Zážitková La Palma

Turistika v sopečných horách, poznávání i relaxace u moře

Termín
20. 8. – 27. 8. 2024
Číslo zájezdu: 90724
Cena
25 940 Kč

Letenka od 12 780 Kč

cena včetně zavazadel k 16.3.2024

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Termín
30. 11. – 7. 12. 2024
Číslo zájezdu: 90324
Cena
25 940 Kč

Letenka od 14 940 Kč

cena včetně zavazadel k 12.3.2024

 
 

Ostrov La Palma je klenotem mezi Kanárskými ostrovy. Ukrývá strmé sopky, rozlehlé lesy, květinové zahrady a lahodná vína. Přes svou krásu zůstává La Palma tajemným rájem. Davy turistů zde nepotkáte. Tato oáza klidu právem nese přízvisko La Isla Bonita – Krásný ostrov

Divoká a působivá krajina nadchne každého milovníka turistiky. Ostrov nabízí trasy nejrůznějších náročností a každý si zde přijde na své. Sopky a skalnaté útesy ostrova kontrastují s bujnou vegetací a vavřínovými lesy. Malebnou krajinu dokreslují exotické květy, barevné skály a prudké srázy, které se sklání k hladině oceánu. 

La Palma, ostrov vzdálený civilizaci, je dokonalým místem pro pozorování noční oblohy. Proto stojí na nejvyšším vrcholu Roque de los Muchachos (2 426 m.n.m.) hvězdárna s největšími dalekohledy světa. V rámci zájezdu se dostaneme téměř na vrchol, který ohromí panoramatickým výhledem na Kanárské ostrovy

Velkým lákadlem ostrova je Národní park de la Caldera de Taburiente. Obří kotlina ukrývá tryskající prameny a úzké říčky. Vulkanický kráter Caldera de Taburiente patří k největším sopečným útvarům světa a jeho tajuplné dno představuje další rozměr krásy. Kdysi činnou sopku dnes zahalují sytě zelené lesy tvořené borovicemi kanárskými.

Po horských túrách si odpočineme v krásném prostředí přírodních mořských bazénů Piscinas de Fajana. Vyrazíme na pláže s černým pískem a užijeme si osvěžující koupání ve vlnách Atlantiku. Objevíme stylové restaurace s místními specialitami, které překvapí lahůdkami i příznivou cenou.

Program zájezdu Zážitková La Palma je unikátní. Průvodce vychází vstříc očekávání celé skupiny a účastníci do jisté míry program spoluvytváří. Jednotlivé výlety se vybírají z pestré nabídky možností s ohledem na počasí, fyzickou kondici a celkovou náladu skupiny. Právě to dělá ze zájezdu naprostý originál.

Je pro vás turistický zájezd příliš náročný? Přejete si kratší výlety a více odpočinku? Pak s námi vyražte na poznávací zájezd La Palma – nejkrásnější místa.   

Nadchla vás La Palma? Toužíte vyrazit na kouzelný ostrov jen ve společnosti svých blízkých? Pak právě pro vás připravíme originální program La Palma na míru.

Na co se můžete těšit?

Ostrov divoké přírody, bujné vegetace a skvělého vína

Magická krajina sopek

Vulkanický kráter Caldera de Taburiente pokrytý borovicovými lesy

Koupání v moři a v bezénech Piscinas de Fajana

Možnost volby náročnosti programu dle vlastního uvážení

Ideální místo bez světelného šumu - pozorování hvězd

Náročnost:

Program zahrnuje poznávací i turistickou část, přičemž větší část programu je turistická.  Z hlediska fyzické náročnosti jsou v programu zařazeny jak lehčí túry – obtížnost 2, tak i náročnější túry – obtížnost 3, 4-5. Nejnáročnější túra má výrazné převýšení – více než 1100 m/den,  terén obsahuje exponované úseky. Některé túry mouhou zabrat 6 – 7 hodin.  Účastníci mohou samozřejmě některé túry vynechat, relaxovat u moře nebo zvolit méně náročný program.

 

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet na Tenerife, přejezd do hotelu v Los Cristianos. Koupání, procházka po promenádě, informační posezení u sklenky dobrého vína.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. den – Okruh po vrcholcích Cumbre Vieja

středně náročné, 12,5 km

Ráno odjezd na letiště a krátký přelet na ostrov La Palma.

První turistický program po vrcholcích Cumbre Vieja. Začátek túry vede krásnými borovicovými lesy, které později přechází v pustou sopečnou krajinu. Po úvodním stoupání následuje příjemná hřebenová stezka bez většího převýšení. 

Velká část trasy vede po páteřní stezce Ruta de los Volcanos. Nejvyšší partie příjemné túry uchvátí panoramatickými výhledy.

Okruh je možné zkrátit na 7 kilometrový trek.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den – Roque de los Muchachos – Pico de Nieve

náročné

Na nejvyšší horu La Palmy Roque de los Muchachos dojedeme mikrobusem. Zastavíme se na mezinárodní astronomické observatoři a pak vyrazíme na trek.

Čeká nás 13 km dlouhá vyhlídková túra po hřebeni s famózními výhledy do NP Caldera de Taburiente. Z ptačí perspektivy uvidíme ostrovy Tenerife, Gomera a El Hierro.

Celá túra má 13 km, 500 m výškových stoupání a 1 000 m výškových klesání. Lze využít doprovodný mikrobus a část klesání lze zkrátit. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den – Severozápad ostrova

lehké, 7 km bez převýšení

Čeká nás přejezd mikrobusem do severozápadní části ostrova. Užijeme si zde pohodový okruh mezi mandloněmi a pomerančovníky s výhledy na oceán.

Kromě pohádkové krajiny uvidíme starý mlýn, jeskynní obydlí a petroglyfy – pravěké obrazy na skále. Oblast byla údajně obydlena již před 1 500 lety.

Výlet zakončíme návštěvou kostelíka a posezením v příjemné kavárně.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. den – Soutěsky a ovocné sady severovýchodu

náročné

Dnes nás čeká část dálkové trasy GR 130, po které lze obejít celý ostrov La Palma. My si dáme 13 km dlouhý úsek z Puntallana do Charco Azul.

Trek je náročný výraznějším stoupáním a klesáním, odměnou jsou zajímavé soutěsky a vyhlídky na skalnaté pobřeží. Trek můžeme zkrátit na 10 km. 

Závěr výletu oslavíme skvělým koupáním v přírodních bazéncích Charco Azul a ochutnávkou rumů v místní destilérce Aldea.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. den – Odpočinkový den, fakultativně výlet lodí

Společná prohlídka hlavního města Santa Cruz, kde si necháme volný čas na oběd. 

Po poledni odjedeme na západní pobřeží do Puerto de Tazacorte odkud vyplujeme na moře. Zajímavá plavba trvá přibližně 3 hodiny, cena je 53 Eur. Během plavby lze pozorovat velryby i rybářské vesnice. Perličkou je proplouvání jeskyní.  

Alternativní program je den v Santa Cruz nebo v Puerto de Tazacorte na krásných plážích, které jsou vyhlášené klidným mořem bez velkých vln.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den – Samotný jih ostrova

nenáročný program nabitý zážitky

Lehký pěší výlet do návštěvnického centra, kde se seznámíme s tématikou vulkánů a vzniku Kanárských ostrovů, vstupné je 8 Eur. 

Následuje lehká túra od vulkánu San Antonio okolo sopky Teneguía. Užijeme si 6 km pozvolného klesání až k majákům tyčícím se nad Atlantikem.

Navštívíme saliny, kde se ručně zpracovává mořská sůl. Na závěr můžeme navštívit restauraci, která se pyšní Michelinskou hvězdou a degustovat zdejší velmi chutná vína v přilehlém vinařství, vstupné je 5 Eur.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

8. den

Transfer na letiště a odlet.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mapa navštívených pěších tras v rámci zájezdu

Ubytování

 

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 4* hotelu se dnídaní, s bazénem a klimatizací, vzdálenost od pláže je cca 200 m
 • 1 noc v Los Cristianos na Tenerife ve 3* hotelu se snídaní
 • Veškerou dopravu mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Obědy a večeře
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Doprava na La Palmu

Nejlepší variantou je přímý let z Prahy na Tenerife a odtud krátký přelet na ostrov La Palma.

Počítáme s příletem na Tenerife v podvečer, přenocováním v Los Cristianos a ranním odletem na La Palmu. Tento způsob dopravy vám můžeme zajistit a garantovat.

Další varianty jsou lety na La Palmu s přestupem v Evropě. Obvykle znamenají delší čekání při přestupu nebo nocleh v místě přestupu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

Ubytování budeme ve 4* hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Hotel je v těsné blízkosti moře. Součástí hotelu je několik bazénů, sauna a velká restaurace. Hotel nabízí řadu fakultativních aktivit. Předpokládáme, že někteří účastnící zde mohou relaxovat, pokud se rozhodnou vypustit nejnáročnější túru. 

V hotelu je zajištěna kontinentální snídaně (v ceně zájezdu) a případně lze doobjednat i večeře (nejsou zahrnuty v ceně). Předpokládáme, že na večeře společně vyrazíme do města a nabídneme „gurmánskou“ část programu. 

První noc na Tenerife strávíme v 3* hotelu v Los Cristianos nedaleko pláže a promenády.

Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 6 300 Kč.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí na ostrově La Palma

Počasí na La Palmě je velmi příjemné v průběhu celého roku. Průměrné teploty se zde pohybují mezi 18 až 24 °C. Nejteplejší období v roce je červen – listopad. Pokud je vaším cílem hlavně plávání a koupání v moři, doporučujeme vyrazit od června do prosince. Více srážek očekávejte v období leden – duben.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Očekávaná velikost skupiny:

16 účastníků

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Program:

Zážitková La Palma je náš nový zájezd, jehož program můžete spoluvytvářet. Průvodce má samozřejmě hlavní slovo, bere však z velké míry ohled na očekávání celé skupiny. Program lze upravovat s ohledem na počasí, únavu po předchozích dnech a očekávání skupiny.

Program se více zaměřuje na pěší turistiku a zahrnuje méně náročné výlety i náročnější túry. Túry můžete podle svého uvážení vynechat a vyměnit za relaxaci v bazénech, na pláži a v moři. V menší míře zahrnuje program i poznávací část.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Místní doprava:

V průběhu zájezdu budeme mít k dispozici mikrobus, který zajistí letištní transfery a dopravu po celou dobu zájezdu. Mikrobus nás zpravidla doveze na začátek túry a v cíli nás zase vyzvedne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Dana Švůgrová

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě