Madeira a Porto Santo

Poznávací program i nenáročná turistika nejkrásnějšími místy ostrovů

Termín
28. 6. – 8. 7. 2024
Číslo zájezdu: 11024
Cena
29 990 Kč
Přímá letenka od 17 753 Kč cena včetně zavazadel k 8.6.2024
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poslední 2 volná místa.

Poznejte to nejzajímavější z madeirského souostroví. Unikátní zájezd kombinující proslulá i méně známá místa hornaté Madeiry a polopouštního ostrova Porto Santo. Program na hlavním ostrově je podobný klasickému a oblíbenému zájezdu „Velký poznávací okruh Madeirou“. Návštěva ostrova Porto Santo nabízí úplně jiný zážitek, krajinu i atmosféru.

Během zájezdu navštívíte hlavní turistické „taháky“ i méně známá místa souostroví. Vybrané pěší výlety jsou nízké náročnosti, takže je zvládne opravdu každý. V bohatém programu je dostatek prostoru na koupání, ochutnávání specialit místní kuchyně i odpočinek na pláži.

Na co se můžete těšit?

8 dní na Madeiře a 2 dny ostrově Porto Santo

Gastronomické zážitky a nádherná příroda

Ponta de São Lourenço - nejvýchodnější mys ostrova Madeira

Výlet džípy po zajímavostech ostrova Porto Santo a relaxace na 9 kilometrové pláži

Lehká túra na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo

Oblast třetihorních lesů Ribeiro Frio

Náročnost: 2

Druhým stupněm náročnosti hodnotíme zájezdy kombinující poznávání ostrova autobusem či mikrobusem, případně gastronomii s nenáročnou turistikou. V rámci turistických tras sem patří túry do délky zhruba 3 hodin. Túry mají malé převýšení a vedou po snadno schůdných stezkách.

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet, transfer na hotel. Informační schůzka u sklenky madeirského vína, seznámení s průvodcem a programem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. den

Ráno odjezd do centra hlavního města na pěší procházku s výkladem průvodce. Začneme u sochy císařovny Sisi, slavné návštěvnice ostrova. Prohlédneme si stavbu místního kasina od arch. Niemayera. V parku Sv. Kateřiny budí obdiv bohatá květena a výhled na funchalský přístav. Zamíříme na hlavní třídu Avenida Arriaga, lemovanou kvetoucími jacarandami, dojdeme ke katedrále Sé, nejvýznamnější sakrální stavbě ostrova. Odsud už jen pár minut chůze do sklípků s madeirským vínem Oliveiras. Posílení skleničkou ostrovní speciality dorazíme do tržnice Mercado das Lavradores, kde ohromí nepřeberná nabídka exotického ovoce, květin a rybí trh. Volno na občerstvení.

Odpoledne výjezd do nádherné botanické zahrady Jardím Botánico. Přesun zpět do hotelu, možnost koupání.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den

Východní okruh ostrovem: ráno cesta po jižním pobřeží ke slavné soše Krista Cristo Rei, pak přejezd na vyhlídku Pico do Facho, pod níž spatříme proslulé letiště jako na dlani. Další zastávka je v oblasti barevných skalisek nejvýchodnějšího výběžku ostrova Ponta de São Lourenço. . Cesta do města Santana: prohlídka místních domečků se slaměnou střechou, fakultativně oběd. Přejezd přes Faial do vnitrozemí. Návštěva pstruží farmy v Ribeiro Frio, krátká procházka po známé levádě na vyhlídku Balcões (cca 50 min, náročnost nízká). Poslední zastávka na třetí nejvyšší hoře Madeiry Pico do Arieiro (1818 m n. m.). Návrat do hotelu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Po snídani vyrazíme autobusem poznávat jihozápad ostrova. Na první zastávce na jednom z nejvyšších útesů světa Cabo Girão (580 m n. m.) si stoupnete na plošinu z tvrzeného skla a užijete si pohled do propasti pod sebou. Po přesunu na nejzápadnější výběžek ostrova Ponta do Pargo vás čeká výhled z pobřežních skal a krátká návštěva majáku. Cesta zpět slunným pobřežím: zastávka na občerstvení na panoramatické vyhlídce nad vesnicí Paúl do Mar a dále sjezd po překrásné vyhlídkové silnici do Jardím do Mar. Procházka půvabnými zákoutími prosluněné vsi a třeba i výhled na obrovské vlny, na něž se sjíždí surfaři z celého světa. Na zpáteční cestě zastávka v městečku Calheta a koupání na písečné pláži.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. den

Polodenní program: ráno cesta busem na Pico dos Barcelos, odkud máte Funchal jako na dlani. Potom jízda po silnici zařízlé do skalního masívu s úžasnými panoramaty, které završí pohled do Údolí jeptišek (Curral das Freiras) ze známé vyhlídky Eira do Serrado. Následně přejezd na Monte, kde navštívíme místo odpočinku posledního Habsburka na českém a rakouském trůně (poutní kostel Nossa Senhora do Monte). Odsud už je to jen pár kroků k vyhlášené atrakci – sjezdu na proutěných saních. Za poplatek se můžete svézt do Funchalu, kde vás vyzvedneme autobusem a odvezeme zpět na hotel. Nebo můžete zůstat na Monte, projít si slavnou botanickou zahradu a třeba sjet lanovkou dolů do hlavního města.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. den

Západní část Madeiry: na horském sedle Encumeada můžete ochutnat výtečný místní alkoholický nápoj „poncha“ a kochat se úchvatnými panoramaty. Ty provázejí i cestu na Lombo do Mouro – jednu z nejkrásnějších tras ostrova. Dál přejezd na náhorní plošinu Paúl da Serra, připomínající Skotsko. Zastávka na vyhlídce Rabaçal, cesta na Achadas da Cruz – vyhlídka z útesu u odvážně postavené lanovky. Následně Porto Moniz – skvostné koupání v lávových bazéncích. Možnost občerstvení. Pak cesta divokým severním pobřežím a zastávka u vodopádu Véu da Noiva. A nakonec Câmara de Lobos – rybářské městečko s neopakovatelnou atmosférou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Volný den s možností fakultativních výletů (zajistí průvodce na místě): např. další společný výlet autobusem / sledování velryb a delfínů / pěší turistika v horách či na levádách / výlet lodí / pronájem auta / návštěva botanické zahrady atd.)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

8. den

Ráno odjezd trajektem Lobo Marinho na sousední ostrov Porto Santo. Jedná se o 2.5 hodinovou cestu komfortní lodí, z jejíž paluby se vám naskytnou krásné výhledy na skalnaté pobřeží obou ostrovů. Ubytování na hotelu a následně volný program – možnost relaxace na zdejší devítikilometrové pláži se zlatým pískem, nebo pěších procházek či zapůjčení kola.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

9. den

Volný program. Možnost výletu džípy na nejzajímavější místa ostrova (fakultativně, není v ceně zájezdu). Během tohoto výletu budete mít možnost poznat nejzajímavější místa ostrova Porto Santo. V podvečerních hodinách návrat lodí zpět na Madeiru a ubytování v hotelu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10. den

Přejezd na úchvatnou vyhlídku Guindaste (výhled na Orlí skálu – symbol severního pobřeží). Poté cesta do Achada da Teixeira a pěší túra na nejvyšší horu ostrova, Pico Ruivo. Tato výstupová cesta na „střechu Madeiry“ je nejjednodušší ze všech variant a zvládne ji každý (cca. 2 h chůze, náročnost snadná až střední). Poté cesta do nejodlehlejších částí ostrova – panoramatická silnice městečky São Jorge, Boaventura a Ponta Delgada se zastávkami na úchvatných vyhlídkách.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

11. den

Transfer na letiště a odlet

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování

 

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 3* (resp. za příplatek ve 4* hotelu) vždy s bazénem a snídaní
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Trajekt Madeira – Porto Santo a zpět
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek. Bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

Ubytování:

Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích vždy s klimatizací a snídaní:

 • ve 3* hotelu s velkou zahradou a dvěma bazény
 • nebo 4* hotel včetně wellness a bazénů
 • oba hotely se nachází 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři.

Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 8 600 Kč.

Příplatek za 4* hotel je 4 800 Kč / os.

Na ostrově Porto Santo budeme ubytováni 1 noc ve 3* hotelu blízko u moře.

Ceny fakultativních programů:

 • Vstupné do botanické zahrady 9,50 EUR
 • Plavání s delfíny 53 EUR
 • Jednorázový vstup do lázeňského komplexu Lido 10 EUR
 • Vypůjčení materiálu na šnorchlování 23 EUR
 • Jízda džípy – Safari off road  32 EUR

Průběh zájezdu:

Na Madeiře máme k dispozici autobus, na Porto Santo máme zajištěný transfer z přístavu do hotelu u moře. Zatímco na Madeiře budeme ve větší skupině cca 35 účastníků, na Porto Santo již bude naše skupina menší – cca 12 účastníků. Po celou dobu nás bude doprovázet zkušený český průvodce.

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období. Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal. Průvodce poletí společně se skupinou z Prahy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Milan Tichý

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě