Velký poznávací okruh Madeirou

Autobusový okruh nejznámějšímí místy ostrova

Termín 8. 10. – 15. 10. 2021
Cena 18 880 Kč
Termín 1. 7. – 8. 7. 2022
Cena 19 880 Kč 18 880 Kč

sleva first minute 

Termín 23. 9. – 30. 9. 2022
Cena 19 880 Kč 18 880 Kč

sleva first minute

Termín 11. 11. – 18. 11. 2022
Cena 19 880 Kč 18 880 Kč

sleva first minute

Chcete si užít hornatý ostrov Madeira, ale nepatříte k vyznavačům horské turistiky? Preferujete na cestách pohodlí autobusu a perfektní organizaci? Pak je Velký poznávací okruh Madeirou pro vás ideálním zájezdem. Čekají vás úchvatné vyhlídky, přírodní scenérie, gastronomické zážitky, koupání, kultura a historie. Dostanete se na všechna místa, která by návštěvník ostrova neměl opomenout. Zažijete a poznáte Madeiru všemi smysly, rozumem i srdcem.

Na co se můžete těšit?

Neuvěřitelné přírodní scenérie

Hory, divoká příroda a úchvatné vyhlídky

Gastronomické zážitky a ochutnávka slavného vína Madeira

Nenáročné autobusové poznávání ostrova s poutavým výkladem

Koupání, kultura a historie

Botanická zahrada i sjezd na slavných proutěných saních

Náročnost: 1

Zájezdy poznávacího charakteru s minimální fyzickou náročností. Většina přesunů probíhá autobusem či mikrobusem. V rámci pěších výletů se omezíme na kratší procházky jednoduchým terénem s malým převýšením s délkou maximálně 1 hodiny. Tyto zájezdy mohou absolvovat i osoby s pohybovým hendikepem.

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet, transfer na hotel. Informační schůzka u sklenky madeirského vína, seznámení s průvodcem a programem.

2. den

Ráno odjezd do centra hlavního města na pěší procházku s výkladem průvodce. Začneme u sochy císařovny Sissi, slavné návštěvnice ostrova. Prohlédneme si stavbu místního kasina od arch. Niemayera. V parku Sv. Kateřiny budí obdiv bohatá květena a výhled na funchalský přístav. Zamíříme na hlavní třídu Avenida Arriaga, lemovanou kvetoucími jacarandami, dojdeme ke katedrále Sé, nejvýznamnější sakrální stavbě ostrova. Odsud už jen pár minut chůze do sklípků s madeirským vínem Oliveiras. Posílení skleničkou ostrovní speciality dorazíme do tržnice Mercado das Lavradores, kde ohromí nepřeberná nabídka exotického ovoce, květin a rybí trh. Volno na občerstvení.

Odpoledne výjezd do nádherné botanické zahrady Jardím Botánico. Přesun zpět do hotelu, možnost koupání.

 

3. den

Východní okruh ostrovem: ráno cesta po jižním pobřeží ke slavné soše Krista Cristo Rei, pak přejezd na vyhlídku Pico do Facho, pod níž spatříme proslulé letiště jako na dlani. Další zastávka je v oblasti barevných skalisek nejvýchodnějšího výběžku ostrova Ponta de São Lourenço. Přejezd na úchvatnou vyhlídku Guindaste (výhled na Orlí skálu – symbol severního pobřeží). Cesta do města Santana: prohlídka místních domečků se slaměnou střechou, fakultativně oběd. Přejezd přes Faial do vnitrozemí. Návštěva pstruží farmy v Ribeiro Frio, krátká procházka po známé levádě na vyhlídku Balcões (cca 50 min, náročnost nízká). Poslední zastávka na třetí nejvyšší hoře Madeiry Pico do Arieiro (1818 m n. m.). Návrat do hotelu.

4. den

Po snídani vyrazíme autobusem poznávat jihozápad ostrova. Na první zastávce na jednom z nejvyšších útesů světa Cabo Girão (580 m n. m.) si stoupnete na plošinu z tvrzeného skla a užijete si pohled do propasti pod sebou. Po přesunu na nejzápadnější výběžek ostrova Ponta do Pargo vás čeká výhled z pobřežních skal a třeba krátká návštěva majáku. Cesta zpět slunným pobřežím: zastávka na občerstvení na panoramatické vyhlídce nad vesnicí Paúl do Mar a dále sjezd po překrásné vyhlídkové silnici do Jardím do Mar. Procházka půvabnými zákoutími prosluněné vsi a třeba i výhled na obrovské vlny, na něž se sjíždí surfaři z celého světa. Na zpáteční cestě zastávka v městečku Calheta a koupání na písečné pláži.

5. den

Polodenní program: ráno cesta busem na Pico dos Barcelos, odkud máte Funchal jako na dlani. Potom jízda po silnici zařízlé do skalního masívu s úžasnými panoramaty, které završí pohled do Údolí jeptišek (Curral das Freiras) ze známé vyhlídky Eira do Serrado. Následně přejezd na Monte, kde navštívíme místo odpočinku posledního Habsburka na českém a rakouském trůně (poutní kostel Nossa Senhora do Monte). Odsud už je to jen pár kroků k vyhlášené atrakci – sjezdu na proutěných saních. Za poplatek se můžete svézt do Funchalu, kde vás vyzvedneme autobusem a odvezeme zpět na hotel. Nebo můžete zůstat na Monte, projít si slavnou botanickou zahradu a třeba sjet lanovkou dolů do hlavního města.

6. den

Západní část Madeiry: na horském sedle Encumeada můžete ochutnat výtečný místní alkoholický nápoj „poncha“ a kochat se úchvatnými panoramaty. Ty provázejí i cestu na Lombo do Mouro – jednu z nejkrásnějších tras ostrova. Dál přejezd na náhorní plošinu Paúl da Serra, připomínající Skotsko. Zastávka na vyhlídce Rabaçal, cesta na Achadas da Cruz – vyhlídka z útesu u odvážně postavené lanovky. Následně Porto Moniz – skvostné koupání v lávových bazéncích. Možnost občerstvení. Pak cesta divokým severním pobřežím a zastávka u vodopádu Véu da Noiva. A nakonec Câmara de Lobos – rybářské městečko s neopakovatelnou atmosférou.

7. den

Volný den s možností fakultativních výletů (zajistí průvodce na místě): např. další společný výlet autobusem / sledování velryb a delfínů / pěší turistika v horách či na levádách / výlet lodí / pronájem auta / návštěva botanické zahrady atd.)

8. den

Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

Mapa navštívených míst v rámci zájezdu

Ubytování

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 4* hotelu (s bazénem) a se snídaní
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře

Cena nezahrnuje

 • Letenku
 • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
 • Léčebné výlohy – pojištění.
 • Pojištění Covid 19 (jen pro případ nařízené karantény v zahraničí)
 • Testy na Covid 19 (aktuálně v omezené míře zdarma)
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

 

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu, protože může být odlišná. V případě včasné přihlášky dokážeme zajistit přímý let z Prahy do Funchalu (cca 4,5 hodiny letu) za cca 10 000 Kč. Pokud však bude v době vaší přihlášky let už obsazený, musíte letět s přestupem. Pak se cena letenky pohybuje kolem 15 000 Kč.

Letenku vám na přání samozřejmě zajistíme.

Fakultativně:

 • Jízda na proutěných saních 15 EUR
 • Vstupné do botanické zahrady  6,50 EUR

Otázky řešení Covid 19:

Každý, kdo cestuje na Madeiru, se musí prokázat negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin. Výjimka se vztahuje na očkované osoby a na osoby, které prodělali onemocnění Covid-19 v posledních 180ti dnech. V obou zmíněných případech není vyžadován negativní RT-PCR test. Je vyžadováno lékařské potvrzení v angličtině. Výjimka se vztahuje také na děti do 12ti let. Při návratu do České republiky se cestující musí prokázat negativním antigenním testem, ne starším než 24 hodin (nebo negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin). Výjimka platí pro očkované osoby. Pojištění léčebných výloh zahrnuje náklady spojené s onemocněním Covid 19, ale nezahrnuje nařízenou karanténu (toto riziko kryje pojištění Covid 19).

Připravili jsme pro vás podrobné informace ohledně cestování na Madeiru, které budeme pravidelně aktualizovat.

Ubytování:

V komfortním 4* hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Hotel se nachází 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři.  Níže najdete fotografie hotelu. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 7 800 Kč.

Průběh zájezdu:

Skupina bude mít ve všechny programové dny zájezdu k dispozici autobus nebo mikrobus a česky mluvícího průvodce.   

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého “jarního” počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.  Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde vás vyzvedne průvodce, který pobývá na Madeiře velkou část roku.

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

  Tohle by vás mohlo zajímat

  Termín

  5. 8. – 12. 8. 2022

  Cena bez letenky

  47 930 Kč

  Nový a neobvyklý typ zájezdu koncepce VÝJIMEČNÉ CESTY   Mentální odolnost pomáhá…