Zážitková La Palma s překvapením

Turistika v sopečných horách, poznávání i relaxace u moře

Termín
13. 4. – 20. 4. 2024
Číslo zájezdu: 90224
Cena
25 940 Kč 24 940 Kč

 

 
 
Termín
9. 11. – 16. 11. 2024
Číslo zájezdu: 90324
Cena
25 940 Kč 24 940 Kč

 

 
 

Ostrov La Palma je plný sopek, stromů, rostlin, květin, divoké přírody a dobrého vína.  La Palma je třetím nejmenším ostrovem ze sedmi Kanárských ostrovů a je také krásný svým klidem. Jde o doposud málo objevený ostrov, kterému se doposudf dařilo vyhýbat davům turistů a je výrazně méně navštěvovaný, než ostatní Kanárské ostrovy. Přesto nese La Palma přízvisko La Isla Bonita (Krásný ostrov). Velmi příznivé klimatické podmínky napomáhají tomu, že zdejší příroda je opravdu velmi divoká a vytváří dechberoucí scenérie, Právě proto se La Palma líbí zejména vyznavačům turistiky pro které je zde mnoho tras různých náročností.

Ostrov je sopečného původu a podobně jako Madeira je pokrytý velmi bujnou vegetací. Najdete zde  ale také skalnaté útesy, husté porosty kapradí, vavřínové lesy třetihorních pralesů stejně jako malebnou krajinu s množstvím exotické květeny. Můžete obdivovat magickou krajinu sopek, barevných skal, stejně jako prudké srázy, fantastické výhledy, mlžné pralesy i hluboké soutěsky a rokle, které vedou až k moři. La Palma je podobná Madeiře, ale v jednom má rozhodně prvenství – ostrov ideální k pozorování noční oblohy, je zde minimální světelný šum a pohled na noční oblouhu se opravdu strhující. Proto je také na nejvyšším vrcholu Roque de los Muchachos (2 426 m.n.m.) hvězdárna s největšími dalekohledy světa.

Dalším lákadlem ostrova je národní park Parque Nacional de la Caldera de Taburiente – obří kotlina, kde můžete spatřit vedle zelených kapradinových lesů i tryskající prameny přecházející v úzké říčky, které protékají roklinami po prudkých stráních. Dalším zajímavým místem je stejnojmenný vulkanický kráter Caldera de Taburiente, který patří mezi největší sopečné krátery na světě. Budeme mít možnost nahlédnout nebo případně i sejít na jeho dno, které je v současnosti pokryté sytě zelenými lesy, které tvoří borovice kanárská.

Mikrobusem můžeme vyjet téměř pod hlavní vrchol odkud spatříme většinu vrcholů a míst na La Palmě a také další kanárské ostrovy. Tento zájezd budeme detailně připravovat v listopadu 2023 a svým charakterem se bude velmi přibližovat zájezdu Zážitková Madeira. Objevíme pro vás tajná místa, kam se obvykle turisté nedostanou. Program bude odpovídat do značné míry očekávání celé skupiny a bude možné do jisté míry program spoluvytvářet a to zejména tím, že si  můžete vybrat z pestré nabídky která bude přicházet v souvislosti s počasím, fyzickou kondicí celé skupiny a také s očekáváním většiny.  Právě to dělá ze zájezdu naprostý originál. Program bude mít svoji turistickou i poznávací část.

Po náročných túrách si potom můžeme odpočinout v krásném prostředí  přírodních bazénů Piscinas de Fajana, které jsou vytesané ve skalách u moře nebo můžeme vyrazit na některou z pláží s černým pískem a palmami. Zájezd realizujeme v malé skupině maximálně 15 účastníků.

K objevování samozřejmě patří i gurmánská část. V každém městě a městečku můžeme objevovat levné a stylové restaurace s místními specialitami a nutno podotknout, že zdejší restaurace jsou cenově srovnatelné s restauracemi u nás, nebo jsou často i levnější.
Pozn. Podotýkáme, že v průběhu celého roku 2024 (tedy od ledna), připravujeme i originální program LA PALMA NA MÍRU, který  vám může více vyhovovat. Detaily zde.

Na co se můžete těšit?

Ostrov divoké přírody, bujné vegetace a skvělého vína.

Magická krajina sopek.

Vulkanický kráter Caldera de Taburiente porytý borovicovými lesy.

Koupání v moři a v bezénech Piscinas de Fajana.

Můžete si pro sebe ovlivnit náročnost programu

Ideální místo bez světelného šumu - pozorování neuvěřitelného množství hvězd.

Náročnost:

Program bude zahrnovat poznávací i turistickou část, přičemž větší část programu bude turistická.  Z hlediska turistické náročnosti budou v programu zařazeny jak lehčí túry (obtížnost 2). tak i náročnější túry  (obtížnost 4-5), kdy půjde o túry  s výraznějším převýšením  i více než 1100 m/ den často v exponovanějším terénu s délkou túr, které mohou být i delší než 6 hodin.  Zároveň však předpokládáme, že část účastníků tyto túry vynechá a ve stejném čase bede relaxovat u moře.

 

Itinerář zájezdu

 

 

Mapa navštívených pěších tras v rámci zájezdu

Ubytování

 

Cena zahrnuje

  • Ubytování ve velmi dobrém  4* hotelu (s bazénem) a se snídaní cca 200m na pláž, klimatizace
  • Dopravu mikrobusem
  • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
  • Zajištění veškerého programu podle itineráře

Cena nezahrnuje

  • Letenku
  • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
  • Léčebné výlohy – pojištění
  • Pojištění Covid 19 (jen pro případ nařízené karantény v zahraničí)
  • Testy na Covid 19 (aktuálně v omezené míře zdarma)
  • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Doprava na La Palmu

Ačkoliv zájezd začíná na letišti Santa Cruz na La Palmě, kde na vás bude čekat průvodce, postaráme se samozřejmě i o vaší cestu letadlem, pokud si budete přát. Z Prahy neexistuje žádný přímý let, nicméně nejvýhodnější přímý let odlétá z Berlína z letiště Brandenburg Will Brand v 8:00 ráno.  Umíme vám tedy nabídnout spojení vlakem 8.9. do Berlina (a zpět) a zajistíme vám nocleh v Berlíně přímo na letišti (cca 1200 Kč / os.). Toto spojení rovněž garantujeme za poplatek (v případě nějaké události z vyšší moci vás na naše náklady dostaneme na místo jiným spojením). Je samozřejmě možné přijet do Berlína i autem, nicméně letadlo odlétá již v 8:00.

Další možností je letecké spojení z Prahy s přestupem v Madridu (letecká společnost Iberia), ovšem také s přenocováním v Madridu. Toto letecké spojení negarantujeme.

 

 

Ubytování:

Ubytování budeme ve velmi pohodlném 4* hotelu (viz. fotografie) ve dvoulůžkových pokojích. Hotel je v těsné blízkosti moře. Součástí hotelů je několik bazénů, sauna, velká restaurace a další ožnosti programu. Předpokládáme, že někteří účastnící zde mohou relaxovat, pokud se rozhodnou vypustit nejnáročnější túru. Samozřejmě zde můžete trávit i většinu času, jako velká část hostů, ale to by byla škoda. 

V hotelu budeme mít v ceně kontinentální snídani a případně není problém doobjednat i večeře, ale předpokládáme, že na večeře můžeme vyrazit i do města a nabídnout „gurmánskou“ část programu. (Večeře však nejsou zahrnuty v ceně).

Příplatek za jednolůžkový pokoj činí: 4 400 Kč

 

Počasí na ostrově La Palma

Možná vás to překvapí, ale La Palma má počasí velmi příjemné v průběhu celého roku. Průměrné teploty se zde pohybují mezi 18 až 24 °C a počasí je bez jakýchkoliv extrémů. Nejteplejší měsíce v roce jsou červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad. A pokud bude vaším cílem hlavně plávání a koupání v moři, potom od června do prosince. Trochu více srážek očekávejte mezi lednem až dubnem.

 

Očekávaná velikost skupiny:

16 účastníků.

 

Program:

Zážitková La Palma by měla být velkým zážitkem zejména proto, že můžete ovlivnit, aby program do značné míry odpovídal vaší představě. Průvodkyně bude samozřejmě rozhodovat, ale bude z velké míry brát ohled na očekávání celé skupiny a na programu se budete domlouvat ad hoc s ohledem na počasí, únavu po předchozích dnech a také vaše očekávání. Program je více zaměřený na pěší turistiku a bude zahrnovat jak méně náročné túry, který zvládne každý průměrně jedinec s průměrnou fyzickou kondicí aniž by musel být trénovaný, tak náročnější túry, které budou pro zdatnější turisty.  Túry můžete podle svého uvážení vynechat a vyměnit za relaxaci v bazénech, moři, nebo v sauně. Zároveň bude v menší míře program zahrnovat i poznávací část, kterou budeme absolvovat společně autem.

Program bude odpovídat do značné míry očekávání celé skupiny a bude možné do jisté míry program spoluvytvářet a to zejména tím, že si  můžete vybrat z pestré nabídky která bude přicházet v souvislosti s počasím, fyzickou kondicí celé skupiny a také s očekáváním většiny.  Právě to dělá ze zájezdu naprostý originál. Program bude mít svoji turistickou i poznávací část.

 

Místní doprava:

V průběhu zájezdu budeme mít k dispozici mikrobus nebo autobus, který na nás bude čekat po příletu na letišti. Tímto mikrobusem se také budeme dopravovat na místa začátku túr a na konci túry na nás zase bude vždy mikrobus čekat.

 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě