Zážitková Madeira s překvapením a pohodou

Objevte tajná místa Madeiry, kam se turisté jen tak nedostanou.

Termín
17. 6. – 24. 6. 2024
Číslo zájezdu: 10724
Cena
23 440 Kč

Přímá letenka od 11 677 Kč cena včetně zavazadel k 9.2.2024

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Termín
2. 8. – 9. 8. 2024
Číslo zájezdu: 11224
Cena
23 440 Kč

Přímá letenka od 11 677 Kč cena včetně zavazadel k 9.2.2024

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Termín
4. 10. – 11. 10. 2024
Číslo zájezdu: 11524
Cena
23 440 Kč

Přímá letenka od 11 880 Kč cena včetně zavazadel k 9.4.2024

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zážitková Madeira je kombinací poznávacího a turistického zájezdu. Do velké míry nasloucháme konkrétní skupině a podle toho volíme program a náročnost túr. Společně se domlouváme na programu s ohledem na počasí a zároveň přihlížíme k náladě skupiny. Program je variabilnější než u jiných zájezdů.

Vždy vybíráme z většího množství výletů a zařazujeme zpravidla dvě lehčí túry, které bez problémů zvládnou i děti. Rádi zařazujeme vyhlášenou hřebenovou túru z vrcholu Pico Arieiro přes nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo do Achada da Teixeira. Jde o středně náročnou hřebenovou túru přes nejvyšší madeirské hory, kdy stezka prochází členitým terénem s nádhernými výhledy do údolí, která jsou posetá mnoha květy. Celkové převýšení je 850 metrů a túru je možné zvládnout normálním tempem za 4-5 hodin. Můžeme vyrazit brzy ráno a zažít velkolepý východ slunce v horách. Vyhneme se tak turistům, kteří do hor zamíří až po snídani.

Myslíme i na tu část skupiny, která si odpustí náročný horský přechod. Začátek trasy můžeme absolvovat všichni společně a obdivovat strmá skaliska a výhledy do údolí, ve kterých se válí mraky. Část skupiny, která zvolí lehčí variantu se následně vrátí do autobusu a s řidičem přejede na konec túry do Achada da Teixeira. Odtud lze vyrazit vstříc první skupině a podívat se na vrchol Pico Ruivo méně náročnou trasou. Každý si tak užije madeirské hory včetně nejvyššího vrcholu podle svého gusta.

V rámci programu absolvujeme dva poznávací okruhy a společně prozkoumáme také hlavní město Funchal s nádhernými botanickými zahradami, tržnicí a přístavem. Můžeme se svézt na tradičních proutěných saních, ochutnáme madeirské víno a další speciality ostrova.

Navíc pro vás máme připravené dobrodružné překvapení. Zájezd, který je kombinací poznávacího, turistického i dobrodružného programu vám nabídne tajemná místa Madeiry, kam se obvykle turisté nedostanou. Nechte se tedy překvapit.

Na co se můžete těšit?

Putování v malé skupině

Nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo

Koupání v lávových bazénech v Porto Moniz

Polopouštní krajina na východě ostrova

Třetihorní vavřínové lesy a vyhlášené túry po levádách

Koupání v Atlantiku a gastronomické zážitky

Náročnost:

Náročnost přizpůsobíme partě, která se na zájezdu sejde. Odhadujeme mezi 2 – 3.  Tedy nenáročné turistické trasy, které zvládne  člověk s normální fyzickou kondicí včetně dětí od cca 12 let a k tomu jednu středně náročnou trasu. Odpočinek nabídnou poznávací okruhy.

Ubytování

 

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 3* (resp. za příplatek ve 4* hotelu) vždy s bazénem a snídaní
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu s možností účastníků program ovlivnit
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

 

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek. Bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

 

Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích vždy s klimatizací a snídaní:

 • v 3* hotelu s velkou zahradou a dvěma bazény
 • nebo 4* hotel včetně wellness a bazénů
 • oba hotely se nachází 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři

Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 6 600 Kč.

Příplatek za 4* hotel je 4 800 Kč / os.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.  Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Program:

Skupina bude mít v rámci pěti programových dní k dispozici mikrobus a česky hovořícího průvodce. Jeden den zájezdu je volný. Průvodce doporučí zajímavý program podle vašeho gusta, navrhne návštěvu Funchalu a botanických zahrad či fakultativní aktivity. Případně můžete s průvodcem vyrazit na další túru.
 
 

 

Maximální velikost skupiny:

16 účastníků

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal. Průvodce poletí společně se skupinou z Prahy nebo počká na přílet skupiny na letišti ve Funchalu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Dana Švůgrová

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě