Horské túry na Madeiře

Nejkrásnější treky v horách i po levádách

Termín
11. 10. – 18. 10. 2024
Číslo zájezdu: 11724
Cena
22 840 Kč

Přímá letenka od 10 885 Kč cena včetně zavazadel k 9. 2. 2024.

 

Maximální velikost skupiny 16 účastníků

Toužíte navštívit Madeiru a jste příznivci horské turistiky? Láká vás náročnější program v divoké přírodě. Pak právě pro Vás jsme připravili novinku, která nabízí nejkrásnější horské treky Madeiry. Využíváme mikrobus a zpravidla se nevracíme zpět stejnou cestou. Program je mixem nejznámějších ostrovních treků s méně známými trasamami, na kterých si užijeme liduprázdne hory a kouzelnou přírodu. Je zde  samozřejmě prostor pro odpočinek, gastronomické zážitky a koupání.

Na co se můžete těšit?

Maximální velikost skupiny 16 účastníků

Nejkrásnější horské treky na Madeiře

Levády i vavřínový prales

Nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo

Pro zájemce výprava za pozorováním velryb a delfínů

3-4* hotel s bazénem ve Funchalu poblíž moře

Náročnost: 4

Čtvrtý stupeň náročnosti mají zájezdy, které nabízí jak pěší trasy střední náročnosti, tak více túr s výraznějším převýšením, v exponovanějším terénu, případně s delšími tunely nebo po méně udržovaných, případně kamenitějších stezkách. Délka túr je v rozmezí 4-6 hodin. I zde ale platí, že dbáme na bezpečnost a pohybujeme se pouze po zajištěných oficiálních trasách.

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet, transfer do hotelu, ubytování. Informační schůzka a přípitek madeirským vínem.

 

2. den

Vyhlídková trasa z městečka Canical do Porto da Cruz. Nejkrásnější pobřežní trek ostrova vedoucí po kraji útesu na severním pobřeží Madeiry. Dechberoucí výhledy na oceán během celé cesty. Cílem je malebné městečko Porto da Cruz, kde je možné ochutnat místní rum či navštívit některou z vyhlášených restaurací.

Délka: 9 km, čas chůze: 5 hodin, náročnost: vysoká

 

3. den

Trasa z Encumeada přes Pico Ruivo do Achada do Teixeira. Úchvatná pěší túra vedoucí z horského sedla Encumeada přes centrální ostrovní hřeben je bezesporu jedním z nejkrásnějších pěších výletů na ostrově. Nabízí nádherné výhledy na severní i jižní části Madeiry a po mnoha stoupáních a klesáních doslova vrcholí na nejvyšší hoře ostrova, Pico Ruivo. Cesta vede původní horskou vegetací a končí na místě zvaném Achada do Teixeira.

Délka:12,5 km, čas chůze: bezmála 6 hodin, náročnost: vysoká

 

4. den

Z Boca da Corrida přes Pico Grande do Curral das Freiras. Málo známá etapa vedoucí na jeden z nejkrásnějších ostrovních vrcholů centrálního masivu a nabízející panoramatické výhledy na vesnici známou jako Údolí jeptišek, ve které končí. Výstup na Pico Grande a následný sestup, čítající více než 1000 výškových metrů potěší příznivce náročnější pěší turistiky.

Délka: 9 km, čas chůze: 4 hodiny, náročnost: vysoká

 

5. den

Odpočinkově laděný den věnovaný západní části ostrova: přejezd na monumentální vyhlídku útesu Cabo Girão (580 m n. m.). Přesun do surfařské vsi Jardím do Mar, procházka po promenádě. Pak panoramatickou silnicí nad Paúl do Mar se zastavením na dechberoucí vyhlídce. Dál zamíříme na nejzápadnější mys ostrova Ponta do Pargo – ikonický maják a vysoké útesy. V Porto Moniz si užijeme úžasné koupání v lávových bazéncích. Možnost občerstvení. Projedeme divokým severním pobřežím, zastavíme u vodopádu Véu da Noiva. Vrátíme se přes vesnici Serra de Água, kde je samozřejmostí ochutnávka vyhlášené ponchy.

 

6. den

Trasa z Queimadas přes Caldeirao do Inferno do vesnice Ilha. Jedna z nejkrásnějších levád ostrova vedoucí původní vegetací třetihorních pralesů skrze tunely a kolem několika vodopádů je jednou z ikonických túr ostrova. Expozice, výhledy do prudkých roklí i průchody skalními soutěskami, to vše je součástí této trasy. Sestup do vísky Ilha je málo známou variantou návratu z tohoto treku.

Délka: 16,5 km, čas chůze: 6 hodin, náročnost: vysoká

 

7. den

Volný den s možností fakultativního výletu (další společná pěší túra s průvodcem), případně individuální poznávání hlavního města s jeho botanickými zahradami. Fakultativně též možnost lodních výletů (pozorování velryb a delfínů), půjčení auta či odpočinek na pláži.

 

8. den

Transfer na letiště a odlet.

 

Mapa navštívených pěších tras v rámci zájezdu

Ubytování

 

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 3* (resp. za příplatek ve 4* hotelu) vždy s bazénem a snídaní
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek. Bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích vždy s klimatizací a snídaní:

 • v 3* hotelu s velkou zahradou a dvěma bazény
 • nebo 4* hotel včetně wellness a bazénů
 • oba hotely se nachází 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři

Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 6 600 Kč.

Příplatek za 4* hotel je 4 800 Kč / os.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období. Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

Průběh programu:

Skupina bude mít ve všechny programové dny zájezdu k dispozici autobus nebo mikrobus a česky mluvícího průvodce.

 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal. Průvodce poletí se skupinou z Prahy, případně čeká na letišti ve Funchalu.

 

Maximální velikost skupiny:

16 účastníků

 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Mgr. Michaela Černá

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě