MTB zájezd na Madeiru s Trail Hunterem

Týden plný MTB na nejlepších enduro trailech na světě

Termín
20. 10. – 27. 10. 2023
Číslo zájezdu: 140223
Cena
31 480 Kč
Přímá letenka: 10 731 Kč
Letecká přeprava kola: 3 600 Kč
ceny včetně zavazadel
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Termín
21. 6. – 28. 6. 2024
Číslo zájezdu: 10824
Cena
31 990 Kč 29 990 Kč

Cena přímé letenky: 10 757 Kč

včetně zavazadla.

Přeprava kola:  3 800 Kč

Termín
22. 11. – 29. 11. 2024
Číslo zájezdu: 11824
Cena
31 990 Kč 29 990 Kč

Cena přímé letenky: 10 757 Kč

včetně zavazadla.

Přeprava kola:  3 800 Kč

Jezdíte rádi na kole z kopce? Patří pojmy jako enduro a trail biking do vašeho běžného slovníku? Chcete zakusit na vlastní kůži světově vyhlášené MTB destinace, kde trénují nejlepší bikeři světa? Lákají vás traily exotickou přírodou, sopečnými horami, třetihorními lesy a polopouštní krajinou?

Potom jste tady správně. Připravili jsme pro vás opravdu unikátní MTB zájezd na Madeiru se skvělým průvodcem, „Trail Hunterem“ Davidem Polesným. Zná ho v Česku snad každý, kdo okusil náročnější terény pro horské kolo.  A samozřejmě jsme zúročili i své dlouholeté zkušenosti. Čekají vás úžasné zážitky!

Můžete s sebou vzít i svoji partnerku.  Paralelně s cyklistickým programem nabídneme i poznávací okruh Madeirou nebo pěší putování. Tyto programy máme připravené jako cestovatelské balíčky  Můžete se tedy přes den věnovat adrenalinovému programu, zatímco vaše partnerka bude objevovat Madeiru nebo vyrazí do hor a bude mít k dispozici auto s řidičem. Večery můžete trávit společně.

Na co se můžete těšit?

4 dny celodenního bikingu (možnost přikoupit další) na nejlepších MTB trailech na světě

Profesionální guide, který vám ukáže nejlepší traily

Servis mikrobusu, díky kterému budete jezdit jen z kopce

Společnost Davida ala Trail Huntera

Možnost dalších aktivit (pěší túry, surfování nebo canyoning)

První český MTB zájezd na Madeiru

Náročnost:

MTB zájezd, jehož hlavním programem jsou sjezdy na kole technicky náročným terénem. Doporučujeme výhradně pro zdatnější bikery. Nutností je celoodpružené kolo (půjčení lze zajistit i na místě – viz sekce „cena nezahrnuje“) a odpovídající ochranná výbava. Detailní program včetně specifik náročnosti uvádíme níže.

Itinerář zájezdu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Během našeho MTB programu projezdíte Madeiru křížem krážem a podíváte se na trasy, které ostrov v bikové komunitě proslavily po celém světě. Kamenité traily v divokých sopečných horách, singletracky vedoucí pralesy, technické pasáže zaříznuté do prudkých skalních útesů, sjezdy polopouštní krajinou – to vše nabízí nevelký ostrov Madeira, na který se dostanete přímým letem z Prahy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Photo Kike.Abelleira photography

Na ostrově spolupracujeme se společností Freeride Madeira. Nejenže postavila většinu místních trailů a pravidelně na ostrově pořádá závody světového formátu, ale její průvodci znají na ostrově každý kámen a kořen a rádi vám ukážou tratě, které Madeiru proslavily po celém světě.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Freeride Madeira team

Po trailech vás provede nejen místní průvodce, ale také David Polesný alias Trail Hunter. Ten vám bude dělat společnost během celého týdne a výlet bude dokumentovat. Jeho videa určitě znáte z YouTube a teď se můžete (ale nemusíte) stát aktérem v jednom z nich. David vám také poradí, jak natáčet své cyklistické zážitky nebo kde najít další skvělé bikerské destinace. Příležitostí k popovídání bude víc než dost.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
David Polesný alias Trail Hunter

Jak se jezdí na Madeiře na MTB:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Program tohoto zájezdu je do značné míry variabilní a závisí zejména na počasí, zdatnosti a dynamiky skupiny. Zahrnuje čtyři dny společného ježdění na trailech. Po snídani na vás bude čekat řidič a průvodce a dle aktuální meteo situace vybere nejlepší lokalitu pro ježdění v daný den. Madeira je místem s velkou různorodostí počasí (více o tom zde) a prioritou je vždy najít místo, kde je ten den hezky a tratě jsou v dobrém stavu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Během nezapomenutelného týdne se s kolem podíváte do všech koutů ostrova: divoké vnitrozemí s exotickými sopečnými horami, podhůří centrálního masivu s technickými pasážemi plnými kořenů, útesy na východu ostrova s nádhernými výhledy na oceán, nebo eukalyptové lesy jižního pobřeží protkané singletraily. Programové dny zahrnují 8 hodin s průvodcem a řidičem. Během dne absolvujete mezi 4.-6. výjezdy mikrobusem na kopec a najezdíte okolo 30 kilometrů sjezdů s převýšením (rozumějte sjezdem) mezi 2500-3500 výškových metrů. V ceně zájezdu jsou čtyři společné dny na trailech, v případě zájmu je možné dokoupit další. Během dne vždy počítáme se zastávkou na oběd, kdy vás průvodce vezme do jeho oblíbené hospůdky někde cestou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Photo Sam Needham

Po příletu na ostrov a přistání na místním unikátním letišti následuje společná cesta na hotel a uvítací přípitek madeirským vínem. Následující dva dny jsou věnované celodennímu bikingu. Čtvrtý den je volný – v případě zájmu si můžete zakoupit další den společného ježdění. Variantou jsou i další možné aktivity (za příplatek): společná túra v horách (třeba na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo), lekce surfování na vlnách nebo canyoning. Následující dva dny jsou opět strávené celodenním bikingem. Předposlední den je opět volný, opět s možností některé ze zmíněných výletů či aktivit. Poslední den: volné dopoledne, následně transfer na letiště a odlet.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tento výlet si užijete, pokud:

 • Jezdíte rádi na kole v terénu a tím terénem nemyslíte jen lesní cesty
 • Rychlebské stezky nebo Trutnov trails už máte najeté a baví vás
 • Nemusíte být závodník v enduru nebo sjezdař, ale kolo už máte trochu v ruce
 • Jezdíte na celoodpruženém bajku a máte i adekvátní ochrannou výbavu
 • Máte dobrodružnou povahu a chuť objevovat nové dimenze bajkingu
 • Déšť vás od ježdění na kole neodradí

Traily na Madeiře si nejlépe užijete na celoodpruženém enduro kole s vyššími zdvihy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Více obecných informací o MTB na Madeiře se můžete dočíst zde.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování

 

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • Snídaně
 • Transfery z letiště a na letiště
 • 4 dny na trailech (vždy 8 hodin na kolech)
 • Traily – místní průvodce a český průvodce ( David Polesný alias Trail Hunter)
 • Výjezdy mikrobusem na kopec (4 – 6 výjezdů za den)
 • Večerní brífingy s Davidem alias Trail Hunterem

Cena nezahrnuje

 • Letenku (podrobné informace níže)
 • Leteckou přepravu kola. Společnost Smart Wings si účtuje za jednosměrnou přepravu kola 1530 Kč (zpáteční 3060 Kč). Kolo by mělo být dostatečně zabalené, aby nedošlo k jeho poškození. V případě přepravy v krabici by šlapky měly být sundané či obrácené dovnitř. Váhový limit kola/zavazadla je 32 kg.
 • Pokud si budete chtít zapůjčit kolo na Madeiře, cena za pronájem celoodpruženého kola od naší partnerské společnosti Freeride Madeira je 85 EUR/den v případě pronájmu na více než 3 dny (95 EUR/den v případě pronájmu na méně dní). K dispozici jsou enduro MTB Scott Ransom. Budete-li mít zájem o zapůjčení kola, dejte nám prosím vědět s dostatečným časovým předstihem požadované údaje (výška a váha jezdce, počet dní pronájmu).
 • Pojištění léčebných výloh.
 • Variantní programy nad rámec cyklistiky (společné túry v horách, surfing, canyoning)
 • Další dny MTB sjezdů s průvodcem a řidičem (možnost přikoupení na místě). Cena je 95 EUR/den, pokud máte vlastní kolo.
 • Obědy a večeře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Ubytování:

V ceně zájezdu je ubytování ve 4* hotelu se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji. Hotel disponuje zázemím pro uložení a uzamčení kol. Nachází se v západní části města, cca 10 minut pěšky od pláže.  Uvedené snímky hotelu jsou pouze ilustrační a vyjadřují kvalitu hotelu, jakou můžete očekávat. Můžete být ubytování i v jiném hotelu, než ze kterého jsou uvedené informace, ale kvalitu hotelu vždy garantujeme.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stravování:

Snídaně jsou zahrnuty v ceně. Na oběd se zastavíme v průběhu trailů v některé z místních hospod.

Večeře je možné přikoupit na hotelu nebo zajdeme na večeři do jedné z několika přilehlých restaurací. Je zde i několik barů, kam je možné zajít na večerní drink.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu. 

Navíc, pokud si na Madeiru vezmete svoje kolo, což většina účastníků opravdu tak řeší, počítejte ještě s poplatkem za přepravu kol ve výši 3400 Kč.

Letenku vám na přání samozřejmě zajistíme.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého “jarního” počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období. Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

Počasí na Madeiře je velice proměnlivé a v rámci celého ostrova se hodně proměňuje. Díky tomu dokážeme z velké míry předvídat místa, kde v daný den nebudou velké srážky a trasy trailů uzpůsobujeme počasí na ostrově.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Řešení otázky Covid 19:

Každý, kdo cestuje na Madeiru, se musí prokázat negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin. Výjimka se vztahuje na očkované osoby a na osoby, které prodělali onemocnění Covid-19 v posledních 180ti dnech. V obou zmíněných případech není vyžadován negativní RT-PCR test. Je vyžadováno lékařské potvrzení v angličtině. Výjimka se vztahuje také na děti do 12ti let. Při návratu do České republiky se cestující musí prokázat negativním antigenním testem, ne starším než 24 hodin (nebo negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin). Výjimka platí pro očkované osoby. Pojištění léčebných výloh zahrnuje náklady spojené s onemocněním Covid 19, ale nezahrnuje nařízenou karanténu (toto riziko kryje pojištění Covid 19).

Připravili jsme pro vás podrobné informace ohledně cestování na Madeiru, které budeme pravidelně aktualizovat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Průběh programu:

Traily budeme jezdit v malých skupinách v maximální velikosti skupiny 8 cyklistů. Během celého dne na trailech budeme mít vždy zcela k dispozici mikrobus s řidičem, který nám bude vyvážet nás i naše kola. Během jediného dne strávíme 8 hodin na kolech a absolvujeme až 6 sjezdů během kterých projedeme několik vegetačních pásem. Začínáme v nadmořských výškách nad 1600 m. n. m. a někdy budeme sjíždět prakticky až k oceánu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Velikost cyklistické skupiny:

Kapacita zájezdu omezena. Předpokládáme maximálně 15 účastníků. Při takto velké skupině předpokládáme, že rozdělíme pro sjezdy účastníky do dvou skupin, nebo případně skupinu roztáhneme a jeden průvodce pojede vždy v čele skupiny a další guide bude skupinu uzavírat. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

David Polesný (Trail Hunter)

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě