Tenerife – ostrov sopek, divoké přírody a nádherných pláží

Lehká pěší turistika, výlety s poznáváním a relaxace na nádherných plážích

Termín
19. 11. – 25. 11. 2025
Číslo zájezdu: 91024
Cena
24 430 Kč
Přímá letenka od 11 760 Kč

cena včetně zavazadel k 9.7.2024

 
 
 
 
 
 
 
Termín
4. 5. – 10. 5. 2025
Číslo zájezdu: 90425
Cena
26 430 Kč
Přímá letenka od 11 760 Kč

cena včetně zavazadel k 9.7.2024

 
 
 
 
 

Malá skupina max. 16 účastníků

Tenerife osloví sopečnou krajinou, ze které vystupuje majestátní Pico de Teide (3715 m), nejvyšší vrchol Španělska. Většina návštěvníků vyhledává především pláže a hotely na pobřeží, díky tomu ve zdejších horách není příliš mnoho lidí. S námi se do hor podíváte a poznáte tak všechny tváře ostrova Tenerife.

Zájezd kombinuje lehké túry s návštěvou zajímavých míst jako je město  San Cristóbal de La Laguna nebo pyramidy v Güímaru. Užijete si výhledy na zvrásněná horská úbočí i divoké scenérie vytvořené vulkanickou činností. Prozkoumáte bizarní skalní útvary Roques del García, ohromí vás obří sopky v Národním parku Teide i strmé útesy tyčící se nad Atlantikem. Vypravíte se na zapomenuté stezky v hustých borovicových lesích a projdete si kouzelný vavřínový prales na severu ostrova.

Plánujeme pro vás lehké túry bez výrazných převýšení. Na začátek pěších tras se vždy dostanete pohodlně díky silničkám, které vedou vysoko do hor. Spolu s přírodou a historií si samozřejmě užijete také relaxaci na vyhlášených plážích, koupání v Atlantiku a ochutnávky specialit Kanárských ostrovů.

 

Na co se můžete těšit?

Fascinující sopečná krajina

Lehké túry, objevování památek a úchvatné přírody

Nádherné pláže s bílým i černým pískem

Puerto de la Cruz s mořskými přírodními bazény

Národní park Teide a nejvyšší hora Španělska

Náročnost: 2

Druhým stupněm náročnosti hodnotíme zájezdy kombinující poznávání ostrova autobusem či mikrobusem, případně gastronomii s nenáročnou turistikou. V rámci turistických tras sem patří túry do délky zhruba 3 hodin. Túry mají malé převýšení a vedou po snadno schůdných stezkách.

Itinerář zájezdu

1. den

Odlet z Prahy na Tenerife, transfer do hotelu, ubytování, informační schůzka, přípitek tenerifským vínem a večerní koupání v moři.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. den

Jedna z nejkrásnějších túr na ostrově kolem sopek Montaña Negra (1408 m.n.m.) a Montaña La Atalya (1403 m. n. m.). Působivá cesta hustými borovicovými lesy a pohodové pěšiny přes černá lávová pole a sopečný popel.

Pozdní oběd v působivém přímořském městečku Puerto de la Cruz, koupání v přírodních bazénech, případně vyjížďka na maják Punta de Teno – nejzápadnější cíp Tenerife.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den

Přejezd mikrobusem do malebné horské vesničky Masca, která má velmi podobné rysy jako proslulá Macchu Picchu.

Vyhlídka na horskou soutěskou, kterou vede strmá stezka až na úroveň mořské hladiny ke skalnatým útesům Los Gigantes. Útesy se tyčí nad mořem do výšky 500 – 800 metrů. Jediná možnost, jak se dostat do jejich blízkosti je výlet lodí.

Přejezd do městečka Los Gigantes a možnost výletu lodí za pozorováním delfínů, což je velmi silný a nezapomenutelný zážitek.

Prohlídka městečka Los Gigantes s kouzelnou atmosférou a příjemnými restauracemi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Přejezd do Národního parku Teide s možností vyjet lanovkou k nejvyššímu vrcholu Španělska a vystoupat až na hranu kráteru sopky. Výstup je každý den povolen pouze pro omezené množství osob s místním průvodcem, permit zajistíme při včasné přihlášce na zájezd. V národním parku Teide jsou možné další alternativní túry.

Tento den nás čeká také 4 km výlet mezi bizarními skalními útvary Roques del García s převýšením kolem 200 m. Terén je místy náročnější, túru je však možné zkrátit.  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. den

Výlet do pohoří Anaga, které je pokryté vavřínovým pralesem. Lehký přechod horského hřebene s několika vyhlídkami. Během túry sestoupíme přibližně 500 m, zabere nám to kolem 2 hodin.

Oběd si užijeme ve velmi příjemném univerzitním městě San Cristobal de La Laguna. Odpoledne strávíme na vyhlášené pláži Las Teresitas, která je jako jedna z mála pokryta světlým pískem přivezeným z Afriky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. den

Volný den s následujícími možnostmi (doprava zajištěna):

Druhá nejznámější písečná pláž El Medano, která je velice vyhledávána zejména kitesurfery pro své ideální větrné podmínky.

Zoologická zahrada Loro v Puerto de la Cruz, kde můžeme pozorovat kosatky a užít si různé zábavní aktivity.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Muzeum norského badatele a dobrodruha Thora Heyerdahla známého jeho plavbami na člunech Kon-Tiki a Ra, který na Tenerife pobýval na sklonku života a na Tenerife roku 1991 objevil pyramidy v Güímaru na východním pobřeží ostrova a doložil i jejich astronomický význam. Oběd v přilehlém městečku. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cena zahrnuje

 • Ubytování v  4* apartmánech v blízkosti moře
 • Snídaně po celou dobu pobytu
 • Dopravu mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře
 • Vstupy (zejména lanovka na Pico de Teide), případně povinného místního průvodce pro vstup na hranu kráteru (kapacitně omezeno a záleží, zda se přihlásíte včas)

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenky:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete u nás objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Tenerife ( cca 4,5 hod. letu).

Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů.

Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do cílové destinace jiným leteckým spojením.

Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Počasí je na ostrově Tenerife velice příjemné a to v průběhu celého roku. Z tohoto pohledu nemůžete vlastně udělat chybu při zvolení termínu. Největší srážky jsou v březnu, ale i v této době stejně jako v průběhu celého roku platí, že srážky jsou nižší, než jsme zvyklí z domova a většinou jde o krátké přeháňky. Asi nejhezčím měsícem je duben, kdy teploty stoupají teploty nad 23 °C.

V zimních měsících prosinec – únor dosahují teploty příjemně 20 – 21 °C. Tedy teploty, kdy chodíte přes den v krátkém tričku.

V nejvyšším létě – tedy v červenci a srpnu, jsou úrovně teplot srovnatelné s teplotami v Čechách, nebo jsou dokonce v průměru lehce nižší. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy dosahuje průměr teplot 30 °C. Velice příjemný z hlediska teplot jsou také říjen a listopad, kdy je nejteplejší moře a teploty jsou pořád v úrovni 24 – 26 °C. Teplota v oceánu se celoročně mění jen o pár stupňů a průměr teploty v oceánu dosahuje 22 až 23 °C.
 
 
 
 

Ubytování:

Ubytování je zajištěno v 4* apartmánech ve dvoulůžkových pokojích v příjemném přímořském městečku  Puerto de La Cruz. Apartmány se nachází mimo velké hotelové resorty. V ceně ubytování je zahrnuta i snídaně.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Program zájezdu:

Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici větší mikrobus a program bude daný uvedeným itinerářem. V programu může dojít k mírným změnám nebo přehození dnů zejména v závislosti na počasí, únavě skupiny, nebo podle aktuální dohody všech účastníků.

Je samozřejmě možné některý programový den vypustit, zůstat v apartmánu a relaxovat u moře, případně si udělat vlastní program.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stravování:

V ceně programu nejsou zahrnuty obědy a večeře, nicméně v itineráři počítáme s možností zastavit se na oběd v restauraci a večeře obdobně v restauracích v místě ubytování. Ceny jídel v restauracích i v supermarketech jsou srovnatelné jako u nás.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě