ostrov Tenerife na míru – cestovatelský balíček s půjčením auta

Turistika v horských oblastech i poznávání formou autoturistiky

Termín:

Kdykoliv, jakýkoliv termín

Délka programu:

standardně 8 dní

Cena pro 2 osoby:

21 940 Kč / os.

Cena pro 3 osoby:

20 440 Kč / os.

Cena pro 4 a více osob:

18 940 Kč / os.

Ostrov Tenerife potěší svou rozmanitostí i ty nejnáročnější cestovatele. Vedle unikátních horských treků najdete na ostrově nádherné černé i bílé písečné pláže. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro pěší výlet nebo využijete lanovku, můžete vystoupit na nejvyšší horu Španělska, Pico del Teide (3 715 m), nebo objevovat krásy ostrova prostřednictvím několika variant poznávacích okruhů. Stejně jako ostatní Kanárské ostrovy nabízí Tenerife nejrůznější vodní sporty v průzračných vodách Atlantiku – šnorchlování, potápění nebo surfování.

Většina návštěvníků si užívá nádherné pláže a hotely na pobřeží, zatímco úchvatná vulkanická krajina a nedostižná příroda zůstávají překvapivě liduprázdné. Pro vás naplánujeme lehké túry bez náročných převýšení. Vypravíte se na zapomenuté stezky v hustých borovicových lesích a projdete si kouzelný vavřínový prales na severu ostrova. Na začátek pěších tras se vždy dostanete pohodlně díky silničkám, které vedou vysoko do hor. Spolu s přírodou a historií si samozřejmě užijete také relaxaci na vyhlášených plážích a koupání v oceánu.

Vzhledem k velikosti ostrova doporučujeme ubytování po celou dobu na jednom místě. V základní ceně balíčku jsou 4* hotely zpravidla s bazénem, za příplatek nabízíme resorty a hotely vyšší kategorie.

 

Součástí balíčku Tenerife na míru je zapůjčení auta na celou dobu pobytu včetně pojištění. Auto si vyzvednete a vrátíte na letišti.

Co vám v rámci dovolené na míru připravíme:

 • Online schůzku, kde si projdeme všechny vaše přání.
 • Společně vytvoříme detailní plán cesty.
 • Vypracujeme personalizovaný itinerář a podrobný „Cestovatelský manuál“.
 • Zajistíme veškeré služby jako je ubytování, letenky, rezervace auta a další dopravy, mapy, navigace, případně i zajištění místního průvodce.
 • Nabídneme zajímavé aktivity jako je surfování, šnorchlování, potápění či pozorování velryb a delfínů.
 • Poskytneme telefonickou podporu v případě změn nebo komplikací.

 

Pozn. V současné době finalizujeme přípravu itinerářů a proto v případě objednání zájezdu na míru garantujeme dodání detailních itinerářů začátkem dubna.

Na co se můžete těšit?

Úchvatná sopečná krajina a borovicové lesy

Nádherné pláže a průzračně čisté moře, šnorchlování

Lehké túry, objevování památek a úchvatné přírody

Lanovkou nebo pěšky na nejvyšší vrchol Španělska

Zoologická zahrada Loro s kosatkami

Puerto de la Cruz s mořskými přírodními bazény

Náročnost:

Náročnost závisí jen na vás a na programu, který si zvolíte.

Ubytování

 

Cena zahrnuje

 • Ubytování v 4* hotelech zpravidla s bazény, nebo za příplatek v luxusním 5* hotelu
 • Zapůjčení auta střední kategorie – např. Renault Megane, Renault Captur apod. na celou dobu pobytu
 • Osobní nebo online schůzka za účelem přípravy programu
 • Detailní zpracování “Cestovatelského manuálu”, vytvoření itineráře se všemi podrobnostmi
 • Zajištění veškerých potřebných informací v rámci balíčku
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obedy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenky:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete u nás objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Tenerife ( cca 4,5 hod. letu).

Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů.

Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do cílové destinace jiným leteckým spojením.

Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

 

Počasí:

Počasí je na ostrově Tenerife velice příjemné a to v průběhu celého roku. Z tohoto pohledu nemůžete vlastně udělat chybu při zvolení termínu. Největší srážky jsou v březnu, ale i v této době stejně jako v průběhu celého roku platí, že srážky jsou nižší, než jsme zvyklí z domova a většinou jde o krátké přeháňky. Asi nejhezčím měsícem je duben, kdy teploty stoupají teploty nad 23 °C.

V zimních měsících prosinec – únor dosahují teploty příjemně 20 – 21 °C. Tedy teploty, kdy chodíte přes den v krátkém tričku.

V nejvyšším létě – tedy v červenci a srpnu, jsou úrovně teplot srovnatelné s teplotami v Čechách, nebo jsou dokonce v průměru lehce nižší. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy dosahuje průměr teplot 30 °C. Velice příjemný z hlediska teplot jsou také říjen a listopad, kdy je nejteplejší moře a teploty jsou pořád v úrovni 24 – 26 °C. Teplota v oceánu se celoročně mění jen o pár stupňů a průměr teploty v oceánu dosahuje 22 až 23 °C.
 

Ubytování:

Ubytování je zajištěno v dvoulůžkových pokojích 4* hotelu v příjemném přímořském městečku Puerto de La Cruz. Součástí ubytování je v tomto případě i snídaně. Další variantou jsou velmi pohodlné soukromé apartmány na stejném místě, které jsou velice prostorné a mají i vlastní kuchyňku. V tomto případě ovšem nemůžeme nabídnout snídaně. Samozřejmě umíme na vyžádání nabídnout ubytování i na jiných místech, ale domníváme se, že Puerto de La Cruz je ideálním východiskem pro poznávání celého ostrova.

 

Stravování:

V ceně programu nejsou zahrnuty obědy a večeře, v případě ubytování soukromých apartmánech ani snídaně, ale zase potom máte k dispozici vlastní kuchyni. Samozřejmě v itineráři počítáme s možností zastavit se na oběd v restauraci. Večeře vám můžeme doobjednat v hotelu, ale je příjemnější navečer vyrazit do místních hospůdek a nechat se překvapit španělskou kuchyní, která je velice pestrá. Ceny jídel v restauracích jsou srovnatelné nebo mírně nižší, než jsme zvyklí z Čech. Ceny v supermarketech jsou potom lehce nižší či srovnatelné jako u nás. 

 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě