Madeira a Porto Santo

Poznávací program i nenáročná turistika nejkrásnějšími místy obou ostrovů, povede Honza Kubišta

Termín
28. 6. – 8. 7. 2024
Číslo zájezdu: 11024
Cena
29 990 Kč
Přímá letenka od 12 890 Kč cena včetně zavazadel k 9.2.2024
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poznejte to nejzajímavější z obou ostrovů madeirského souostroví

Unikátní zájezd kombinující proslulá i méně známá místa zelené hornaté Madeiry a polopouštního ostrova Porto Santo, známého svou pláží se zlatým pískem. Program pro ty, kteří si myslí, že týden v tomto ostrovním ráji je na dovolenou málo – a to můžeme potvrdit! Program na hlavním ostrově je víceméně shodný s naším klasickým a oblíbeným zájezdem „Velký poznávací okruh Madeirou“, ale je doplněn o návštěvu sousedního ostrova, jež nabízí úplně jinou krajinu i atmosféru. Během tohoto zájezdu navštívíte jak hlavní turistické „taháky“, tak méně známá místa souostroví. Vybrané pěší výlety jsou nízké náročnosti, takže je zvládne opravdu každý. V bohatém programu je prostor i na koupání, ochutnání specialit místní kuchyně i odpočinek na pláži. Garantujeme, že po absolvování tohoto zájezdu se vám domů jen tak chtít nebude.

Na co se můžete těšit?

8 dní Madeiry, 2 dny ostrov Porto Santo

Gastronomické zážitky i nádherná příroda

Nejvýchodnější mys ostrova Madeira - Ponta de São Lourenço

Výlet džípy po nejzajímavějších místech ostrova Porto Santo i relaxace na 9 kilometrové pláži

Pěší túra na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo - nenáročná varianta pro všechny

Oblast třetihorních lesů Ribeiro Frio i pstruží farma

Náročnost: 2

Druhým stupněm náročnosti hodnotíme zájezdy kombinující poznávání ostrova autobusem či mikrobusem, případně gastronomii s nenáročnou turistikou. V rámci turistických tras sem patří túry do délky zhruba 3 hodin. Túry mají malé převýšení a vedou po snadno schůdných stezkách.

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet, transfer na hotel. Informační schůzka u sklenky madeirského vína, seznámení s průvodcem a programem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. den

Ráno odjezd do centra hlavního města na pěší procházku s výkladem průvodce. Začneme u sochy císařovny Sisi, slavné návštěvnice ostrova. Prohlédneme si stavbu místního kasina od arch. Niemayera. V parku Sv. Kateřiny budí obdiv bohatá květena a výhled na funchalský přístav. Zamíříme na hlavní třídu Avenida Arriaga, lemovanou kvetoucími jacarandami, dojdeme ke katedrále Sé, nejvýznamnější sakrální stavbě ostrova. Odsud už jen pár minut chůze do sklípků s madeirským vínem Oliveiras. Posílení skleničkou ostrovní speciality dorazíme do tržnice Mercado das Lavradores, kde ohromí nepřeberná nabídka exotického ovoce, květin a rybí trh. Volno na občerstvení.

Odpoledne výjezd do nádherné botanické zahrady Jardím Botánico. Přesun zpět do hotelu, možnost koupání.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den

Východní okruh ostrovem: ráno cesta po jižním pobřeží ke slavné soše Krista Cristo Rei, pak přejezd na vyhlídku Pico do Facho, pod níž spatříme proslulé letiště jako na dlani. Další zastávka je v oblasti barevných skalisek nejvýchodnějšího výběžku ostrova Ponta de São Lourenço. . Cesta do města Santana: prohlídka místních domečků se slaměnou střechou, fakultativně oběd. Přejezd přes Faial do vnitrozemí. Návštěva pstruží farmy v Ribeiro Frio, krátká procházka po známé levádě na vyhlídku Balcões (cca 50 min, náročnost nízká). Poslední zastávka na třetí nejvyšší hoře Madeiry Pico do Arieiro (1818 m n. m.). Návrat do hotelu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Po snídani vyrazíme autobusem poznávat jihozápad ostrova. Na první zastávce na jednom z nejvyšších útesů světa Cabo Girão (580 m n. m.) si stoupnete na plošinu z tvrzeného skla a užijete si pohled do propasti pod sebou. Po přesunu na nejzápadnější výběžek ostrova Ponta do Pargo vás čeká výhled z pobřežních skal a krátká návštěva majáku. Cesta zpět slunným pobřežím: zastávka na občerstvení na panoramatické vyhlídce nad vesnicí Paúl do Mar a dále sjezd po překrásné vyhlídkové silnici do Jardím do Mar. Procházka půvabnými zákoutími prosluněné vsi a třeba i výhled na obrovské vlny, na něž se sjíždí surfaři z celého světa. Na zpáteční cestě zastávka v městečku Calheta a koupání na písečné pláži.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. den

Polodenní program: ráno cesta busem na Pico dos Barcelos, odkud máte Funchal jako na dlani. Potom jízda po silnici zařízlé do skalního masívu s úžasnými panoramaty, které završí pohled do Údolí jeptišek (Curral das Freiras) ze známé vyhlídky Eira do Serrado. Následně přejezd na Monte, kde navštívíme místo odpočinku posledního Habsburka na českém a rakouském trůně (poutní kostel Nossa Senhora do Monte). Odsud už je to jen pár kroků k vyhlášené atrakci – sjezdu na proutěných saních. Za poplatek se můžete svézt do Funchalu, kde vás vyzvedneme autobusem a odvezeme zpět na hotel. Nebo můžete zůstat na Monte, projít si slavnou botanickou zahradu a třeba sjet lanovkou dolů do hlavního města.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. den

Západní část Madeiry: na horském sedle Encumeada můžete ochutnat výtečný místní alkoholický nápoj „poncha“ a kochat se úchvatnými panoramaty. Ty provázejí i cestu na Lombo do Mouro – jednu z nejkrásnějších tras ostrova. Dál přejezd na náhorní plošinu Paúl da Serra, připomínající Skotsko. Zastávka na vyhlídce Rabaçal, cesta na Achadas da Cruz – vyhlídka z útesu u odvážně postavené lanovky. Následně Porto Moniz – skvostné koupání v lávových bazéncích. Možnost občerstvení. Pak cesta divokým severním pobřežím a zastávka u vodopádu Véu da Noiva. A nakonec Câmara de Lobos – rybářské městečko s neopakovatelnou atmosférou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Volný den s možností fakultativních výletů (zajistí průvodce na místě): např. další společný výlet autobusem / sledování velryb a delfínů / pěší turistika v horách či na levádách / výlet lodí / pronájem auta / návštěva botanické zahrady atd.)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

8. den

Ráno odjezd trajektem Lobo Marinho na sousední ostrov Porto Santo. Jedná se o 2.5 hodinovou cestu komfortní lodí, z jejíž paluby se vám naskytnou krásné výhledy na skalnaté pobřeží obou ostrovů. Ubytování na hotelu a následně volný program – možnost relaxace na zdejší devítikilometrové pláži se zlatým pískem, nebo pěších procházek či zapůjčení kola.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

9. den

Volný program. Možnost výletu džípy na nejzajímavější místa ostrova (fakultativně, není v ceně zájezdu). Během tohoto výletu budete mít možnost poznat nejzajímavější místa ostrova Porto Santo. V podvečerních hodinách návrat lodí zpět na Madeiru a ubytování v hotelu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10. den

Přejezd na úchvatnou vyhlídku Guindaste (výhled na Orlí skálu – symbol severního pobřeží). Poté cesta do Achada da Teixeira a pěší túra na nejvyšší horu ostrova, Pico Ruivo. Tato výstupová cesta na „střechu Madeiry“ je nejjednodušší ze všech variant a zvládne ji každý (cca. 2 h chůze, náročnost snadná až střední). Poté cesta do nejodlehlejších částí ostrova – panoramatická silnice městečky São Jorge, Boaventura a Ponta Delgada se zastávkami na úchvatných vyhlídkách.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

11. den

Transfer na letiště a odlet

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování

 

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 4* hotelu se snídaní (na Madeiře s bazénem), na Porto Santo 2 noci ve 3 * hotelu
 • Bohaté snídaně
 • Transfer z letiště do hotelu a na letiště při odletu
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Trajekt na ostrov Porto Santo a zpět na Madeiru
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře

Cena nezahrnuje

 • Letenku (viz. detailní informace)
 • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
 • Léčebné výlohy – pojištění
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře a fakultativní programy

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pojištění:

Vzhledem k tomu, že velký počet klientů má dnes automaticky vařešné pojištění léčebných výloh v rámci platebních karet, není pojištění zahrnuto v ceně zájezdu. Pokud budete pojištění požadovat, zprostředkujeme vám pojištění u ERV pojišťovny a nemusíte se o nic starat. Pokud budete mít o pojištění zájem, nabízíme Sigle trip za cenu 440 Kč (pojistná částka 10 mil. Kč), Single Comfort za cenu 560 Kč (pojistná částka 20 mil. Kč), Single Premium za 740 Kč (pojistná částka 30 mil. Kč). V ceně je zahrnuto: asistenční služby, odpovědnost za škodu, pojištění osobních věcí, opatrovník, úraz a v případě Comfort a Premium i zpoždění zavazadel. Dále nabízíme za částku 5% z ceny zájezdu pojištění storen, za 140 Kč pojištění Covid Plus a za 190 Kč pojištění cesty letadlem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ceny některých fakultativních programů:

 • Vstupné do botanické zahrady 7,50 EUR
 • Plavání s delfíny 40 EUR
 • Jednorázový vstup do lázeňského komplexu Lido 6 EUR
 • Vypůjčení materiáu na snorkling 20 EUR
 • Jízda džípy – Safari off roar  25 EUR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

V rámci tohoto zájezdu budete na Madeiře ubytováni ve dvoulůžkových pokojích ve 4* hotelu s velkými bazény (vnitřní i venkovní) a opravdu velkými snídaněmi podávané jako raut. Hotel se nachází 3 km od centra Funchalu v blízkosti moře cca 10 min na pláž. Níže najdete i fotografie hotelu. Na ostrově Porto Santo budeme ubytováni 2 noci ve 3* hotelu blízko u moře.  Detailní informace o konkrétním hotelu obdržíte vždy spolu s přihláškou zájezdu. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje za příplatek 7 800 Kč.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Ačkoliv je Madeira součástí Evropy, leží v subtropickém pásu, což znamená garanci relativně teplého „jarního počasí“, kdy se během dne budou teploty pohybovat až do 20 °C. Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Průběh zájezdu:

Skupina bude mít během všech programových dní k dispozici mikrobus a českého průvodce s dokonalou znalostí Madeiry. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde vás vyzvedne průvodce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě