El Hierro – zapomenutý ostrov na konci světa

Zájezd povede Honza Kubišta

Termín
20. 11. – 28. 11. 2024
Číslo zájezdu: 90924
Cena
VYPRODÁNO
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Termín
1. 12. – 9. 12. 2024
Číslo zájezdu: 91124
Cena
29 990 Kč

Přímá letenka Praha – Tenerife od 10 990 Kč včetně zavazadla 23 kg

 
 
 
 
 
 
 
 

Může mít ostrov duši? Každý, kdo navštíví nejmenší z Kanárských ostrovů El Hierro, tuší, že ano. Jak jinak totiž vysvětlit kouzlo malinkého sopečného ostrova s vavřínovými pralesy a kanárskými borovicemi? Pohádkové místo, které vám dá zapomenout na shon dnešního světa.

El Hierro je nejmenším z Kanárských ostrovů, a to má své nesporné výhody. V porovnání s ostrovy Tenerife nebo Gran Canaria jde o dokonale zapomenuté místo. Věříme, že to tak ještě dlouho vydrží.

Ostrov uchvátí mohutnými skalními útvary, krásnými plážemi s přírodními bazény i příkrými útesy. Pozůstatek obrovského sopečného kráteru El Golfo ohromí každého dobrodruha. Nejsou zde žádné velké hotely, jen malé rodinné hotýlky a penziony. El Hierro je skvělým místem pro pěší turistiku, vyskytuje se zde mnoho endemických rostlin.

El Hierro se pyšní jednou ze tří podmořských rezervací Kanárských ostrovů. Viditelnost je zde pod hladinou až 30 metrů, uchvátí vás rozmanitost druhů i podmořské sopečné útvary.

 

Na co se můžete těšit?

Turisty doposud neobjevený ostrov s bujnou vegetací

Krásné horské túry

Relaxace na pláži a koupání v průzračných vodách Atlantiku

Nejvyšší hora ostrova a túry bizarní sopečnou krajinou

Nádherná příroda, která je v rámci celého ostrova pod ochranou UNESCO

Posvátný strom Garoé

Náročnost: 3

Do této kategorie patří převážná část turistických zájezdů. Hlavním programem je pěší turistika střední a vyšší náročnosti, kterou ale stále zvládne turista v průměrné fyzické kondici. Patří sem túry o délce zhruba 3-4,5 hodin, některé s větším převýšením. Po cestě mohou být i kratší tunely, terén může být mírně kamenitý. Některé z cest mohou být i exponovanější, ale vždy v kritických místech zajištěné zábradlím.

Itinerář zájezdu

Den 1

Přílet na Tenerife v odpoledních hodinách. Krátký přejezd do Los Cristianos.

Relax na pláži, procházka po promenádě, uvítací drink a seznámení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 2

Dnešní den strávíme na Tenerife. Výjezd do obce Arona, která je východiskem pěší trasa ke skále Roque Imoque (Kanárský Matterhorn).

Poté přejezd minibusem pod nejvyšší vrchol Španělska Pico del Teide a možnost individuální procházky v unikátní krajině skalních monumentů La Catedral ve výšce kolem 2100 m. Nalodění na trajekt a přejezd na ostrov El Hierro.

Nalodění na trajekt a přejezd na ostrov El Hierro. 

Délka pěší trasy: 7 km, cca 2,5h chůze, 450 m stoupání a 140 m klesání. Náročnost: střední

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 3

Pěší výlet kopírující jednu z částí nejslavnější ostrovní náboženské poutě Bajada de La Virgen, vedoucí přes nejvyšší horu ostrova Malpaso centrálním ostrovním hřebeni kolem sopky Tajusara k nejznámější kapli ostrova – Ermita de los Reyes.

V odpoledních hodinách přejezd na koupání k unikátním přírodním bazénkům v Charco Azul (v případě příznivých povětrnostních podmínek).

Délka pěší trasy: 12 km, cca 3h chůze. Převýšení: 500 m klesání, 450 m stoupání. Náročnost: střední

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 4

Túra z hlavního města ostrova k posvátnému stromu Garoé, vedoucí původní vegetací třetihorních lesů i kulturní krajinou s výhledem na sousední ostrovy. Možnost oběda v typické místní restauraci.

Odpoledne přejezd na vyhlídku Mirador de la Peňa, který nabízí fantastický výhled z vysokých skalisek na oblast největší ostrovní zátoky El Golfo z kavárny navržené známým Lanzarotským architektem Cézarem Manriquem.

Délka pěší trasy: 9,5 km, cca 3h chůze. Převýšení: 450 m stoupání, 500 m klesání. Náročnost: střední
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 5

Putování ze středu ostrova krajinou magických borových lesů přes nejkrásnější vyhlídkovou horu jižní části ostrova zvanou Mercader do vesnice El Pinar.

V odpoledních hodinách návštěva nejjižnějšího městečka ostrova La Restinga s možností občerstvení a koupání na místní pláži.

Délka pěší trasy: 8,5 km, cca 2,5h chůze. Převýšení: 100 m stoupání, 550 m klesání. Náročnost: lehká / střední

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 6

Pěší etapa startuje v malebné vísce Sabinosa a vede přes hlavní ostrovní hřeben směrem do oblasti Sabinar, známé svými větrem pokroucenými jalovci, které se staly symbolem celého ostrova. Cesta nabízí dramatické výhledy na pobřeží a různé typy krajiny i vegetace.

Odpoledne přejezd do oblasti Playa arenas blancas – možnost odpočinku u moře či krátké procházky dramatickou pobřežní sopečnou krajinou.   

Délka pěší trasy: 8,5 km, cca 2,5h chůze. Převýšení: 600 m stoupání, 550 m klesání. Náročnost: střední

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den 7

Dnešní túra začíná na vyhlídce Jinama, situované na hlavním ostrovním hřebeni. Z té vede pěší cesta unikátní krajinou původní vegetace, barevné sopečné krajiny i impozantních vyhlídek. Cílem bude turistický středobod ostrova, poutní místo Cruz de Los Reyes.

Poté přesun minibusem na severní pobřeží a koupání v unikátních přírodních bazéncích La Maceta (pouze v případě příznivých povětrnostních podmínek), občerstvení či příjemná procházka v přímořské oblasti městečka La Frontera.

Délka pěší trasy: 9,5 km, cca 3h 45min chůze. Převýšení: 500 m stoupání, 240 m klesání. Náročnost: střední

 
 
 
 

Den 8

Odpočinková krátká trasa vedoucí jižní částí ostrova od vyhlídky Mirador de las Playas k vyhlídce Mirador de Isora. Vyhlídka nabízí dechberoucí pohled na jihovýchodní pobřeží. Pohodová túra vedoucí malebnou zemědělskou krajinou. 

Odpolední přejezd trajektem na Tenerife.

Délka pěší trasy: 5,5 km, cca 2h chůze. Převýšení: 80 m stoupání, 300 m klesání. Náročnost: střední

 
 
 
 

Den 9

Volný den na Tenerife, odpočinek na pláži, nákup suvenýrů, oběd.

Odpoledne přejezd na letiště a odlet.

 
 
 
 

Cena zahrnuje

 • Trajekt Tenerife – El Hierro – Tenerife
 • Ubytování v rodinném hotelu se snídaní
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Tenerife ( cca 5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme na Tenerife. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Počasí na ostrově El Hierro je ovlivněno dvěma proudy – tzv. Kanárský proud okolo břehů západní Afriky a stálé větry v západním směru. Kombinace těchto faktorů znamená, že je zde celoročně hezké počasí. Během zimních měsíců dosahují teploty cca 20 – 21 stupňů,  v letních měsících je teptota 27 – 29 stupňů. Celkově je počasí velmi slunečné a prší minimálně. Obecně platí, že je zde spíše nedostatek vody. Teplota moře se pohybuje mezi 19 – 23 stupni.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

V malém rodinném hotýlku a v apartmánech ve dvoulůžkových pokojích. Součástí ubytování je snídaně. Na Tenerife 3* hotel v Los Cristianos. Ubytování v jednolůžkovém pokoji za příplatek 6 300 Kč.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Trajekt:

Trajekt Los Cristianos (Tenerife) – Puerto de la Estace (El Hiero). Plavba trvá cca 2,5 hodiny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Maximální velikost skupiny:

Maximální kapacita je 20 osob, pravděpodobně nás bude méně.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě