Lehké túry na Madeiře a jednodenní poznávací program

Lehká pěší turistika doplněná poznávacím programem

Termín
20. 9. – 27. 9. 2024
Cena
22 840 Kč

Přímá letenka od 10 885 Kč cena včetně zavazadel k 9.2.2024

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

malá skupina max. 16 účastníků

Uvažujete o prodloužení léta na Madeiře?  Připravili jsme pro vás  odlehčenou variantu pěší turistiky, kdy jsme navíc jeden den turistiky nahradili ještě jedním poznávacím programem. A samozřejmě bude i prostor pro odpočinek, gastronomické zážitky a koupání.

Podzim představuje ideální čas pro návštěvu Madeiry. Moře je vyhřáté a je v té době nejteplejší, zároveň ale už pominula nejvyšší sezóna a Madeira se postupně uklidňuje a počasí je v září velice příznivé a nemusíte se obávat velkých srážek. Objevte kouzlo Madeiry na lehkých pěších túrách. Prožijete nezapomenutelné dobrodružství v srdci divoké přírody. Budete se kochat úchvatnými výhledy, exotickou faunou s nepřeberným množstvím květin. S  portugalistkou Anežkou Gottliebovou, která tradičně tento zájezd povede objevíte i skrytá zákoutí ostrova, kam se obvykle turisté nemají šanci dostat.

A nemusíte se vůbec obávat, pokud vyrazíte na zájezd sami. Na našich zájezdech je výborná atmosféra a často zde vznikají přátelství na celý život.

 

 

Na co se můžete těšit?

Hory, divoká příroda a úchvatné vyhlídky

Levády i vavřínový prales

Východ slunce v nejvyšších horách ostrova

Nejkrásnější levády a treky

Koupání ve slavných lávových bazéncích

Malá skupiny max 15 účastníků

Náročnost: 2

Druhým stupněm náročnosti hodnotíme zájezdy kombinující poznávání ostrova autobusem či mikrobusem, případně gastronomii s nenáročnou turistikou. V rámci turistických tras sem patří túry do délky zhruba 3 hodin. Túry mají malé převýšení a vedou po snadno schůdných stezkách.

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet, transfer na hotel, ubytování. Informační schůzka, přípitek madeirským vínem.

 
 
 
 
 
 

2. den

Přejezd na vyhlídku Pico do Facho s výhledem na místní unikátní letiště. Výstup na Boca do Risco – krásný panoramatický trek po útesech severního pobřeží. Mix divoké přírody i kulturní krajiny zemědělských vesniček

Odpoledne koupání na divoké pláži malebného městečka Porto da Cruz, možnost občerstvení. Na zpáteční cestě zastávka na vyhlášený míchaný alkoholický nápoj „poncha“ v osvědčeném baru.

Délka pěší trasy: 10 km Náročnost: střední. Popis trasy (delší varianta).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den

Brzký výjezd na východ slunce na vyhlídku Pico do Arieiro (1818 m n. m.). Cesta na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1862 m n. m.). Fantastická hřebenová túra nejvyššími madeirskými horami. Bizarní skalní štíty, úchvatné panorama.

Možná je i varianta krátkého výletu po hřebenu z vrcholu Pico do Arieiro, poté návrat do autobusu, přejezd autobusem na Pico Ruivo a zde vyčkáme příchodu skupiny, která absolvuje přechod, nebo ji půjdeme naprosti po lehkém hřebenu na který vyjedeme autobusem.

Poté cesta z Achada da Teixeira busem do Santany, prohlídka typických domků se slaměnou střechou, možnost občerstvení. Nakonec zastávka na Ponta do Rosto, vyhlídce na východní cíp Madeiry São Lourenço. Úžasná polopouštní krajina barevných skal a bouřlivého Atlantiku.

Délka pěší trasy: Náročnost: lehká nebo vysoká. Popis trasy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Odpočinkově laděný den věnovaný západní části ostrova: přejezd na monumentální vyhlídku útesu Cabo Girão (580 m n. m.). Přesun do surfařské vsi Jardím do Mar, procházka po promenádě. Pak panoramatickou silnicí nad Paúl do Mar se zastavením na dechberoucí vyhlídce. Dál zamíříme na nejzápadnější mys ostrova Ponta do Pargo – ikonický maják a vysoké útesy. V Porto Moniz si užijeme úžasné koupání v lávových bazéncích. Možnost občerstvení. Projedeme divokým severním pobřežím, zastavíme u vodopádu Véu da Noiva. Vrátíme se přes vesnici Serra de Água, kde je samozřejmostí ochutnávka vyhlášené ponchy.

 
 
 
 
 
 
 

5. den

Okruh z Ribeiro Frio podél levád s návratem na stejné místo. Cestou poznáme divokou přírodu s vodopády a překvapivými vodními stavbami na levádách. Na závěr navštívíme pstruhovou farmu a můžeme si zde dát i grilovaného pstruha, který bude zaručeně čerstvý.

 
 
 
 
 
 

6. den

Krajinou barevných útesů mysu São Lourenço
Trek na nejvýchodnější výběžek Madeiry je ostrovní klasikou. Právem, protože takový typ krajiny nikde na ostrově nenajdete. Zdejší polopouštní příroda je v prudkém kontrastu k bujné zelené vegetaci madeirského vnitrozemí. Právě kvůli její jinakosti by tuhle túru měl absolvovat každý návštěvník Madeiry. Kombinace barevných útesů, kontrastu obvykle rozbouřeného severního pobřeží Atlantiku a povětšinou klidné hladiny pobřeží jižního společně s unikátní polopouštní flórou je prostě fantastická.
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Ráno odjezd do centra hlavního města na pěší procházku s výkladem průvodce. Začneme u sochy císařovny Sissi, slavné návštěvnice ostrova. Prohlédneme si stavbu místního kasina od arch. Niemayera. V parku Sv. Kateřiny budí obdiv bohatá květena a výhled na funchalský přístav. Zamíříme na hlavní třídu Avenida Arriaga, lemovanou kvetoucími jacarandami, dojdeme ke katedrále Sé, nejvýznamnější sakrální stavbě ostrova. Odsud už jen pár minut chůze do sklípků s madeirským vínem Oliveiras. Posílení skleničkou ostrovní speciality dorazíme do tržnice Mercado das Lavradores, kde ohromí nepřeberná nabídka exotického ovoce, květin a rybí trh. Volno na občerstvení.

Odpoledne výjezd do nádherné botanické zahrady Jardím Botánico. Přesun zpět do hotelu, možnost koupání.

 
 
 
 
 
 

Transfer na letiště a odlet.

Transfer na letiště a odlet.

 
 
 
 
 
 
 

Mapa navštívených pěších tras v rámci zájezdu

Ubytování

 

Cena zahrnuje

  • Ubytování ve 3* (resp. za příplatek v komfortním 4* hotelu) vždy s bazénem a se snídaní
  • Dopravu autobusem či mikrobusem
  • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
  • Zajištění veškerého programu podle itineráře

Cena nezahrnuje

  • Letenku
  • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
  • Léčebné výlohy – pojištění
  • Vstupné a  aktivity, které nejsou součástí programu (např. jízda na proutěných saních)

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích vždy s klimatizací a dobrou rautovou snídaní

  • v pohodlném 3* hotelu s velkou zahradou a dvěma bazény,
  • nebo pokud preferujeme větší komfort, potom nabízíme opravdu luxusní 4* hotel včetně wellness a bazénů.

Oba hotely se nachází 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři. Níže najdete fotografie obou hotelů.

Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 6 600 Kč (resp.

Příplatek za komfortní 4*hotel: 4 800 Kč / os.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období. Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Průběh zájezdu:

Skupina bude mít ve všechny programové dny zájezdu k dispozici autobus nebo mikrobus a česky mluvícího průvodce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde vás vyzvedne průvodce, který pobývá na Madeiře velkou část roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě