Pohodový přechod Madeiry nalehko

Pěší putování ostrovem s ubytováním v hlavním městě

Termín 13. 8. – 20. 8. 2021
Cena 20 940 Kč 19 440 Kč

sleva first minute

Program je určen pro aktivní pěší turisty, kteří mají rádi kontinuální putování, ale zároveň hotelový komfort a putování nalehko. Z přechodu ostrova Madeira západovýchodním směrem jsme vybrali nejkrásnější trasy v jeho jednotlivých částech, tak abyste viděli co možná největší pestrost krajiny a zbyl i čas na koupání a kulinářské zážitky. Bydlí se celou dobu v hotelu ve Funchalu, na začátky tras je to autobusem maximálně hodinu jízdy. Denně se chodí zhruba 3-6 hodin, takže v pozdním odpoledni se můžete vykoupat na pláži nedaleko hotelu, nebo zajít na dobrou večeři. Zájezd je vhodný i pro ty, co již na Madeiře byli, ale chtějí zažít ostrov jinak a podívat se i do méně známých míst, kam se běžný turista nedostane, zároveň nevynechává hlavní „taháky“. Program si neklade za cíl přejít pěšky úplně celý ostrov, ale jednotlivé trasy na sebe volně navazují a uvidíte tak to nejkrásnější z jednotlivých částí ostrova věčného jara.

Náročnost (1 nejnižší, 5 nejvyšší): 4

Na co se můžete těšit?

Maximální velikost skupiny 15 účastníků

Pohodové putování napříč ostrovem

Denně 3 - max. 6 hod. chůze nalehko

Nádherná místa, kam se běžný turista nedostane

Levády s vodopády i polopouštní krajina na východním cípu

4* hotel s bazénem ve Funchalu poblíž moře

Itinerář zájezdu

1. den

Přílet, přejezd do hotelu, informační posezení u sklenky madeirského vína.

2. den

Přejezd na vyhlídku Pico dos Barcelos s krásným panoramatickým výhledem na hlavní město. Následně cesta autobusem na nejzápadnější mys Madeiry Ponta do Pargo. Úchvatné vyhlídky z útesů a známý ostrovní maják. Poté přejezd na začátek trasy na levada Nova (jeden z nejvýznamnějších zavlažovacích kanálků ostrova) – rozcházecí trasa po vrstevnici kopcovitou oblastí eukalyptových lesů a kulturní krajiny. Po pěším výletu zastávka na koupání ve slunečném městečku Ponta do Sol.

Délka pěší trasy: 13 km. Náročnost: snadná.

3. den

Přejezd na jeden z nejvyšších útesů na světě Cabo Girão (zastávka na vyhlídce 580 m n. m.) a pak cesta do místa Bica da Cana. Nádherná cesta vavřínovými a vřesovcovými pralesy po opomíjené levádě, dlouhé tunely kontrastující s výhledy na centrální masív v jedné z nejdivočejších částí ostrova. Doputujeme do horského sedla Encumeada. Po cestě zpět zastávka na typický alkoholický drink poncha v legendárním baru v Serra da Água.

Délka pěší trasy: 10 km. Náročnost: střední až vysoká.

4. den

Výjezd opět do horského sedla Encumeada, srdce ostrova. Královská cesta Madeiry – přechod hlavního ostrovního hřebene z Encumeady až na nejvyšší horu Pico Ruivo. Cesta plná stoupání a klesání, krásných výhledů i bohaté květeny. Z nejvyšší hory sestup do Achada da Teixeira, cesta autobusem do Santany, možnost občerstvení a prohlídky zdejších typických domečků.

Délka pěší trasy: 13 km. Náročnost: vysoká.

5. den

Výjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova a vyhlídku Pico do Arieiro, kde se symbolicky rozloučíme s nejvyššími horami. Pak přejedeme do oblasti třetihorních lesů laurisilva ve vesničce Ribeiro Frio, odkud se vydáme na pohodovou cestu pralesem po levádě do Furado, která nás pohodovým odpočinkovým tempem zavede do vesnice Portela. V odpoledních hodinách volný čas na občerstvení, případně koupání v tomto malebném městečku na úpatí Orlí skály. 

Délka pěší trasy: 11 km. Náročnost: střední. Popis trasy.

6. den

Návrat do Porto da Cruz, odkud začneme úplně jiné, tentokrát pobřežní putování po útesech severního pobřeží po staré vinařské cestě do sedla Boca do Risco. Krásný, krajinově velmi pestrý trek nás zavede až k hornímu okraji nejstaršího města na ostrově – Machico. Zde si dáme opět volno na koupání či dobré jídlo a po cestě zpět se zastavíme na ponchu ve vyhlášeném baru cestou na hotel.

Náročnost : střední. Délka trasy: 10 km. Inspirace (trasa v programu je kratší).

7. den

Výjezd na Pico do Facho – bývalý protipirátský signalizační kopec, dnes vyhlídka na místní letiště a také na dějiště poslední etapy, nejvýchodnější cíp ostrova São Lourenço. Přejezd na túru v naprosto rozdílné krajině, polopouštní barevné útesy kontrastující s modří Atlantiku. Výstup na nejvýchodnější místo ostrova a oslava úspěšně vykonané cesty. Celé putování zakončíme chlazeným pivem a koupáním na malé pláži Prainha.

Délka pěší trasy: 7,4 km. Náročnost: střední. Podrobný popis túry.

8. den

Odjezd na letiště, závěrečná poncha a odlet.

Pozn.:

V případě nepřízně počasí na jedné straně ostrova lze jednotlivé trasy mezi sebou vyměnit, ale cílem je zachovat návaznost.

Mapa navštívených pěších tras v rámci zájezdu

Ubytování

Cena zahrnuje

 • Ubytování ve 4* hotelu (s bazénem) a se snídaní
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře

Cena nezahrnuje

 • Letenku
 • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 5 % z ceny zájezdu při současném pojištění léčebných výloh)
 • Pojištění léčebných výloh
 • Pojištění Covid 19 (jen pro případ nařízené karantény v zahraničí)
 • Testy na Covid 19 (aktuálně v omezené míře zdarma)
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu z toho důvodu, že v případě včasné přihlášky vám jsme schopni zajistit přímou letenku z Prahy do Funchalu (cca 4,5 hodiny letu) v cenové úrovni kolem 10 000 Kč. Pokud však bude již v době vaší přihlášky let naplněn, musíte letět s přestupem a v takovém případě se bude cena letenky pohybovat kolem 15 000 Kč.

Letenku vám na přání samozřejmě zajistíme.

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého “jarního” počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.  Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

Ubytování:

V komfortním 4* hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Hotel se nachází 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři.  Níže najdete fotografie hotelu. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 7 800 Kč.

Otázky řešení Covid 19:

Každý, kdo cestuje na Madeiru, se musí prokázat negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin. Výjimka se vztahuje na očkované osoby a na osoby, které prodělali onemocnění Covid-19 v posledních 180ti dnech. V obou zmíněných případech není vyžadován negativní RT-PCR test. Je vyžadováno lékařské potvrzení v angličtině. Výjimka se vztahuje také na děti do 12ti let. Při návratu do České republiky se cestující musí prokázat negativním antigenním testem, ne starším než 24 hodin (nebo negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin). Výjimka platí pro očkované osoby. Pojištění léčebných výloh zahrnuje náklady spojené s onemocněním Covid 19, ale nezahrnuje nařízenou karanténu (toto riziko kryje pojištění Covid 19).

Připravili jsme pro vás podrobné informace ohledně cestování na Madeiru, které budeme pravidelně aktualizovat.

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde vás vyzvedne průvodce, který pobývá na Madeiře velkou část roku.

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Práce nás baví a jsme originální

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra a přístup

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Náš přístup

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. 1 % našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Naše cesty

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy a realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Šárka Cerhová

Mgr. Kateřina Kozáková

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

  Tohle by vás mohlo zajímat

  Termín

  27. 12. – 3. 1. 2022

  Cena bez letenky

  bude doplněno

  Madeira je destinace, kterou je možné navštěvovat celoročně díky jejímu skvělému…

  Termín

  8. 10. – 15. 10. 2021

  Cena bez letenky

  18 880 Kč

  Chcete si užít hornatý ostrov Madeira, ale nepatříte k vyznavačům horské turisti…

  Termín

  Cena bez letenky

  bude upřesněno

  Kombinace skvělé jógy a treků do divoké přírody. Plánujeme na listopad 2021.…

  Termín

  1. 10. – 8. 10. 2021

  Cena bez letenky

  19 480 Kč

  Květinové slavnosti jsou každoročně jedním nejvýznamnějších turistických lákadel…