MTB na Madeiře – cestovatelský balíček

Naše nabídka pro milovníky sjezdů na MTB

Doporučené období:

Během celého roku

Délka programu:

7 dní

Cena:

od 23 800 Kč

Na co se můžete těšit?

5 dní sjezdů na nejlepších MTB trailech na ostrově Madeira

Servis profesionálního MTB průvodce a mikrobusu, díky kterému budete jezdit jen z kopce

Divoká příroda - hory, pralesy, polopouštní krajina a výhledy na Atlantik

Návštěva míst, které znají jen místní

Gastronomické zážitky - portugalská kuchyně i nezbytná poncha po dni na trailech

Exotický biking ve světově vyhlášené MTB destinaci

Ubytování

 

Cena zahrnuje

 • Ubytování : uvedená cena zahrnuje ubytování v pohodlném apartmánu v historické části města s vlastní kuchyňkou v těsné blízkosti mnoha restaurací a barů. Na přání jsme schopni zajistit i ubytování v luxusnějších hotelech se snídaní nebo polopenzí. Pro více info nás neváhejte kontaktovat.
 • Transfery z letiště a na letiště
 • 5 dní na trailech: 8hodinový program. V průměru najezdíte 35 km za den se sjezdem kolem 2000 výškových metrů. Každý den absolvujete 4-6 výjezdů mikrobusem.
 • Anglicky mluvící profesionální MTB průvodce a řidič vám budou  během programových dní plně k dispozici.

Cena nezahrnuje

 • Letenku (podrobnosti uvádíme níže)
 • Leteckou přepravu kola. Společnost Smart Wings si účtuje za jednosměrnou přepravu kola 1530 Kč (zpáteční 3060 Kč). Kolo by mělo být dostatečně zabalené, aby nedošlo k jeho poškození. V případě přepravy v krabici by šlapky měly být sundané či obrácené dovnitř. Váhový limit kola/zavazadla je 32 kg.
 • Pokud si budete chtít zapůjčit kolo na Madeiře, cena za pronájem celoodpruženého kola od naší partnerské společnosti je 60 EUR/den v případě pronájmu na více než 3 dny (65 EUR/den v případě pronájmu na méně dní). K dispozici jsou enduro MTB Scott Ransom. V případě zájmu o zapůjčení kola nám prosím dejte vědět s dostatečným časovým předstihem požadované údaje (výška a váha jezdce, počet dní pronájmu).
 • Pojištění léčebných výloh. Pokud máte zájem o zprostředkování pojištění, neváhejte nás kontaktovat.
 • Další dny MTB sjezdů s průvodcem a řidičem (možnost přikoupení na místě). Cena je 75 EUR/den, pokud máte vlastní kolo. S pronájmem kola je cena 120 EUR/den.
 • Obědy a večeře

Doplňující informace

Letenka

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu z toho důvodu, že v případě včasné přihlášky vám jsme schopni zajistit přímou letenku z Prahy do Funchalu (cca 4,5 hodiny letu) v cenové úrovni kolem 10 000 Kč. Pokud však bude již v době vaší přihlášky let naplněn, musíte letět s přestupem a v takovém případě se bude cena letenky pohybovat kolem 15000 Kč.

Letenku vám na přání samozřejmě zajistíme.

Ubytování:

Ubytování je zajištěno ve standarních cestovatelských apartmánech. v historické části města s vlastní kuchyňkou v těsné blízkosti mnoha restaurací a barů. Na přáni jsme schopni zajistit i ubytování v luxusnějších hotelech se snídaní nebo polopenzí. Níže najdete fotografie hotelu, které jsou ilustrativní a negarantujeme že budete ubytováni přesně v hotelu podle fotografií. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje za příplatek.

Stravování:

Snídaně jsou zahrnuty v ceně. Na oběd se zastavíme v průběhu trailů v některé z místních hospod.

Večeře je možné přikoupit na hotelu nebo zajdeme na večeři do jedné z několika přilehlých restaurací. Je zde i několik barů, kam je možné zajít na večerní drink.

Počasí:

Madeira je zárukou celoročního příjemného „jarního“ počasí, takže sem lze cestovat v každém ročním období. Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima
a počasí.

Průběh programu:

Bude pro vás zajištěn transfer z a na letiště. Program je zajištěný s našimi partnery na Madeiře se kterými budete absolvovat nejlepší místní traily.  V programu je zahrnuto pět dní sjíždění místních cyklotrailů, které budete absolvovat v malých zpravidla 8 členných skupinkách.  Programové dny zahrnují 8 hodin s průvodcem a řidičem. Během dne absolvujete mezi 4.-6. výjezdy mikrobusem na kopec a najezdíte okolo 30 kilometrů sjezdů s převýšením (rozumějte sjezdem) mezi 2500-3500 výškových metrů. Po snídani na vás bude ve vašem hotelu čekat řidič a průvodce, který podle aktuální meteo situace  vybere nejlepší lokalitu pro ježdění v daný den. Madeira je místem s velkou různorodostí počasí (více o tom zde) a prioritou je vždy najít místo, kde je ten den hezky a tratě jsou v dobrém stavu. Profesionální průvodci jsou místní experti, kteří hovoří anglicky. 

Řešení otázky Covid 19

Každý, kdo cestuje na Madeiru, se musí prokázat negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin. Výjimka se vztahuje na očkované osoby a na osoby, které prodělali onemocnění Covid-19 v posledních 180ti dnech. V obou zmíněných případech není vyžadován negativní RT-PCR test. Je vyžadováno lékařské potvrzení v angličtině. Výjimka se vztahuje také na děti do 12ti let. Při návratu do České republiky se cestující musí prokázat negativním antigenním testem, ne starším než 24 hodin (nebo negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin). Výjimka platí pro očkované osoby. Pojištění léčebných výloh zahrnuje náklady spojené s onemocněním Covid 19, ale nezahrnuje nařízenou karanténu (toto riziko kryje pojištění Covid 19).

Připravili jsme pro vás podrobné informace ohledně cestování na Madeiru, které budeme pravidelně aktualizovat.

Pojištění:

Do ceny nezahrnujeme pojištění a volbu varianty pojištění ponecháváme na účastníky. Důrazně však doporučujeme pojištěné léčebných výloh včetně Covid pojištění, s výhodou je i úrazové pojištění. Na vyžádání zajistíme pojištění léčebných výloh, covid pojištění a pojištění storna u pojišťovny ERV (nejkvalitnější pojištění na trhu).

Velikost cyklistické skupiny:

Velikosti cyklistických skupin jsou zpravidla omezeny maximálním počtem 8 účastníků, které vždy doprovází profesionální instruktor. 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

  Tohle by vás mohlo zajímat

  Termín

  Cena bez letenky

  22. 9. – 29. 9. 2022

  22 880 Kč

  Chcete si užít hornatý ostrov Madeira, ale nepatříte k vyznavačům horské turisti…

  Termín

  Cena bez letenky

  18. 7. – 25. 7. 2022

  22 440 Kč

  Chystáte se na Madeiru a jste příznivci pěší turistiky? Pak je pro vás program P…

  Termín

  Cena bez letenky

  1. 7. – 8. 7. 2023

  27 990 Kč

  Rádi na cestách ochutnáváte místní gastronomii a vína? Pak vám doporučujeme záje…

  Termín

  Cena bez letenky

  27. 12. – 3. 1. 2022

  34 490 Kč

  Zažijte Silvestr jinak – na Madeiře.  Ostrov věčného jara můžete navštěvovat cel…