Pěší putování po Gran Canarii

Úžasná přírodní místa, kam turisté obvykle nezamíří a kde je i v zimě teplo, povede Honza Kubišta

Termín
11. 1. – 18. 1. 2025
Číslo zájezdu: 90125
Cena
29 940 Kč
Přímá letenka od 13 660 Kč
cena včetně zavazadel k 23.2.2024
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Malá skupina max 16 účastníků

Gran Canaria je třetí největší ostrov Kanárského souostroví. Pro svou pestrost je často přezdíván „miniaturní kontinent“. Tento ostrov formovaný vulkanickou činností překvapí každého milovníka přírody a pěší turistiky. Zažijete zde pouštní krajinu písečných dun v Maspalomas, známou skalní formaci Roque Nublo a impozantní vrcholky hor v oblasti Pico de las Nieves. Nahlédnete do zapomenutých horských vesniček, seznámíte se s kulturou Guančů – původních obyvatel ostrova a občerstvíte se v autentických vesnických hospůdkách.

Vedle dramatické sopečné krajiny vás potěší palmové háje a borové lesy. Milovníci květin ocení botanickou zahradu Jardin Botánico Viera y Clavijo, která je největší ve Španělsku. Příznivci historie si přijdou na své v malebném městečku Teror.

Pěší putování po Gran Canarii představí Kanárský ostrov v jeho autenticitě a ryzosti. Dostanete se do míst, kam turisté obvykle nemíří a zároveň uvidíte i hlavní turistické zajímavosti. Nezapomeneme ani na odpočinek na pláži, koupání v Atlantiku a ochutnávku místních specialit.

Na co se můžete těšit?

Turistika po neznámých částech Gran Canarie

Písečné duny v Maspalomas

Městečka Teror a Tejeda

Koupání v Atlantiku a odpočinek na pláži

Největší sopečný kráter ostrova

Botanická zahrada Jardin Botánico Viera y Clavij

Náročnost: 3

Do této kategorie patří převážná část turistických zájezdů. Hlavním programem je pěší turistika střední a vyšší náročnosti, kterou ale stále zvládne turista v průměrné fyzické kondici. Patří sem túry o délce zhruba 3-4,5 hodin, některé s větším převýšením. Po cestě mohou být i kratší tunely, terén může být mírně kamenitý. Některé z cest mohou být i exponovanější, ale vždy v kritických místech zajištěné zábradlím.

Itinerář zájezdu

1. den

Přímý let z Prahy na ostrov Gran Canaria, transfer do hotelu, ubytování, informační posezení u sklenky dobrého vína.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. den

Přejezd minibusem do oblasti obce Mogán a následně zastávka na vyhlídce v blízkosti mnohobarevných skalních útvarů, přezdívaných Los Azulejos. Poté nástup na první túru, při které se projdeme úžasnou polopouštní krajinou skalních formací, palmových hájů a dalekých výhledů. Zastávka na občerstvení v příjemné hospůdce uprostřed malebné vísky Veneguera. Po ukončení pěší trasy přejezd na koupání na sympatickou písečnou pláž Tauro, která je oblíbená zejména mezi místními.

Délka pěší trasy: 7,5 km/cca 2h 45 min chůze. Převýšení: 400 m klesání, 250 m stoupání. Náročnost: střední.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den

Výjezd do centrálního horského masivu a pěší výlet k nejznámější skalní formaci ostrova – Roque Nublo, na kterou míří snad každý návštěvník ostrova. Po právu, protože toto místo nabízí vskutku jednu z nejpůsobivějších přírodních scenérií na Gran Canarii. Další část trasy pokračuje již turisticky méně známým putováním úchvatnou krajinou borových lesů a nezapomenutelných výhledů na dramatické horské scenérie a poté sestupem do horské vesnice Culata, kde se posilníme v místní restauraci. Následně přejezd do jednoho z nejkrásnějších městeček na ostrově – Tejeda, situované na úpatí majestátných horských úbočí. Možnost procházky nevelkým, ale kouzelným historickým centrem, odpolední kávy či dezertu ve zdejší vyhlášené cukrárně.

Délka pěší trasy: 8 km/cca 3h 15 min chůze. Převýšení: 550 m klesání, 200 m stoupání. Náročnost: střední.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Odpočinkově laděný den je kombinací méně náročné pěší turistiky s poznáváním severní části ostrova. Ráno přejedeme k Caldera de Bandama – největšímu sopečnému kráteru ostrova, situovaném nedaleko hlavního města. Po krátké vyhlídkové zastávce na vrcholu kaldery nás čeká kratší pěší trasa po úpatí kráteru s krásnými výhledy na pobřežní osídlení i palmové háje na dně této sopečné formace. Poté přejezd minibusem do městečka Teror, které je navzdory svému názvu jedním z nejmalebnějších na ostrově a může se pochlubit krásným historickým centrem. Možnost procházky ve fotogenických uličkách, či oběda v některé z místních restaurací. Poslední zastávkou bude botanická zahrada Jardin Botánico Viera y Clavijo, která je největší ve Španělsku a pyšní se jak exempláři místní květeny, tak kolekcí cizokrajných rostlin.

Délka pěší trasy: 3 km/cca 1,5 h chůze. Převýšení: 170 m stoupání i klesání. Náročnost: lehká.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. den

Volný den s možností odpočinku na pláži, případně individuální návštěvy hlavního města (Las Palmas de Gran Canaria) místním autobusem. Průvodce vám rád poradí, co v hlavním městě stojí za vidění.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. den

Ráno výjezd minibusem na nejvyšší vyhlídku ostrova Pico de las Nieves, která je s vrcholovou skalkou Morro de la Agujereada s výškou 1957 m nejvyšší horou ostrova a za slunečných dní nabízí unikátní výhled do všech světových stran i na přilehlý ostrov Tenerife. Poté pokračování do horské osady Juncal ve středozemí ostrova, kde se zastavil čas. Odsud zahájíme sice turisticky málo známou, ale krajinově naprosto výjimečnou horskou túru, vedoucí po rozeklaných hřebenech, borovými lesy i krásnou vegetací až k úpatí velkolepého skalního bloku Asserador. Po cestě zpět k hotelu se zastavíme na drink v některém z autentických vesnických barů.

Délka pěší trasy: 8,5 km/cca 3 h 45 min chůze. Převýšení: 500 m stoupání, 300 m klesání. Náročnost: střední až vysoká.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Poslední programový den vystoupáme panoramatickou silnicí na polozapomenutou vyhlídku El Guriete, nabízející velkolepý výhled na plejádu vrcholů a hřebenů jižní části vnitrozemí ostrova. Další zastávkou bude La Fortaleza de Ansite – jedno z nejvýznamnějších míst spojených s kulturou Guančů, původních obyvatel ostrova. Budete si moci projít místo, které tato dávná civilizace obývala a dozvědět se více o kultuře, způsobu života a zvycích dávných obyvatel Kanárských ostrovů. Poté přejezd na túru spojující dvě z místních přehrad (Presa de Chira a Soria) a pěší putování odlehlou krajinou náhorních plošin, opuštěných obydlí a dalekých výhledů. Po občerstvení (třeba v podobě skvělého domácího mango-papájového džusu) na konci této etapy se přesuneme do vyhlášeného letoviska Maspalomas, kde se projdeme unikátní pouštní krajinou písečných dun.

Délka pěší trasy: 5 km/cca 2 h 15 min chůze. Převýšení: 90 m stoupání, 360 m klesání. Náročnost: střední.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

8. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování

 

Cena zahrnuje

 • Ubytování v 3* hotelu v těsné blízkosti moře, k dispozici i vyhřívaný bazén
 • Snídaně v hotelu
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí všech túr
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Počasí a ideální termín:

Na Gran Canarii panuje v průběhu celého roku velice příjemné počasí, přičemž nejtepleji je v letních měsících. Nejchladněji je od prosince do února, kdy teploty obvykle přesahují  21°C. Sezóna na Gran Canarii trvá 12 měsíců v roce. Od listopadu do února je ideální počasí na podnikání horských túr. V této době můžete očekávat slunečné počasí s občasnou oblačností v horských polohách s příjemnými teplotami od 16 do 22 °C. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

Ubytováni budeme v 3* hotelu ve vzdálenosti přibližně 200 metrů od pláží na jihu ostrova. Většina pokojů má výhled na moře nebo do zahrady. Součástí hotelu je i velký vyhřívaný bazén a bar s nabídkou nápojů a občerstvení. Apartmány mají k dispozici vybavenou kuchyň.

Příplatek za jednolůžkový pokoj je 6 600 Kč.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stravování:

V ceně jsou zahrnuty snídaně v hotelu. Pokud to program dovolí, zastavujeme se na oběd či občerstvení během dne v místních restauracích. Můžete tak ochutnat autentickou ostrovní kuchyni. Na mnohých trasách však tato možnost není a potom oběd řešíme formou pikniku z vlastních zásob. Nakoupit je bez problémů možné v obchodech v blízkosti hotelu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doprava:

Doprava je zajištěna pronajatým mikrobusem, který bude k dispozici na všechny programové dny. Pěší túry jsou ve většině případů koncipovány jako přechody, které začínají a končí na jiném místě, mikrobus nás vždy vyzvedá v cíli.

 

Program:

Program podrobně popisuje itinerář. Zájemci, kteří nebudou chtít některý programový den absolvovat mohou samozřejmě zůstat na pláži a užít si odpočinek a koupání.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Velikost skupiny:

Skupina bude mít maximálně 16 osob. Dbáme na to, abyste si ze zájezdu odnesli příjemný pocit, který malá skupinka jen umocní. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě