El Hierro – zapomenutý ostrov na konci světa

Zájezd povede Honza Kubišta

Termín
20. 11. – 28. 11. 2024
Číslo zájezdu: 90924
Cena
VYPRODÁNO
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Termín
1. 12. – 9. 12. 2024
Číslo zájezdu: 91124
Cena
29 990 Kč

Přímá letenka Praha – Tenerife od 10 990 Kč včetně zavazadla 23 kg

Může mít ostrov duši? Každý, kdo navštíví nejmenší z Kanárských ostrovů El Hierro, tuší, že ano. Jak jinak totiž vysvětlit kouzlo malinkého sopečného ostrova s vavřínovými pralesy a kanárskými borovicemi? Pohádkové místo, které vám dá zapomenout na shon dnešního světa.

El Hierro je nejmenším z Kanárských ostrovů, a to má své nesporné výhody. V porovnání s ostrovy Tenerife nebo Gran Canaria jde o dokonale zapomenuté místo. Člověk má celou dobu pocit, že je v nádherné přírodě dokonale sám. Věříme, že to tak ještě dlouho vydrží.

Ostrov uchvátí mohutnými skalními útvary, krásnými plážemi s přírodními bazény i ostrými útesy.  Pozůstatek obrovského sopečného kráteru El Golfo ohromí každého dobrodruha. Nejsou zde žádné velké hotely, jen malé rodinné hotýlky a penziony.

El Hierro je skvělým místem pro pěší turistiku v panenské přírodě. Podobně jako na Madeiře můžete během jediného dne zažít rozličné klimatické podmínky v různých výškách a objevovat množství endemických rostlin. To vše podtrhují úchvatné sopečné scenérie a obrovské proudy ztuhlé lávy.

El Hierro se pyšní jednou ze tří podmořských rezervací Kanárských ostrovů. Viditelnost je zde pod hladinou až 30 metrů, uchvátí vás rozmanitost druhů i velkolepá podmořská sopečná krajina.

 

Na co se můžete těšit?

Pustý, turisty doposud neobjevený ostrov s bujnou vegetací

Krásné horské treky v panenské přírodě

Relaxace na pláži a koupání v průzračných vodách Atlantiku

Nejvyšší hora ostrova a túry bizarní sopečnou krajinou

Nádherná příroda, která je v rámci celého ostrova pod ochranou UNESCO

Mýtický posvátný strom Garoé

Náročnost: 3

Do této kategorie patří převážná část turistických zájezdů. Hlavním programem je pěší turistika střední a vyšší náročnosti, kterou ale stále zvládne turista v průměrné fyzické kondici. Patří sem túry o délce zhruba 3-4,5 hodin, některé s větším převýšením. Po cestě mohou být i kratší tunely, terén může být mírně kamenitý. Některé z cest mohou být i exponovanější, ale vždy v kritických místech zajištěné zábradlím.

Itinerář zájezdu

Den 1

Přílet na Tenerife v odpoledních hodinách. Krátký přejezd do Los Cristianos.

Relax na pláži, procházka po promenádě, uvítací drink a seznámení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 2

Dnešní den strávíme z větší části na Tenerife. Výjezd do obce Arona a rozcházecí trasa v jižní části ostrova Tenerife, jejímž cílem je „Kanárský Matterhorn“ – skála Roque Imoque. Překvapivě pestrá pěší trasa nabízející krásné výhledy na oceán i do vnitrozemí.

Poté přejezd minibusem pod nejvyšší vrchol Španělska Pico del Teide a možnost individuální procházky v unikátní krajině skalních monumentů La Catedral ve výšce kolem 2100 m.n.m, případně občerstvení v místní restauraci.

Nalodění na trajekt a přejezd na ostrov El Hierro. 

Délka pěší trasy: 7 km, cca 2,5h chůze, 450 m stoupání a 140 m klesání. Náročnost: střední

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 3

Pěší výlet kopírující jednu z částí nejslavnější ostrovní náboženské poutě Bajada de La Virgen, vedoucí přes nejvyšší horu ostrova Malpaso centrálním ostrovním hřebeni kolem sopky Tajusara k nejznámější kapli ostrova – Ermita de los Reyes.

V odpoledních hodinách přejezd na koupání k unikátním přírodním bazénkům v Charco Azul (v případě příznivých povětrnostních podmínek).

Délka pěší trasy: 12 km, cca 3h chůze. Převýšení: 500 m klesání, 450 m stoupání. Náročnost: střední

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 4

Túra z hlavního města ostrova k mýtickému posvátnému stromu Garoé, vedoucí původní vegetací třetihorních lesů i kulturní krajinou s výhledem na sousední ostrovy. Možnost oběda v typické místní restauraci.

Odpoledne přejezd na vyhlídku Mirador de la Peňa, který nabízí fantastický výhled z vysokých skalisek na oblast největší ostrovní zátoky El Golfo z kavárny navržené známým Lanzarotským architektem Cézarem Manriquem.

Délka pěší trasy: 9,5 km, cca 3h chůze. Převýšení: 450 m stoupání, 500 m klesání. Náročnost: střední
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 5

Putování ze středu ostrova krajinou magických borových lesů přes nejkrásnější vyhlídkovou horu jižní části ostrova zvanou Mercader do vesnice El Pinar.

V odpoledních hodinách návštěva nejjižnějšího městečka ostrova La Restinga s možností občerstvení a koupání na místní pláži.

Délka pěší trasy: 8,5 km, cca 2,5h chůze. Převýšení: 100 m stoupání, 550 m klesání. Náročnost: lehká / střední

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 6

Pěší etapa startuje v malebné vísce Sabinosa a vede přes hlavní ostrovní hřeben směrem do oblasti Sabinar, známé svými větrem pokroucenými jalovci, které se staly symbolem celého ostrova. Cesta nabízí dramatické výhledy na pobřeží a různé typy krajiny i vegetace.

Odpoledne přejezd do oblasti Playa arenas blancas – možnost odpočinku u moře či krátké procházky dramatickou pobřežní sopečnou krajinou.   

Délka pěší trasy: 8,5 km, cca 2,5h chůze. Převýšení: 600 m stoupání, 550 m klesání. Náročnost: střední

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 7

Dnešní túra začíná na exponované vyhlídce Jinama, situované na hlavním ostrovním hřebeni. Z té vede pěší cesta unikátní krajinou původní vegetace, barevné sopečné krajiny i impozantních vyhlídek. Cílem bude turistický středobod ostrova, poutní místo Cruz de Los Reyes.

Poté přesun minibusem na severní pobřeží a koupání v unikátních přírodních bazéncích La Maceta (pouze v případě příznivých povětrnostních podmínek), občerstvení či příjemná procházka v přímořské oblasti městečka La Frontera.

Délka pěší trasy: 9,5 km, cca 3h 45min chůze. Převýšení: 500 m stoupání, 240 m klesání. Náročnost: střední

Den 8

Odpočinková krátká trasa vedoucí jižní částí ostrova od vyhlídky Mirador de las Playas k dechberoucí vyhlídce Mirador de Isora situované na vysokém útesu, vedoucí malebnou zemědělskou krajinou. 

Odpolední přejezd trajektem na Tenerife.

Délka pěší trasy: 5,5 km, cca 2h chůze. Převýšení: 80 m stoupání, 300 m klesání. Náročnost: střední

Den 9

Volný den na Tenerife, odpočinek na pláži, nákup suvenýrů, oběd.

Odpoledne přejezd na letiště a odlet.

Cena zahrnuje

  • Trajekt Tenerife – El Hierro – Tenerife
  • Ubytování
  • Snídaně
  • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
  • Zajištění veškerého programu podle itineráře
  • Mikrobus, kterým se budeme dopravovat

Cena nezahrnuje

  • Letenku (na přání vám samozřejmě letenku zajistíme)
  • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
  • Léčebné výlohy – pojištění
  • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Tenerife ( cca 5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme na Tenerife. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Počasí na ostrově El Hierro je ovlivněno dvěma proudy – tzv. Kanárský proud okolo břehů západní Afriky a stálé větry v západním směru. Kombinace těchto faktorů znamená, že je zde celoročně hezké počasí. Během zimních měsíců dosahují teploty cca 20 – 21 stupňů,  v letních měsících je teptota 27 – 29 stupňů. Celkově je počasí velmi slunečné a prší minimálně. Obecně platí, že je zde spíše nedostatek vody. Teplota moře se pohybuje mezi 19 – 23 stupni.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

V malém rodinném hotýlku a v apartmánech ve dvoulůžkových pokojích. Součástí ubytování je snídaně. Na Tenerife 3* hotel v Los Cristianos. Ubytování v jednolůžkovém pokoji za příplatek 6 300 Kč.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Trajekt:

Trajekt Los Cristianos (Tenerife) – Puerto de la Estace (El Hiero). Plavba trvá cca 2,5 hodiny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Maximální velikost skupiny:

Maximální kapacita je 20 osob, pravděpodobně nás bude méně.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě