo nocleh v místě přestupu.

Ubytování:

Ubytování budeme ve velmi pohodlném 4* hotelu (viz. fotografie) ve dvoulůžkových pokojích. Hotel je v těsné blízkosti moře. Součástí hotelu je několik bazénů, sauna a velká restaurace. Hotel nabízí řadu fakultativních aktivit. Předpokládáme, že někteří účastnící zde mohou relaxovat, pokud se rozhodnou vypustit nejnáročnější túru.

V hotelu je zajištěna kontinentální snídaně (v ceně zájezdu) a případně lze doobjednat i večeře. Předpokládáme, že na večeře společně vyrazíme do města a nabídneme „gurmánskou“ část programu. Večeře nejsou zahrnuty v ceně zájezdu.

První noc na Tenerife strávíme v 3* hotelu v Los Cristianos nedaleko pláže a promenády.

Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 6 300 Kč.

Počasí na ostrově La Palma

Počasí na La Palmě je velmi příjemné v průběhu celého roku. Průměrné teploty se zde pohybují mezi 18 až 24 °C. Nejteplejší období v roce je červen – listopad. Pokud je vaším cílem hlavně plávání a koupání v moři, doporučujeme vyrazit od června do prosince. Trochu více srážek očekávejte v období leden – duben.

Očekávaná velikost skupiny:

16 účastníků

Program:

Program se více zaměřuje především na poznávání ostrova a zahrnuje nenáročné procházky a výlety. Nejdelší pěší trasa má 3 km. Program si můžete podle svého uvážení přizpůsobit a některý den vyměnit za relaxaci v bazénech, na pláži a v moři.

 
 
 
 
 
 

Místní doprava:

V průběhu zájezdu budeme mít k dispozici mikrobus, který zajistí letištní transfery a dopravu po celou dobu zájezdu. 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě