Gurmánská Madeira

Ochutnejte Madeiru

Termín
30. 6. – 7. 7. 2023
Cena
28 390 Kč 26 390 Kč Vánoční sleva

Cena letenky: 10 731 Kč

(ke dni 12.11.)

včetně zavazadel

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rádi na cestách ochutnáváte místní gastronomii a vína? Pak vám doporučujeme zájezd Gurmánská Madeira, který kombinuje gastronomii s poznávacím programem. Každý den zaměříme na určité kulinářské a vinařské téma. Ochutnáme hovězí, rybí speciality či plody moře, vyhlášená dezertní nebo místní stolní vína i produkci z portugalské pevniny.

Při putování za lokálními chutěmi a vůněmi procestujeme ostrov křížem krážem. Kromě klasických zastávek vám neujdou ani skrytější, přesto úžasná místa. Objevíte kouzelný Fanal na severozápadě, starou silnici z Prazeres do Paúl do Mar nebo od civilizace odříznutou plošinku Fajã dos Padres na jižním pobřeží.

Zájezd realizujeme jen 1 x za rok, přičemž průvodce Milan Tichý není jen vynikající portugalista. Miluje gastronomii a o té madeirské by vám mohl vyprávět velice dlouho.  Tento zájezd je jeho specialitou.

Na co se můžete těšit?

Největší speciality regionální kuchyně včetně degustace vín

Pohodové autobusové poznávání ostrova s poutavým výkladem

Koupání ve věhlasných lávových bazéncích

Nejznámější turistická lákadla ostrova, ale i místa, která byste sami neobjevili

Typické hospůdky i bary, které znají jen místní

Nádherné přírodní scenerie i úchvatné vyhlídky

Náročnost: 1

Zájezdy poznávacího charakteru s minimální fyzickou náročností. Většina přesunů probíhá autobusem či mikrobusem. V rámci pěších výletů se omezíme na kratší procházky jednoduchým terénem s malým převýšením s délkou maximálně 1 hodiny. Tyto zájezdy mohou absolvovat i osoby s pohybovým hendikepem.

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet, transfer, ubytování. Uvítací přípitek, seznámení s průvodcem a programem. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. den

Poznávání ostrova zahájíme prohlídkou jeho metropole zvané Funchal. V její první části poznáme park Sv. Kateřiny se stejnojmennou starobylou kaplí a panoramatickou vyhlídkou na celé město. Od originálního Niemayerova hotelu Carlton a casina se vydáme přístavní promenádou kolem pevnosti Sv. Vavřince (São Lourenço) a staré celnice do nejstarší dochované části Fuchalu zvané Zona Velha. Přestávku na svačinu uděláme v místní vyhlášené tržnici, kde najdeme jak část květinovou, s ovocem a zeleninou, tak i rybí nebo bylinkovou, nechybí tu ani gastromarket. Pokračovat budeme Ornelovou obchodní ulicí na radniční náměstí s bývalou jezuitskou kolejí a arcibiskupským palácem, kde sídlí muzeum starého umění. Poté navštívíme zdejší katedrálu a usedneme k obědu. Začneme specialitami z tuňáka, respektive z tkaničnice, strašidelné “peixe espada”. Odpoledne nás čeká úvodní degustace světoznámého dolihovaného madeirského vína v Madeirské vinné lóži u Městského parku a žakarandami lemované třídy Arriaga.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. den

Tentokrát se vydáme mapovat severozápad ostrova. Přes oblast Canhas, kde se konává místní rallye, vystoupáme na náhorní planinu Paúl da Serra a zamíříme na Fanal, což je kouzelný kousek ostrova s pastvinami a mechem porostlými staletými vavříny. Po kratší procházce budeme pokračovat k vyhlídce na rozervané severní pobřeží, která leží nad ústím potoka Ribeira da Janela a stejnojmennou obcí, kde se nachází jedna z madeirských vodních elektráren. Pro zájemce o plavání v lávových bazénech se nabízí koupaliště na severozápadní výspě ostrova s názvem Porto Moniz. Zde je plánován i oběd. Gastronomickým tématem tohoto dne jsou vyhlášené hovězí špízy “espetada”. Poté projedeme polovinu severního pobřeží od západu k východu s několika fotografickými zastávkami, podjedeme horské sedlo Encumeada, abychom na závěr, již na dohled od Funchalu, navštívili malebné historické město Câmara de Lobos a navštívili rodinné vinařství Henriques&Henriques, kde vyrábějí vynikající fortifikovaná vína.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Tento den se společně vypravíme poznávat madeirský jihovýchod. Nejprve ale navštívíme slavnou funchalskou botanickou zahradu s nepřeberným množstvím květin, kvetoucích keřů, exotických dřevin, kaktusů, cykasů, endemitů nebo hospodářských plodin. Následovat bude pochodňový vršek, Pico do Facho, odkud se kdysi pochodněmi signalizovalo do Funchalu ohrožení piráty. Po návštěvě vyhlídky na mysu Ponta de São Lourenço se vrátíme přes průmyslovou zónu v bývalém velrybářském přístavu Caniçal do jednoho z prvních sídel na ostrově, města Machico. Protože tématem dne jsou plody moře, u pobřeží se nám budou servírovat vynikající přílipky “lapas” podávané s plackovým chlebem “bolo do caco”. Někdo zůstane u tohoto typického předkrmu a půjde se koupat na pláž, jiní budou pokračovat grilovanou rybou nebo langustou a severo-portugalským zeleným vínem “vinho verde”. Na závěr tohoto dne si uděláme exkurz do dějin madeirského letectví na vyhlídce nad obávaným a kuriozně postaveným letištěm v Santa Cruz. Na zpáteční cestě okusíme tradiční životabudič “poncha”  v jedné z útulných taveren.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. den

Exkurzi po jihozápadě ostrova zahájíme v historickém městě Ribeira Brava, po staletí ohrožovaném bouřemi s ničivým příbojem nebo zdivočelým potokem, po němž získalo jméno. Dále se posuneme až na hranu čtyřsetmetrové propasti nad jihozápadním pobřežím v obci Fajã da Ovelha a spustíme se po jedné ze zachovalých starých silnic k oceánu. Na naší cestě nebude chybět řada úžasných vyhlídkových a fotografických míst, neopomineme zastavit si na vynikající kávu a dortík v jedné z tamních kaváren. Jardim do Mar neboli Mořská Zahrada, tak se jmenuje další cíl tohoto dne, malebné městečko s horkým mikroklimatem, které svědčí pěstování avokáda, banánů nebo manga. Zde si uděláme menší vycházku, osvěžíme se v baru u přístaviště. Tomuto typu barů tu místní říkají “tasca” (čti táška). Vydáme se podél oceánu zpět na východ. Mezi Ribeirou Bravou a Funchalem se pod vysokým útesem nachází izolovaná, ale tradičně osídlená, plošina s názvem Fajã dos Padres. Dřív tato původně jezuitská država, odtud její název, byla dosažitelná jen loďkou. Dnes sem vede moderní lanovka, kterou použijeme i my, abychom v tomto úchvatném prostředí ochutnali místní vyhlášené tapas, degustovali domácí víno vypěstované z předfiloxerových historických odrůd. Je tu i možnost se vykoupat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. den

Zbývající severovýchodní kvadrant ostrova se nám v případě slušného počasí zjeví už při pohledu z třetí nejvyšší hory Madeiry jménem Pico do Arieiro (1818 m n.m.), kde poslední den společného programu zahájíme. Následovat bude nakouknutí do třetihorního pralesa “laurisilva” v mlžném údolí Studeného potoka (Ribeiro Frio). Poté sjedeme erozí rozedranou a přesto intenzivně obhospodařovanou krajinou k severovýchodnímu pobřeží. Pod bezmála šestisetmetrovým skaliskem Penha de Águia se rozkládá město Porto da Cruz vyhlášené stále fungujícím parním lihovarem, který navštívíme, a jehož produkci okoštujeme. Dále se přesuneme do zelinářské oblasti v okolí města Santana, kde nás čeká oběd se zaměřením na zeleninu, respektive na polévky z ní uvařené. Také místní voňavý chléb doporučujeme ochutnat. Přes městečka São Jorge a Ponta Delgada poté doputujeme do São Vicente, nad nímž se rozkládají rozsáhlé vinice, které navštívíme a kde provedeme degustaci místních unikátních odrůdových vín s apelací DOP Madeira. Společné putování završíme v sedle Encumeada.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Individuální volno. Možnost fakultativních programů jako výšlapy podél kanálů “levadas”, exkurze do Údolí Jeptišek Curral das Freiras, vyhlídkové plavby lodí, lodní exkurze s pozorováním delfínů a velryb, jízda na mořském kajaku atp. Závěrečná tříchodová večeře s degustací vín z kontinentálního Portugalska.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

8. den

Individuální volno. Transfer. Odlet.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mapa navštívených míst v rámci zájezdu

Ubytování

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cena zahrnuje

 • Ubytování v komfortním 4* hotelu (s bazénem)
 • Transfer do a z hotelu na letiště
 • Dopravu mikrobusem po celou dobu zájezdu s výjimkou dne ve Funchalu
 • Snídaně
 • 5 x gurmánské  jídlo včetně 1x nápoj
 • 5 x gurmánské ochutnávky
 • Degustace vína
 • Vstupné botanická zahrada
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cena nezahrnuje

 • Letenku
 • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
 • Léčebné výlohy – pojištění
 • Pojištění Covid 19 (jen pro případ nařízené karantény v zahraničí)
 • Testy na Covid 19 (aktuálně v omezené míře zdarma)
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu z toho důvodu, že v případě včasné přihlášky vám jsme schopni zajistit přímou letenku z Prahy do Funchalu (cca 4,5 hodiny letu) v cenové úrovni kolem 10 000 Kč. Pokud však bude již v době vaší přihlášky let naplněn, musíte letět s přestupem a v takovém případě se bude cena letenky pohybovat kolem 15 000 Kč.

Letenku vám na přání samozřejmě zajistíme.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.  Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

V komfortním 4* hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Hotel se nachází 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři.  Níže najdete fotografie hotelu. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 7 800 Kč.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Průběh zájezdu:

Skupina bude mít ve všechny programové dny zájezdu k dispozici autobus nebo mikrobus a česky mluvícího průvodce.   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Řešení otázky Covid 19

Každý, kdo cestuje na Madeiru, se musí prokázat negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin. Výjimka se vztahuje na očkované osoby a na osoby, které prodělali onemocnění Covid-19 v posledních 180ti dnech. V obou zmíněných případech není vyžadován negativní RT-PCR test. Je vyžadováno lékařské potvrzení v angličtině. Výjimka se vztahuje také na děti do 12ti let. Při návratu do České republiky se cestující musí prokázat negativním antigenním testem, ne starším než 24 hodin (nebo negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin). Výjimka platí pro očkované osoby. Pojištění léčebných výloh zahrnuje náklady spojené s onemocněním Covid 19, ale nezahrnuje nařízenou karanténu (toto riziko kryje pojištění Covid 19).

Připravili jsme pro vás podrobné informace ohledně cestování na Madeiru, které budeme pravidelně aktualizovat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde vás vyzvedne průvodce, který pobývá na Madeiře velkou část roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Mgr. Milan Tichý

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě