Silvestr na Madeiře

Užijte si velkolepé ohňostroje a příjemné klima ostrova věčného jara

Termín
27. 12. – 3. 1. 2022
Cena
36 440 Kč 34 490 Kč

First minute

 
 
 
 
 
 
 
 

Na co se můžete těšit?

Oslavy nového roku na kvetoucím ostrově s celoročně příjemným klimatem

Velkolepé ohňostroje v hlavním městě Madeiry

Ochutnávky skvělého madeirského vína ve sklípcích

Nenáročné výlety podél levád do deštného pralesa s úžasnou horskou scenérií

Scénické vyhlídky, koupání i gastronomické zážitky

Botanické zahrady i vyhlášená jízda na proutěných saních

Náročnost: 2

Druhým stupněm náročnosti hodnotíme zájezdy kombinující poznávání ostrova autobusem či mikrobusem, případně gastronomii s nenáročnou turistikou. V rámci turistických tras sem patří túry do délky zhruba 3 hodin. Túry mají malé převýšení a vedou po snadno schůdných stezkách.

Itinerář zájezdu

1. den

Přímý let z Prahy, transfer na hotel, informační schůzka.

 
 
 
 

2. den

Prohlídka hlavního města s průvodcem: Park Sv. Kateřiny s výhledem na přístav, procházka hlavní třídou Avenida Arriaga. Pevnost Sao Lourenço, katedrála Sé (nejvýznamnější sakrální stavba ostrova). Ochutnávka madeirského vína ve sklípcích společnosti Oliveiras. Procházka nejkrásnější ulicí starého města Rua Santa Maria. Návštěva vyhlášené tržnice Mercado dos Lavradores.

V odpoledních hodinách prohlídka vyhlášené botanické zahrady Jardím Botánico. Přejezd na Monte: návštěva kostelíku Nossa Senhora da Monte, kde je pochovaný poslední rakouský císař Karel I. Habsburský. Fakultativně za poplatek sjezd na vyhlášených proutěných saních.

 

 
 
 
 

3. den

Západní okruh. Autobusový poznávací výlet za nejznámějšími místy západní části Madeiry: vyhlídka „Pousada dos Vinháticos“, horské sedlo Encumeada (krátká procházka po místní levádě – cca 20 minut, ochutnávka vyhlášeného alkoholického nápoje poncha). Přejezd panoramatickou silnicí na náhorní plošinu Paúl da Serra. Cesta přes magické místo Fanal, nejstarší vavříny na ostrově. Porto Moniz: v případě příznivých podmínek koupání ve vyhlášených lávových bazéncích. Návrat divokým severním pobřežím s vyhlídkou na vodopád Véu da Noiva.

 
 
 
 

4. den

Cesta východním směrem, vyhlídka Pico do Facho (výhled na místní unikátní letiště). Pěší túra „Boca do Risco“, vedoucí částečně po levádě a zčásti po útesech severního pobřeží byla starou vinařskou stezkou, kudy Madeiřané nosili vinné hrozny ze severního na jižní pobřeží. Návštěva městečka Porto da Cruz na úpatí „Orlí skály“, možnost občerstvení.

Délka pěší trasy: 9 km. Náročnost: střední. Kompletní popis trasy (delší verze). 

 

 
 
 
 

5. den

Východní okruh: výjezd na úchvatnou vyhlídku Pico do Areiro (1818 m n.m.) – výhledy do nejvyšších hor. Přesun do oblasti třetihorních pralesů ve vesnici Ribeiro Frio. Krátká prohlídka pstruží farmy a krátká procházka na známou vyhlídku Balcões s výhledy na centrální masív. Cesta do Santany, prohlídka typických domků lidové architektury, možnost oběda. Návrat kolem severního pobřeží, zastávka na mysu Ponta de São Lourenço, krajina rozeklaných barevných skal a divokého Atlantiku.

Před půlnocí transfer do centra Funchalu na velkolepé ohňostroje, které byly zapsány do Guinessovy knihy rekordů v roce 2006 jako největší ohňostroje na světě. Vybereme si nejlepší vyhlídkové místo, odkud lze pozorovat tuto show, po jejímž skončení se vrátíme naším autobusem na hotel.

 
 
 
 

6. den

Volný program s možností fakultativních výletů – zajistí průvodce na místě (lodní výlety s možností pozorování velryb a delfínů / pěší turistika v horách či na levádách / pronájem auta / návštěva botanických zahrad.)

 

 
 
 
 

7. den

Výjezd na vyhlídku Eira do Serrado v madeirském vnitrozemí. Úžasné výhledy na vesnici Curral das Freiras (Údolí jeptišek). Pokračování cesty západním směrem, zastávka na jednom z nejvyšších útesů světa Cabo Girão (580 m n. m.). Cesta na jihozápadní pobřeží: surfařská mekka Jardím do Mar, slunná vesnice Calheta a nekonečné banánové plantáže v Madalena do Mar.

 
 
 
 

8. den

Transfer na letiště a odlet. 

 
 
 
 

Cena zahrnuje

 • Ubytování v komfortním 4* hotelu (s bazénem)
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře

Cena nezahrnuje

 • Letenku
 • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
 • Léčebné výlohy – pojištění
 • Pojištění Covid 19 (jen pro případ nařízené karantény v zahraničí)
 • Testy na Covid 19 (aktuálně v omezené míře zdarma)
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

Doplňující informace

Letenka:

Letenku vám na přání samozřejmě zajistíme. Pokud nedojde ke změně aktuálního letového řádu společnosti Smartwings, v tomto termínu předpokládáme letecké spojení s přestupem v Lisabonu (s aerolinkami TAP Portugal)

 
 
 
 

Fakultativně:

 • Jízda na proutěných saních 15 EUR
 
 
 
 

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.  Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 

 
 
 
 

Řešení otázky Covid 19:

Každý, kdo cestuje na Madeiru, se musí prokázat negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin. Výjimka se vztahuje na očkované osoby a na osoby, které prodělali onemocnění Covid-19 v posledních 180ti dnech. V obou zmíněných případech není vyžadován negativní RT-PCR test. Je vyžadováno lékařské potvrzení v angličtině. Výjimka se vztahuje také na děti do 12ti let. Při návratu do České republiky se cestující musí prokázat negativním antigenním testem, ne starším než 24 hodin (nebo negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin). Výjimka platí pro očkované osoby. Pojištění léčebných výloh zahrnuje náklady spojené s onemocněním Covid 19, ale nezahrnuje nařízenou karanténu (toto riziko kryje pojištění Covid 19).

Připravili jsme pro vás podrobné informace ohledně cestování na Madeiru, které budeme pravidelně aktualizovat.

 
 
 
 

Ubytování:

V pohodlném 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. 

 
 
 
 

Průběh zájezdu:

Skupina bude mít ve všechny programové dny zájezdu k dispozici autobus nebo mikrobus a česky mluvícího průvodce.   

 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde vás vyzvedne průvodce, který pobývá na Madeiře velkou část roku.

 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Šárka Cerhová

Mgr. Kateřina Kozáková

Mgr. Milan Tichý

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

  Tohle by vás mohlo zajímat

  Termín

  Cena bez letenky

  22. 9. – 29. 9. 2022

  22 880 Kč

  Chcete si užít hornatý ostrov Madeira, ale nepatříte k vyznavačům horské turisti…

  Termín

  Cena bez letenky

  18. 7. – 25. 7. 2022

  22 440 Kč

  Chystáte se na Madeiru a jste příznivci pěší turistiky? Pak je pro vás program P…

  Termín

  Cena bez letenky

  1. 7. – 8. 7. 2023

  27 990 Kč

  Rádi na cestách ochutnáváte místní gastronomii a vína? Pak vám doporučujeme záje…

  Termín

  Cena bez letenky

  1. 1. – 31. 12. 2021

  od 28 000 Kč

  Firemní zájezdy na míru jsou zpravidla koncipované jako krátké exkluzivní zájezd…