Z východu na západ po svých – přechod Madeiry nalehko

Túry, jaké jen tak nezažijete

Termín
31. 5. – 7. 6. 2024
Číslo zájezdu: 10624
Cena
22 940 Kč Last minute sleva 21 440 Kč
Přímá letenka od 13 100 Kč cena včetně zavazadel k 10.5.2024
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poslední 2 volná místa.

Program „Z Východu na západ po svých“ je určený pro aktivní a zkušenější turisty. Čeká nás kontinuální putování ostrovem. Většinu tras půjdeme nalehko, jednou poneseme batoh na dvoudenní túru. Vybrali jsme pro pěší trasy, kde mnoho turistů nepotkáme. Putujeme z nejvýchodnějšího cípu ostrova Sao Lourenco směrem na západ až k majáku Ponta do Pargo, který je doménou nejzápadnějšího mysu Madeiry. Dostaneme se na místa, která běžným návštěvníkům ostrova zůstávají skrytá. Projdeme se po levádách, horských hřebenech a zažijeme západ a východ slunce na nejvyšší hoře ostrova.

Spát budeme po trase v menších  3*-4* hotýlcích. Jednu noc strávíme pod vrcholem nejvyšší hory ostrova v turistické chatě. Takovým zážitkem se může pochlubit jen málokterý cestovatel, který Madeiru navštívil. Občas se svezeme mikrobusem, ale hlavně se budeme pohybovat pěšky. Jednotlivé etapy na sebe navazují. Projdeme si náročnější a delší trasy v obtížnějším terénu. Odpočinkový den strávíme v hlavním městě Funchalu. Pěší putování bude samozřejmě spojené i s ochutnáváním místních specialit. Zavítáme do pravých lokálních hospůdek a restaurací.

Na co se můžete těšit?

Přechod převážně nalehko s podporou auta

Náročnější a méně frekventované trasy, na které se běžný turista nedostane

Maximální velikost skupiny 12 účastníků

Plavba lodí na východ slunce

Přespání pod vrcholem Pico Ruivo

Kouzelný vavřínový les Fanal

Náročnost: 4

Čtvrtý stupeň náročnosti mají zájezdy, které nabízí jak pěší trasy střední náročnosti, tak více túr s výraznějším převýšením, v exponovanějším terénu, případně s delšími tunely nebo po méně udržovaných, případně kamenitějších stezkách. Délka túr je v rozmezí 4-6 hodin. I zde ale platí, že dbáme na bezpečnost a pohybujeme se pouze po zajištěných oficiálních trasách.

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet na Madeiru a krátký přejezd do města Machico, ubytování v hotelu. V podvečer zajdeme společně na jídlo a uvítací drink.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. den

Naše putování po ostrově zahájíme stylově. Ještě před svítáním vyrazíme do přístavu, kde nás bude čekat loď se zkušeným kapitánem. Vyplujeme na oceán a zažijeme neobyčejný východ slunce s výhledem na mys Ponta de São Lourenço. Vylodíme se přímo na nejvýchodnějším cípu ostrova, kde odstartujeme první pěší túru. Trasa nás povede polopouštní krajinou mezi barevnými útesy. Projdeme kolem rybářského města Caniçal a pak už se napojíme na stezku lemující divoké severní pobřeží. Ta nás dovede až do Porto da Cruz. Městečka s příjemnou atmosférou, výrobnou rumu a několika dobrými restauracemi, kde si můžete dát i příjemné koupání a zakončit den večeří s výhledem na divoký Atlantik.

Přenocování v městečku Santana, kam nás převeze mikrobus z Porto da Cruz.

Délka etapy: 20km. Náročnost: střední až vysoká.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den

Ráno se svezeme mikrobusem do Santany. Občerstvíme se v kavárně a vyrazíme do kopců. Dnešní etapa povede nejdříve po levádě Caldeirão Verde, která se vlní třetihorním vavřínovým pralesem. Je jednou z nejstarších a nejkrásnějších na ostrově. Na nenápadné křižovatce odbočíme na lesní pěšinu. Čeká nás prudší stoupání bujnou madeirskou vegetací až na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo. Touto cestou se na vrchol dostane jen málokdo. My k tomu přidáme ještě jeden neobyčejný zážitek. Těsně pod vrcholem stojí turistická chata, kde strávíme noc.

Délka etapy: 10,5km. Náročnost: vysoká.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Vstávat budeme uprostřed panenské přírody obklopeni naprostým tichem a špičatými horami. Po snídani se vydáme na hřebenovou túru, která povede centrálním horským masivem. Budeme klesat, stoupat a užijeme si nádherné pohledy do nejhlubšího údolí na ostrově. Zlatým hřebem dneška bude Pico Grande, majestátný kopec z černé sopečné horniny. Na jeho vrchol si trochu zašplháme. Po náročné etapě si dopřejeme skvělou věčeři v hospůdce, kterou dobře znají všichni Madeiřani.

Poté přejezd minibusem do Funchalu, kde strávíme noc.

Délka etapy: 13,5km. Náročnost: vysoká.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. den

Odpočinkový den strávíme v hlavním městě Funchal. Každý si bude moci vybrat, co ho nejvíce láká, ať už je to vyrazit do některé z botanických zahrad, projít se historickými uličkami, zajít na ochutnávku madeirského vína, posedět v některé z kaváren a restaurací nebo si užít koupání na pláži. Průvodce vám rád poradí s výběrem vhodných aktivit na volný den. Nezapomenutelným zážitkem je i pozorování velryb a delfínů na otevřeném oceánu. Pro ty, kteří raději odpočívají aktivně, je fakultativně též možno zajít na lekci surfování, nebo si užít canyoning v divokých horách.

Přenocování v hlavním městě Funchal.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. den

Dnes vyrazíme zpátky do hor, tentokrát na západní stranu ostrova. Klikatou silnicí vyjedeme na náhorní plošinu. Etapu pak zahájíme na levádě Rocha Vermelha. Projdeme dlouhým, ručně tesaným tunelem a ocitneme se uprostřed zeleného pralesa. Cestou mezi stromovitými vřesovci vystoupáme do Fanalu, pohádkového lesa, který je často zahalený v tajemné mlze. Rostou tu veliké staré vavříny, jedny z nejstarších na ostrově. Pokračovat budeme malou pěšinou směrem do Ribeira da Janela. Večer a noc strávíme u moře v Porto Moniz, kde se můžeme vykoupat v krásných lávových bazénech při západu slunce, kdy je budeme mít takřka jen pro sebe.

Přenocování v Porto Moniz.

Délka etapy: 20km. Náročnost: střední až vysoká

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Závěrečný den našeho putování zahájíme na nejzápadnějším bodě ostrova, mysu Ponta do Pargo. Na útesu tu stojí navigační maják. Napojíme se na levádu, která nás provede autentickým madeirským venkovem. Během etapy nahlédneme do života místních a zastavíme se v několika menších podnicích na košt rumové ponchy a dalších specialit. Tento den bude rozlučkový, tak to trochu oslavíme. V cíli nás bude čekat mikrobus, který nás zaveze do Funchalu. Cestou budeme lemovat jižní pobřeží ostrova se svahy plnými banánových plantáží.

Přenocování ve Funchalu.

Délka etapy: 15km. Náročnost: lehká.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

8. den

Odjezd na letiště, závěrečná poncha a odlet.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování

 

Cena zahrnuje

  • Ubytování v hotelu nebo penzionu se snídaní, každý den na jiném místě
  • Dopravu autobusem či mikrobusem
  • Česky hovořícího průvodce
  • Zajištění veškerého programu podle itineráře
  • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

  • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
  • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
  • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
  • Obědy a večeře
  • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek. Bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období. Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Průběh programu:

Skupina bude mít ve všechny programové dny zájezdu k dispozici mikrobus a česky mluvícího průvodce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

Ubytování je ve dvoulůžkových pokojích se snídaní. Téměř každý den v průběhu zájezdu budeme ubytovánna jiném místě. Na horské chatě je máme ubytování se snídaní a večeří.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal. Průvodce poletí společně se skupinou z Prahy nebo počká na přílet skupiny na letišti ve Funchalu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Maximální velikost skupiny:

12 účastníků

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě