ostrov Tenerife na míru – cestovatelský balíček, zapůjčené auta (řídíte)

Turistika v horských oblastech i poznávání formou autoturistiky

Termín:

Kdykoliv, jakýkoliv termín

Délka programu:

standardně 8 dní

Cena pro 2 osoby:

21 940 Kč / os.

Cena pro 3 osoby:

20 440 Kč / os.

Cena pro 4 a více osob:

18 940 Kč / os.

Cestovatelský balíček s programem vytvořeným na klíč - SAMI ŘÍDÍTE

Ostrov  Tenerife , který je součástí Kanárských ostrovů je naší další destinací, kterou pro vás detailně  právě nyní připravujeme na sezónu 2024 v rámci programu NA MÍRU.

Ostrov Tenerife nabízí fascinující sopečnou krajinu a pestrou přírodu, ze které vystupuje majestátní Pico del Teide (3 715 m. n. m.), nejvyšší vrchol Španělska. Většina návštěvníků si užívá nádherné pláže a hotely na pobřeží. Úchvatná vulkanická krajina a nedostižná příroda zůstává překvapivě liduprázdná.  Tenerife nabízí  zvrásněná horská úbočí i divoké scenérie vytvořené sopečnou činností.  Vypravíte se na zapomenuté stezky v hustých borovicových lesích a projdete si kouzelný vavřínový prales na severu ostrova. Plánujeme pro vás lehké túry bez náročných převýšení. Na začátek pěších tras se vždy dostanete pohodlně díky silničkám, které vedou vysoko do hor. Spolu s přírodou a historií si samozřejmě užijete také relaxaci na vyhlášených plážích a koupání v osvěžující vodě.

Mnohokráte jsme si ověřili, kolik lidí miluje svobodu při cestování a rádi cestují jen se svými nejbližšími, nebo vytváří malé skupinky s přáteli. Není tedy pochyb, že mnoho lidí vůbec neuvažuje, že by cestovali s cestovní kanceláří.  Často si třeba chtějí užít dovolenou v páru a záleží jim na tom, aby byli sami a naprosto nezávislí. Zároveň si ale chtějí společný čas dokonale užít podle svých představ ale nechtějí ztrácet čas přípravou cesty, zajišťováním rezervací letenek a obstarávání informací, auta a dalších nutných záležitostí. Pokud patříte do této skupiny lidí, máme pro vás osvědčené a originální řešení, které je na Madeiře již třetím rokem velice funkční a spolehlivé a v roce 2024 otevíráme pro velký úspěch i další destinace.

Osobně nebo po onlinu se s vámi sejdeme.  Nabídneme vám poměrně široké spektrum programů na  ostrově Tenerife  (včetně možnosti krátkého trajektu na sousední ostrov Gomera).  Tenerife má opravdu co nabídnout.  Vedle krásných treků do hor, najdete i nádherné černé i bílé písečné pláže a můžete objevovat i krásnou přírodu v rámci výletů při poznávacích okruzích po ostrově.  Můžete vystoupit na nejvyšší horu (resp. sopku) Španělska ať už pěšky nebo lanovkou a pokud se přihlásíte včas, zajistíme vám i průvodcovaný výstup na hranu kráteru Teide (3 715 m. n. m.).  Můžete si také užívat šnorchlování, potápění nebo nejrůznější vodní sporty v průzračných vodách Atlantiku.

Samozřejmě vám také nabídneme ubytování podle vašeho očekávání.  Můžete využít pohodlné 3* penziony zpravidla s bazénem ale umíme samozřejmě za příplatek nabídnout i pohodlné 4* resorty a hotely. Na základě vašeho očekávání vám připravíme detailní „Cestovatelský manuál“ včetně podrobných map a navigace, s výčtem míst k navštívení, možných aktivit. Vzhledem k velikosti ostrova – je menší, než Madeira, volíme ubytování vždy na jednom místě a to z hlediska vašeho preferovaného programu. Vždy se budeme maximálně snažit naplnit vaše očekávání.

Tenerife má přímé letecké  spojení z Prahy.

Součástí balíčku je i zapůjčení auta včetně pojištění, které pro vás bude přistaveno při příletu na letišti.  Auto máte potom k dispozici po celou dobu.

Zkrátka zcela jistě vám umíme nabídnout poznávací, aktivní  nebo čistě relaxační program přesně podle vašeho gusta.  A tou největší výhodou je bezesporu cena. Standardní programy totiž ve svém základu nikdy nepřekročí cenu klasických zájezdů.  Přitom  si ale vždy Tenerife  užijete podle svého očekávání a zažijete přesně to co zažít chcete a také s tím s kým to zažít chcete!

Nemusíte ztrácet čas a přitom si svou cestu sami vytvoříte podle svých představ. Zajištění a obstarání veškerých informací, stejně jako telefonická podpora v případě naléhavých situací  bude na nás. Na La Palmě máme svého osvědčeného partnera, který věci s předstihem zajišťujeme.

Nemusíte se obávat ani neznalosti jazyka.  Váš „Cestovatelský manuál“ je samozřejmě v češtině a bude obsahovat maximum potřebných informací, ale také mapy a navigace.  Vlastní manuál je vytvořen výhradně pro vás jako originál a bude obsahovat cca 50 stran.

 

Na co se můžete těšit?

Úchvatná sopečná krajina a borovicové lesy

Nádherné pláže a průzračně čisté moře, šnorchlování

Lehké výlety a túry ve velkolepých vulkanických scenériích

Lanovkou nebo pěšky na nejvyšší vrchol Španělska

Zoologická zahrada Loro s kosatkami

Vor Kon-Tiky a utajené pyramidy Thora Heyerdahla

Náročnost:

Náročnost závisí jen na vás a na programu, který jste si sami zvolili a my vám jej připravili.

Pozn. V současné době finalizujeme přípravu itinerářů a proto v případě objednání zájezdu na míru garantujeme dodání detailních itinerářů začátkem dubna.

Ubytování

 

Cena zahrnuje

  • Ubytování v kvalitních 4* hotelech zpravidla s bazény, nebo za příplatek v opravdu luxusním 5* hotelu na standardní evropské úrovni s bazény.
  • Zapůjčení auta typu střední třídy – např. Renault Megane, Renault Captur a obdobné na celou dobu pobytu.
  • Osobní nebo online schůzka v rámci přípravy zájezdu.
  • Detailní zpracování “Cestovatelského manuálu”, t.j. návrh itineráře se všemi podrobnostmi.
  • Veškeré potřebné mapy, navigace a velmi detailně zpracované  informace (cca 50 stran).
  • Zajištění veškerých potřebných informací v rámci balíčku.

Pozn. za větší rodinné auto, mikrobus nebo luxusnější vůz účtujeme odovídající příplatek.

Cena nezahrnuje

  • Letenku (samozřejmě vám zdarma doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou či na přání zajistíme).
  • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV.
  • Léčebné výlohy – ceny od 440 Kč/os. a týden u pojišťovny ERV.
  • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře – zejména další objednané aktivity.

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenky:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete u nás objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Tenerife ( cca 4,5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do cílové destinace jiným leteckým spojením. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

 
 
 
 
 
 

Počasí:

Počasí je na ostrově Tenerife velice příjemné a to v průběhu celého roku. Z tohoto pohledu nemůžete vlastně udělat chybu při zvolení termínu. Největší srážky jsou v březnu, ale i v této době, stejně jako v průběhu celého roku, platí že srážky jsou nižší, než jsme zvyklí z domova a většinou jde o krátké přeháńky. Asi nejhezčím měsícem je duben, kdy pravidelně stoupají teploty nad 23 °C. V zimních měsících prosinec – únor dosahují teploty příjemný 20 – 21 °C. Tedy teploty, kdy chodíte přes den v krátkém tričku.  V nejvyšším létě – tedy v červenci jsou úrovně teplot srovnatelné s teplotami v Čechách, nebo jsou dokonce v průměru lehce nižší. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy dosahuje průměr teplot 30 °C. Velice příjemný u hlediska teplo je také měsíc říjen a listopad, kdy je nejteplejší moře a teploty jsou pořád v úrovni 24 – 26 °C. Z hlediska teploty vody v moři se však Atlanský oceán nedá srovnávat se středozemním mořem. Teplota v moři se celoročně mění jen o pár stupňů  a průměr teploty v oceánu dosahuje 22 až 23°C.

 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

Ubytování je zajištěno ve pohodlných  dvoulůžkových pokojích 4* hotelu  v  příjemném přímořském městečku Puerto de La Cruz. Součástí ubytování je v tomto případě i snídaně. Další variantou jsou velmi pohodlné soukromé apartmány na stejném místě, které jsou velice prostorné a mají i vlastní kuchyňku. V tomto případě ovšem nemůžeme nabídnout snídaně. Samozřejmě umíme na vyžádání nabídnout ubytování i na jiných místech, ale domníváme se, že Puerto de La Cruz je ideálním východiskem pro poznávání celého ostrova.

 
 

Stravování:

V ceně programu nejsou zahrnuty obědy a večeře, v případě ubytování soukromých apartmánech ani snídaně, ale zase potom máte k dispozici vlastní kuchyni. Samozřejmě v itineráři počítáme s možností zastavit se na oběd v restauraci. Večeře vám můžeme doobjednat v hotelu, ale je příjemnější navečer vyrazit do místních hospůdek a nechat se překvapit španělskou kuchyní, která je velice pestrá. Ceny jídel v restauracích jsou srovnatelné nebo mírně nižší, než jsme zvyklí z Čech. Ceny v supermarketech jsou potom lehce nižší či srovnatelné jako u nás. 

 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě