Madeira a Porto Santo

Poznávací program i nenáročná turistika nejkrásnějšími místy obou ostrovů

Termín
20. 6. – 30. 6. 2023
Cena
29 830 Kč 27 830 Kč Vánoční sleva
Cena letenky: 11 561 Kč        
( ke dni 12.11.)
včetně zavazadel
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Termín
30. 6. – 10. 7. 2023
Cena
29 830 Kč 27 830 Kč Vánoční sleva
Cena letenky: 10 731 Kč
(ke dni 12.11.)
včetně zavazadel
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poznejte to nejzajímavější z obou ostrovů madeirského souostroví

Unikátní zájezd kombinující proslulá i méně známá místa zelené hornaté Madeiry a polopouštního ostrova Porto Santo, známého svou pláží se zlatým pískem. Program pro ty, kteří si myslí, že týden v tomto ostrovním ráji je na dovolenou málo – a to můžeme potvrdit! Během tohoto zájezdu navštívíte jak hlavní turistické „taháky“, tak méně známá místa souostroví. Vybrané pěší výlety jsou nízké náročnosti, takže je zvládne opravdu každý. V bohatém programu je prostor i na koupání, ochutnání specialit místní kuchyně i odpočinek na pláži. Garantujeme, že po absolvování tohoto zájezdu se vám domů jen tak chtít nebude.

Na co se můžete těšit?

Malé skupiny 10 - 15 účastníků, 4* hotel na Madeiře, 8 dní Madeiry, 2 dny ostrov Porto Santo

Náhorní plošina Pail da Serra i mystický vavřínový prales Fanal

Nejvýchodnější mys ostrova Madeira - Ponta de São Lourenço

Výlet džípy po nejzajímavějších místech ostrova Porto Santo i relaxace na 9 kilometrové pláži

Pěší túra na úchvatnou horu Pico Ruivo a autem na dramatický vrchol Pico Arieiro

Oblast třetihorních lesů Ribeiro Frio i pstruhová farma

Náročnost: 2

Druhým stupněm náročnosti hodnotíme zájezdy kombinující poznávání ostrova autobusem či mikrobusem, případně gastronomii s nenáročnou turistikou. V rámci turistických tras sem patří túry do délky zhruba 3 hodin. Túry mají malé převýšení a vedou po snadno schůdných stezkách.

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet, transfer na hotel. Informační schůzka u sklenky madeirského vína, seznámení s průvodcem a programem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. den

Výlet do západní části ostrova. Začneme přejezdem do centrální části ostrova, kde zastavíme na málo známé vyhlídce Pousada dos Vinhaticos. Následuje cesta do horského sedla Encumeada s jedinečnými výhledy. Ty budou pokračovat i během cesty do podhůří náhorní plošiny Paul da Serra, odkud sjedeme do pohádkového místa Fanal, kde se můžete projít mezi nejstaršími vavříny na ostrově. Následně sjedeme zemědělskou krajinou terasovitých polí přes vesnici Ribeira da Janela až do Porto Moniz, kde si můžete dát skvělý oběd a vykoupat se ve zdejších lávových bazéncích. Cesta zpět povede přes panoramatické severní pobřeží a výlet zakončíme vyhlášeným drinkem „poncha“ ve vesnici Serra de Agua.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den

Dnešní den je věnován východní části ostrova. Ráno zastavíme na vyhlídce nad městem Machico, bývalým hlavním městem souostroví. Následuje krátký přejezd přes oblast Caniçal, která byla kdysi velrybářskou osadou, až na nejvýchodnější mys ostrova – Ponta de São Lourenço. Zde nás čeká procházka úchvatnou krajinou barevných útesů a bouřlivého Atlantiku (cca. 1,5 hod chůze, náročnost snadná až střední). Následuje občerstvení pod palmami. Poté fakultativně návrat lodí směrem k výchozímu místu túry (cena cca. 22,50 EUR není obsažena v ceně zájezdu), nebo návrat pěšky. Poté krátký přejezd na koupání na místní pláž Prainha, jednu z mála písečných pláží na ostrově.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Ráno odjezd na vyhlídku Pico dos Barcelos, ze které se otevírá jeden z nejkrásnějších pohledů na hlavní město Funchal. Následuje jízda po exponované panoramatické silnici do vnitrozemí na famózní vyhlídku Eira do Serrado. Poté sjezd do Curral das Freiras (Údolí jeptišek), možnost občerstvení. Přesun na jižní pobřeží do oblasti Estreito de Camara de Lobos, kde si projdeme nenáročnou levádu kulturní krajinou vinic a terasovitých polí (cca 1,5 hod chůze, náročnost snadná). Poté návštěva známé vyhlídky na jednom z nejvyšších útesů světa, Cabo Girão. Den zakončíme v přístavním městečku Câmara de Lobos, které si svého času oblíbil i Winston Churchill. Zájemci se mohou vrátit do hotelu příjemnou procházkou po pobřežní promenádě s možností koupání na největší pláži ostrova, Praia Formosa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. den

Ráno odjezd trajektem Lobo Marinho na sousední ostrov Porto Santo. Jedná se o 2.5 hodinovou cestu komfortní lodí, z jejíž paluby se vám naskytnou krásné výhledy na skalnaté pobřeží obou ostrovů. Ubytování na hotelu a následně volný program – možnost relaxace na zdejší devítikilometrové pláži se zlatým pískem, nebo pěších procházek či třeba zapůjčení kola.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. den

Volný program. Možnost výletu džípy na nejzajímavější místa ostrova (fakultativně, není v ceně zájezdu). Během tohoto výletu budete mít možnost poznat nejzajímavější místa ostrova Porto Santo. V podvečerních hodinách návrat lodí zpět na Madeiru a ubytování v hotelu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Cesta na monumentální vyhlídku Guindaste, ze které se otevře pohled na Orlí skálu, dominantu severního pobřeží. Následně přesun do městečka Santana a prohlídka místních slavných domků se slaměnou střechou. Přejezd do Achada da Teixeira a pěší túra na nejvyšší horu ostrova, Pico Ruivo. Tato výstupová cesta na „střechu Madeiry“ je nejjednodušší ze všech variant a zvládne ji každý (cca. 2 h chůze, náročnost snadná až střední). Možnost typického oběda v městečku Santana. Poté přejezd přes oblast třetihorních lesů (Ribeiro Frio) na vrchol Pico do Arieiro s dramatickými výhledy do rozeklaných hor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

8. den

Volný den s možností návštěvy slavných botanických zahrad, koupání, pronájmu auta, relaxace na pláži. Případně možnost dalšího společného pěšího výletu s průvodcem při dostatečném počtu zájemců (fakultativně, není v ceně zájezdu).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

9. den

Poslední programový den je věnovaný jihozápadní části ostrova. Ve vesnici Prazeres nás čeká nenáročná pěší procházka po levádě (cca 2 h chůze, náročnost snadná) s romantickými výhledy na oceán i vesnickou krajinu. Poté přesun autobusem na nejzápadnější mys ostrova, Ponta do Pargo, z nějž se skýtá dechberoucí pohled na strmé svahy, padající k mořskému pobřeží. Následně přejezd vyhlídkovou starou silnicí po jižním pobřeží do městečka Calheta, kde se lze vykoupat na zdejší písečné pláži. Na závěr dne společný přípitek v jedné z osvědčených hospůdek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10. den

Dopoledne volný program. Možnost posledních nákupů, návštěvy místní tržnice apod. Odpoledne transfer na letiště a odlet.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 4* hotelu se snídaní (na Madeiře s bazénem), na Porto Santo 2 noci ve 3 * hotelu
 • Bohaté snídaně
 • Transfer z letiště do hotelu a na letiště při odletu
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Trajekt na ostrov Porto Santo a zpět na Madeiru
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cena nezahrnuje

 • Letenku (viz. detailní informace)
 • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
 • Léčebné výlohy – pojištění
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře a fakultativní programy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu, protože může být odlišná. V případě včasné přihlášky dokážeme zajistit přímý let z Prahy do Funchalu (cca 4,5 hodiny letu) za cca od 10 000 Kč. Pokud však bude v době vaší přihlášky let už obsazený, musíte letět s přestupem. V takovém případě může být sice cena letenky i nižší, ale zase může dojít k nepříjemnostem při přestupu, kdy u levných letenek  chybí garance, že vám neuletí návazné spojení, nebo může dojít ke komplikacím se zavazadly. Z uvedených důvodů doporučujeme přímé lety.

Letenku vám na přání samozřejmě zajistíme. Detaily obdržíte spolu s přihláškou na zájezd.
 
 
 
 
 
 
 
 

Pojištění:

Vzhledem k tomu, že velký počet klientů má dnes automaticky vařešné pojištění léčebných výloh v rámci platebních karet, není pojištění zahrnuto v ceně zájezdu. Pokud budete pojištění požadovat, zprostředkujeme vám pojištění u ERV pojišťovny a nemusíte se o nic starat. Pokud budete mít o pojištění zájem, nabízíme Sigle trip za cenu 440 Kč (pojistná částka 10 mil. Kč), Single Comfort za cenu 560 Kč (pojistná částka 20 mil. Kč), Single Premium za 740 Kč (pojistná částka 30 mil. Kč). V ceně je zahrnuto: asistenční služby, odpovědnost za škodu, pojištění osobních věcí, opatrovník, úraz a v případě Comfort a Premium i zpoždění zavazadel. Dále nabízíme za částku 5% z ceny zájezdu pojištění storen, za 140 Kč pojištění Covid Plus a za 190 Kč pojištění cesty letadlem.

 
 
 
 
 
 
 

Ceny některých fakultativních programů:

 • Vstupné do botanické zahrady 7,50 EUR
 • Plavání s delfíny 40 EUR
 • Jednorázový vstup do lázeňského komplexu Lido 6 EUR
 • Vypůjčení materiáu na snorkling 20 EUR
 • Jízda džípy – Safari off roar  25 EUR
 
 
 
 
 
 
 
 

Otázky řešení Covid 19:

aktualizováno ke dni 8.11.2022. V současné době není nutné žádným způsobem prokazovat ani očkování, prodělání onemocnění nebo nezávadný test a to ani při příletu ani při odletu přímým spojením na Madeiru. Při přestupování v Lisabonu v ojedinělých případech na letišti kontrolovali očkování při odletu z Prahy.

 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

V rámci tohoto zájezdu budete na Madeiře ubytováni ve dvoulůžkových pokojích ve 4* hotelu s velkými bazény (vnitřní i venkovní) a opravdu velkými snídaněmi podávané jako raut. Hotel se nachází 3 km od centra Funchalu v blízkosti moře cca 10 min na pláž. Níže najdete i fotografie hotelu. Na ostrově Porto Santo budeme ubytováni 2 noci ve 3* hotelu blízko u moře.  Detailní informace o konkrétním hotelu obdržíte vždy spolu s přihláškou zájezdu. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje za příplatek 7 800 Kč.

 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Ačkoliv je Madeira součástí Evropy, leží v subtropickém pásu, což znamená garanci relativně teplého „jarního počasí“, kdy se během dne budou teploty pohybovat až do 20 °C. Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Průběh zájezdu:

Skupina bude mít během všech programových dní k dispozici mikrobus a českého průvodce s dokonalou znalostí Madeiry. 

 
 
 
 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde vás vyzvedne průvodce.

 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě