Květinové slavnosti na Madeiře

Alegorické vozy, koberce květin a tanec

Termín 1. 10. – 8. 10. 2021
Cena 20 980 Kč 19 480 Kč

cena first minute

Květinové slavnosti jsou každoročně jedním nejvýznamnějších turistických lákadel ostrova. Alegorické vozy, tanečnice, bohatá květinová výzdoba, nic z toho by si turista neměl nechat ujít. Jedná se i o čas, kdy na Madeiru míří nejvíce návštěvníků. Program je připraven tak, abyste viděli to nejzajímavější z ostrova, ale zároveň se vyhli davům. Díky perfektní znalosti prostředí volíme záměrně jiné pořadí navštívených míst, a tak si můžete vychutnat nejznámější místa Madeiry v klidu a pohodě i v nejvyšší sezóně. Tropická a úchvatná věčně zelená příroda, nádherné hory pokryté mystickou mlhou. Poznáte nejzajímavější místa vulkanického ostrova Madeira, ale budeme mít i možnost vyrazit na jednoduché výlety podél levád.

Náročnost:  (1 nejnižší, 5 nejvyšší) : 1

Na co se můžete těšit?

Komfortní 4* hotel s bazénem ve Funchalu poblíž moře.

Nenáročné autobusové poznávání ostrova s poutavým výkladem

Úžasná ostrovní květena, krásné vyhlídky i koupání

Jednoduché výlety podél levád do úchvatné přírody

Gastronomické zážitky i kultura

Největší slavnosti ostrova Madeira

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet, transfer do hotelu, ubytování. Informační schůzka a přípitek madeirským vínem.

2. den

Ráno odjezd do centra hlavního města, kde nás čeká pěší procházka s výkladem průvodce. Začneme u sochy císařovny Sissi, slavné návštěvnice ostrova. Prohlédneme si stavbu místního casina, dílo architekta Niemayera. Pak se přesuneme do parku Sv. Kateřiny, plného krásné květeny, odkud se nám nabídne výhled na funchalský přístav. Pokračovat budeme po hlavní třídě Avenida Arriaga, lemované kvetoucími jacarandami, po které dojdeme a ž ke katedrále Sé, nejvýznamnější sakrální stavbě ostrova. Odsud je to jen pár minut chůze do sklípků s madeirským vínem Oliveiras, kde se posilníme skleničkou této ostrovní speciality a budeme pokračovat do tržnice Mercado das Lavradores. Úžasná plejáda exotických druhů ovoce, barevných květin a také možnost prohlédnout si zdejší rybí trh. Volno na občerstvení.

Odpoledne výjezd do botanické zahrady Jardím Botánico – mix původní madeirské i cizokrajné květeny, jedna z nejhezčích ostrovních zahrad. Poté přesun zpět do hotelu, možnost koupání.

3. den

Polodenní výlet do vnitrozemí: brzký start a unikátní výhled do „Údolí jeptišek“ z vyhlídky Eira do Serrado. Poté přejezd na Monte: prohlídka kostela Nossa Senhora da Monte (zde je pochován Karel I, poslední rakouský císař), fakultativně sjezd na vyhlášených proutěných saních.

Odpoledne návštěva květinových slavností. Budete si moci prohlédnout nádhernou květinovou výzdobu, průvod tanečnic a alegorických vozů a nasát atmosféru největších slavností ostrova.

4. den

Západní okruh: cesta po nejznámějších místech západní části ostrova. Ráno odjezd na severní pobřeží, přes vesničku São Vicente, zastávka u vodopádu Véu da Noiva a přejezd do Porto Moniz. Koupání ve zdejších unikátních lávových bazéncích, které magazín National Geographic označil jako jedno z nejlepších přírodních koupališť na světě. Fakultativně oběd. Přejezd na náhorní plošinu Paúl da Serra, zastávky na vyhlídkách po cestě. Panoramatická cesta přes horské sedlo Encumeada. Zastávka na vyhlášený alkoholický drink Poncha v Serra da Água. Cesta na jižní pobřeží, zastávka na úžasné vyhlídce jednoho z nejvyšších mysů na světě Cabo Girão (580 m n. m.). Poslední zastávka bude v městečku Camara de Lobos, kde pobýval i Winston Churchill.

5. den

Jihozápad: vesnice Prazeres a zdejší nenáročná cesta po jedné z nejvýznamnějších levád ostrova malebnou kulturní krajinou. Přejezd na nejzápadnější mys ostrova: Ponta do Pargo – krásná vyhlídka od majáku na útesu. Cesta zpět vyhlídkovou silnicí okolo rybářské a surfařské vesnice Paúl do Mar.

Délka pěší trasy: 8 km. Náročnost: snadná.

6. den

Východní okruh: ráno cesta na vyhlídku Pico do Facho: výhled na unikátní přistávací dráhu. Poté přejezd na Ponta do Rosto – vyhlídka na polopouštní mys svatého Vavřince, krajinu barevných skal a útesů. Zastávka v pitoreskní vesnici Porto da Cruz na severním pobřeží. Santana: návštěva domků se slaměnou střechou, fakultativně oběd. Cesta zpět přes Ribeiro Frio, krátká procházka na vyhlídkové místo Balcões (za dobré viditelnosti výhledy do kotle nejvyšších hor). Výjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m n. m.). Poté sjezd přes vesnici Monte do Funchalu.

7. den

Volný den s možností fakultativních výletů – doporučí průvodce na místě (možnost skupinové pěší turistiky s českým průvodcem / lodní výlet za pozorováním velryb a delfínů / půjčení auta / individuální návštěva botanických zahrad apod.)

8. den

Transfer na letiště a odlet.

Mapa navštívených míst v rámci zájezdu

Ubytování

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 4* hotelu (s bazénem) a se snídaní
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře

Cena nezahrnuje

 • Letenku
 • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
 • Pojištění léčebných výloh
 • Pojištění Covid 19 (jen pro případ nařízené karantény v zahraničí)
 • Testy na Covid 19 (aktuálně v omezené míře zdarma)
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu z toho důvodu, že v případě včasné přihlášky vám jsme schopni zajistit přímou letenku z Prahy do Funchalu (cca 4,5 hodiny letu) v cenové úrovni kolem 10 000 Kč. Pokud však bude již v době vaší přihlášky let naplněn, musíte letět s přestupem a v takovém případě se bude cena letenky pohybovat kolem 15 000 Kč.

Letenku vám na přání samozřejmě zajistíme.

Fakultativně:

 • Jízda na proutěných saních 15 EUR
 • Vstupné do botanické zahrady  6,50 EUR

Ubytování:

V komfortním 4* hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Hotel se nachází 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři.  Níže najdete fotografie hotelu. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 7 800 Kč.

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého “jarního” počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.  Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

Řešení otázky Covid 19:

Každý, kdo cestuje na Madeiru, se musí prokázat negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin. Výjimka se vztahuje na očkované osoby a na osoby, které prodělali onemocnění Covid-19 v posledních 180ti dnech. V obou zmíněných případech není vyžadován negativní RT-PCR test. Je vyžadováno lékařské potvrzení v angličtině. Výjimka se vztahuje také na děti do 12ti let. Při návratu do České republiky se cestující musí prokázat negativním antigenním testem, ne starším než 24 hodin (nebo negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin). Výjimka platí pro očkované osoby. Pojištění léčebných výloh zahrnuje náklady spojené s onemocněním Covid 19, ale nezahrnuje nařízenou karanténu (toto riziko kryje pojištění Covid 19).

Připravili jsme pro vás podrobné informace ohledně cestování na Madeiru, které budeme pravidelně aktualizovat.

Průběh zájezdu:

Skupina bude mít ve všechny programové dny zájezdu k dispozici autobus nebo mikrobus a česky mluvícího průvodce.   

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde vás vyzvedne průvodce, který pobývá na Madeiře velkou část roku.

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Práce nás baví a jsme originální

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra a přístup

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Náš přístup

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. 1 % našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Naše cesty

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy a realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Šárka Cerhová

Mgr. Kateřina Kozáková

Mgr. Milan Tichý

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

  Tohle by vás mohlo zajímat

  Termín

  13. 8. – 20. 8. 2021

  Cena bez letenky

  19 440 Kč

  Program je určen pro aktivní pěší turisty, kteří mají rádi kontinuální putování,…

  Termín

  20. 8. – 27. 8. 2021

  Cena bez letenky

  18 990 Kč

  Preferujete adrenalin a aktivní dovolenou? Máte rádi dlouhé a náročné treky divo…

  Termín

  2. 8. – 9. 8. 2021

  Cena bez letenky

  47 930 Kč

  Nový a neobvyklý typ zájezdu koncepce VÝJIMEČNÉ CESTY   Mentální odolnost pomáhá…

  Termín

  13. 8. – 20. 8. 2021

  Cena bez letenky

  22 730 Kč

  Pokud rádi na svých cestách poznáváte místní gastronomii a regionální vína, mohl…