MTB na Madeiře – cestovatelský balíček

Naše nabídka pro milovníky sjezdů na MTB

Doporučené období:

Během celého roku

Délka programu:

7 dní – cena: 26 540 Kč

Cena:

Jezdíte rádi na kole z kopce? Nejsou vám cizí pojmy jako enduro a trail biking? Chtěli byste vidět a užít si vyhlášené MTB destinace, kam jezdí trénovat nejlepší bikeři světa? Lákají vás traily exotickou přírodou, sopečnými horami, třetihorními lesy či polopouští? Pak je cestovatelský balíček MTB na Madeiře pro vás ten pravý.

Balíček, připravený na míru aktivním MTB jezdcům, lze využít celoročně. Zahrnuje ubytování, transfery z letiště na hotel a pět dní cyklotrailů. Na strmé kopce se vyjíždí mikrobusem a sjezdy po pověstných trailech absolvuje se skupinou profesionální MTB průvodce.  Ideální způsob, jak si užít Madeiru na kole.

Více informací o MTB na Madeiře zde.
Další podrobnosti najdete v nabídce „MTB zájezd na Madeiru s Trail Hunterem„, z níž balíček vychází. Parametry balíčku se však v některých detailech liší.

Na co se můžete těšit?

5 dní sjezdů na nejlepších MTB trailech na ostrově Madeira

Servis profesionálního MTB průvodce a mikrobusu, díky kterému budete jezdit jen z kopce

Divoká příroda - hory, pralesy, polopouštní krajina a výhledy na Atlantik

Návštěva míst, které znají jen místní

Gastronomické zážitky - portugalská kuchyně i nezbytná poncha po dni na trailech

Exotický biking ve světově vyhlášené MTB destinaci

Ubytování

 

Cena zahrnuje

  • Ubytování : uvedená cena zahrnuje ubytování v pohodlném apartmánu v historické části města s vlastní kuchyňkou v těsné blízkosti mnoha restaurací a barů. Na přání jsme schopni zajistit i ubytování v luxusnějších hotelech se snídaní nebo polopenzí. Pro více info nás neváhejte kontaktovat.
  • Transfery z letiště a na letiště
  • 5 dní na trailech: 8hodinový program. V průměru najezdíte 35 km za den se sjezdem kolem 2000 výškových metrů. Každý den absolvujete 4-6 výjezdů mikrobusem.
  • Anglicky mluvící profesionální MTB průvodce a řidič vám budou  během programových dní plně k dispozici.

Cena nezahrnuje

  • Letenku (podrobnosti uvádíme níže)
  • Leteckou přepravu kola. Společnost Smart Wings si účtuje za jednosměrnou přepravu kola 1530 Kč (zpáteční 3060 Kč). Kolo by mělo být dostatečně zabalené, aby nedošlo k jeho poškození. V případě přepravy v krabici by šlapky měly být sundané či obrácené dovnitř. Váhový limit kola/zavazadla je 32 kg.
  • Pokud si budete chtít zapůjčit kolo na Madeiře, cena za pronájem celoodpruženého kola od naší partnerské společnosti je 60 EUR/den v případě pronájmu na více než 3 dny (65 EUR/den v případě pronájmu na méně dní). K dispozici jsou enduro MTB Scott Ransom. V případě zájmu o zapůjčení kola nám prosím dejte vědět s dostatečným časovým předstihem požadované údaje (výška a váha jezdce, počet dní pronájmu).
  • Pojištění léčebných výloh. Pokud máte zájem o zprostředkování pojištění, neváhejte nás kontaktovat.
  • Další dny MTB sjezdů s průvodcem a řidičem (možnost přikoupení na místě). Cena je 75 EUR/den, pokud máte vlastní kolo. S pronájmem kola je cena 120 EUR/den.
  • Obědy a večeře

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu z toho důvodu, že v případě včasné přihlášky vám jsme schopni zajistit přímou letenku z Prahy do Funchalu (cca 4,5 hodiny letu) v cenové úrovni kolem 10 000 Kč. Pokud však bude již v době vaší přihlášky let naplněn, musíte letět s přestupem a v takovém případě se bude cena letenky pohybovat kolem 15000 Kč.

Letenku vám na přání samozřejmě zajistíme.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

Ubytování je zajištěno ve standarních cestovatelských apartmánech. v historické části města s vlastní kuchyňkou v těsné blízkosti mnoha restaurací a barů. Na přáni jsme schopni zajistit i ubytování v luxusnějších hotelech se snídaní nebo polopenzí. Níže najdete fotografie hotelu, které jsou ilustrativní a negarantujeme že budete ubytováni přesně v hotelu podle fotografií. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje za příplatek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stravování:

Snídaně jsou zahrnuty v ceně. Na oběd se zastavíme v průběhu trailů v některé z místních hospod.

Večeře je možné přikoupit na hotelu nebo zajdeme na večeři do jedné z několika přilehlých restaurací. Je zde i několik barů, kam je možné zajít na večerní drink.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Madeira je zárukou celoročního příjemného „jarního“ počasí, takže sem lze cestovat v každém ročním období. Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima
a počasí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Průběh programu:

Bude pro vás zajištěn transfer z a na letiště. Program je zajištěný s našimi partnery na Madeiře se kterými budete absolvovat nejlepší místní traily.  V programu je zahrnuto pět dní sjíždění místních cyklotrailů, které budete absolvovat v malých zpravidla 8 členných skupinkách.  Programové dny zahrnují 8 hodin s průvodcem a řidičem. Během dne absolvujete mezi 4.-6. výjezdy mikrobusem na kopec a najezdíte okolo 30 kilometrů sjezdů s převýšením (rozumějte sjezdem) mezi 2500-3500 výškových metrů. Po snídani na vás bude ve vašem hotelu čekat řidič a průvodce, který podle aktuální meteo situace  vybere nejlepší lokalitu pro ježdění v daný den. Madeira je místem s velkou různorodostí počasí (více o tom zde) a prioritou je vždy najít místo, kde je ten den hezky a tratě jsou v dobrém stavu. Profesionální průvodci jsou místní experti, kteří hovoří anglicky. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Řešení otázky Covid 19

Každý, kdo cestuje na Madeiru, se musí prokázat negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin. Výjimka se vztahuje na očkované osoby a na osoby, které prodělali onemocnění Covid-19 v posledních 180ti dnech. V obou zmíněných případech není vyžadován negativní RT-PCR test. Je vyžadováno lékařské potvrzení v angličtině. Výjimka se vztahuje také na děti do 12ti let. Při návratu do České republiky se cestující musí prokázat negativním antigenním testem, ne starším než 24 hodin (nebo negativním RT-PCR testem ne starším než 72 hodin). Výjimka platí pro očkované osoby. Pojištění léčebných výloh zahrnuje náklady spojené s onemocněním Covid 19, ale nezahrnuje nařízenou karanténu (toto riziko kryje pojištění Covid 19).

Připravili jsme pro vás podrobné informace ohledně cestování na Madeiru, které budeme pravidelně aktualizovat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pojištění:

Do ceny nezahrnujeme pojištění a volbu varianty pojištění ponecháváme na účastníky. Důrazně však doporučujeme pojištěné léčebných výloh včetně Covid pojištění, s výhodou je i úrazové pojištění. Na vyžádání zajistíme pojištění léčebných výloh, covid pojištění a pojištění storna u pojišťovny ERV (nejkvalitnější pojištění na trhu).

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Velikost cyklistické skupiny:

Velikosti cyklistických skupin jsou zpravidla omezeny maximálním počtem 8 účastníků, které vždy doprovází profesionální instruktor (v angličtině).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě