Květinové slavnosti na Madeiře a Porto Santo 2025

Alegorické vozy, koberce květin a tanec, povede Honza Kubišta

Termín
1. 5. – 11. 5. 2025
Číslo zájezdu: 10325
Cena
31 990 Kč

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Květinové slavnosti jsou jedním z největších turistických lákadel ostrova. Alegorické vozy, tanečnice, bohatá výzdoba. Madeira v této době nabízí skutečně skvostnou podívanou. Je pochopitelné, že tehdy na ostrov míří nejvíc návštěvníků. Program jsme koncipovali tak, aby vám neušla opravdu zajímavá vystoupení, ale ani návštěva nádherných lokalit, jimiž se ostrov pyšní. Díky naší detailní znalosti prostředí i svátků se vyhnete davům turistů. Vychutnáte si tak nejznámější místa v klidu a pohodě i v nejvyšší sezóně. Čeká vás tropická, věčně zelená příroda a hory zahalené mystickou mlhou. Vyrazíte si na nenáročné výlety podél levád. Z nádherného vulkanického ostrova poznáte to nejzajímavější.

Novinkou je potom prodloužení zájezdu o dvoudenní pobyt na ostrov Porto Santo, který má zcela jiný charakter, než Madeira. Právě tady najdete úžasnou 10 kilometrovou pláž a také se můžeme vydat na objevování ostrova džípem.

Tento zájezd je vázán na termín květinových slavností. Pokud uvažujete o jiném termínu, nabízíme také balíček služeb „Madeira na míru“.

Na co se můžete těšit?

Velkolepé květinové slavnosti na Madeiře

Nádherné přírodní scenérie

Gastronomické zážitky a ochutnávka slavného vína Madeira

Nenáročné autobusové poznávání ostrova s poutavým výkladem

Hory, divoká příroda a úchvatné vyhlídky

Koupání, kultura a historie

Náročnost: 2

Druhým stupněm náročnosti hodnotíme zájezdy kombinující poznávání ostrova autobusem či mikrobusem, případně gastronomii s nenáročnou turistikou. V rámci turistických tras sem patří túry do délky zhruba 3 hodin. Túry mají malé převýšení a vedou po snadno schůdných stezkách.

Itinerář zájezdu

1.den

Přílet, transfer do hotelu, ubytování. Informační schůzka a přípitek madeirským vínem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. den

Ráno odjezd do centra hlavního města, kde nás čeká pěší procházka s výkladem průvodce. Začneme u sochy císařovny Sissi, slavné návštěvnice ostrova. Prohlédneme si stavbu místního casina, dílo architekta Niemayera. Pak se přesuneme do parku Sv. Kateřiny, plného krásné květeny, odkud se nám nabídne výhled na funchalský přístav. Pokračovat budeme po hlavní třídě Avenida Arriaga, lemované kvetoucími jacarandami, po které dojdeme a ž ke katedrále Sé, nejvýznamnější sakrální stavbě ostrova. Odsud je to jen pár minut chůze do sklípků s madeirským vínem Oliveiras, kde se posilníme skleničkou této ostrovní speciality a budeme pokračovat do tržnice Mercado das Lavradores. Úžasná plejáda exotických druhů ovoce, barevných květin a také možnost prohlédnout si zdejší rybí trh. Volno na občerstvení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den

Výlet do vnitrozemí na vyhlídku Eira do Serrado do „Údolí jeptišek“. Poté přejezd na horu Monte: prohlídka kostela Nossa Senhora da Monte (zde je pochován Karel I., poslední rakouský císař), fakultativně sjezd na vyhlášených proutěných saních.

Odpoledne návštěva květinových slavností. Budete si moci prohlédnout nádhernou květinovou výzdobu, průvod tanečnic a alegorických vozů a nasát atmosféru největších slavností ostrova.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Západní okruh: cesta po nejznámějších místech západní části ostrova. Ráno odjezd na severní pobřeží, přes vesničku São Vicente, zastávka u vodopádu Véu da Noiva a přejezd do Porto Moniz. Koupání ve zdejších unikátních lávových bazéncích, které magazín National Geographic označil jako jedno z nejlepších přírodních koupališť na světě. Fakultativně oběd. Přejezd na náhorní plošinu Paúl da Serra, zastávky na vyhlídkách po cestě. Panoramatická cesta přes horské sedlo Encumeada. Zastávka na vyhlášený alkoholický drink Poncha v Serra da Água. Cesta na jižní pobřeží, zastávka na úžasné vyhlídce jednoho z nejvyšších mysů na světě Cabo Girão (580 m n. m.). Poslední zastávka bude v městečku Camara de Lobos, kde pobýval i Winston Churchill.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. den

Jihozápadní okruh: vesnice Prazeres a zdejší nenáročná 8 kilometrová trasa po jedné z nejvýznamnějších levád ostrova malebnou kulturní krajinou. Přejezd na nejzápadnější mys ostrova: Ponta do Pargo – krásná vyhlídka od majáku na útesu. Cesta zpět vyhlídkovou silnicí okolo rybářské a surfařské vesnice Paúl do Mar.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. den

Východní okruh: ráno cesta na vyhlídku Pico do Facho s výhledem na unikátní přistávací dráhu. Přejezd na Ponta do Rosto – vyhlídka na polopouštní mys svatého Vavřince, krajinu barevných skal a útesů. Zastávka v pitoreskní vesnici Porto da Cruz na severním pobřeží. Návštěva domků se slaměnou střechou v Santaně. Cesta zpět přes Ribeiro Frio, krátká procházka na vyhlídku Balcões. Výjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m n. m.).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Volný den s možností fakultativních výletů – doporučí průvodce na místě (možnost skupinové pěší turistiky s českým průvodcem / lodní výlet za pozorováním velryb a delfínů / půjčení auta / individuální návštěva botanických zahrad apod.)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

8. den

Ráno odjezd trajektem Lobo Marinho na sousední ostrov Porto Santo. Jedná se o 2.5 hodinovou cestu komfortní lodí, z jejíž paluby se vám naskytnou krásné výhledy na skalnaté pobřeží obou ostrovů. Ubytování na hotelu a následně volný program – možnost relaxace na zdejší devítikilometrové pláži se zlatým pískem, nebo pěších procházek či zapůjčení kola.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

9.den

Volný program. Fakultativně možnost výletu džípy. Během tohoto výletu budete mít možnost poznat nejzajímavější místa ostrova Porto Santo. V podvečerních hodinách návrat lodí zpět na Madeiru a ubytování v hotelu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10. den

Přejezd na úchvatnou vyhlídku Guindaste (výhled na Orlí skálu – symbol severního pobřeží). Poté cesta do Achada da Teixeira a pěší túra na nejvyšší horu ostrova, Pico Ruivo. Tato výstupová cesta na „střechu Madeiry“ je nejjednodušší ze všech variant a zvládne ji každý (cca. 2 h chůze, náročnost snadná až střední). Poté cesta do nejodlehlejších částí ostrova – panoramatická silnice městečky São Jorge, Boaventura a Ponta Delgada se zastávkami na úchvatných vyhlídkách.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

11. den

Transfer na letiště a odlet

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mapa navštívených míst v rámci zájezdu

Ubytování

 

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 3* (resp. za příplatek ve 4* hotelu) vždy s bazénem a snídaní
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Trajekt Madeira – Porto Santo a zpět
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenky:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek. Bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích vždy s klimatizací a snídaní:

 • ve 3* hotelu s velkou zahradou a dvěma bazény
 • nebo 4* hotel včetně wellness a bazénů
 • oba hotely se nachází 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři.

Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 8 600 Kč.

Příplatek za 4* hotel je 4 800 Kč / os.

Na ostrově Porto Santo budeme ubytováni 1 noc ve 3* hotelu blízko u moře.

 
 
 

Ceny některých fakultativních programů:

 • Vstupné do botanické zahrady 9,50 EUR
 • Plavání s delfíny 53 EUR
 • Jednorázový vstup do lázeňského komplexu Lido 10 EUR
 • Vypůjčení materiálu na šnorchlování 23 EUR
 • Jízda džípy – Safari off road  32 EUR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Průběh zájezdu:

Na Madeiře máme k dispozici autobus, na Porto Santo máme zajištěný transfer z přístavu do hotelu u moře. Zatímco na Madeiře budeme ve větší skupině cca 35 účastníků, na Porto Santo již bude naše skupina menší – cca 12 účastníků. Po celou dobu nás bude doprovázet zkušený český průvodce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období. Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal. Průvodce poletí společně se skupinou z Prahy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě