Fotografická Madeira s Martinem Rakem

Kurz fotografie v kulisách vulkanického ostrova Madeira

Termín
11. 5. – 18. 5. 2023
Číslo zájezdu: 110523
Cena
VYPRODÁNO
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Exotická a nesmírně fotogenická Madeira osloví každého fotografa. Madeiru známe dokonale, proto vás zavedeme ve správnou dobu na ta nejúžasnější místa pro pořízení skvělých záběrů. Lektorem zájezdu je Martin Rak, kterého ve fotografických kruzích asi netřeba představovat. Pokud se chcete zlepšit v technice fotografování na jednom z nejúžasnějších míst pro krajinářskou fotografii, pojeďte s námi na tento unikátní fotozájezd.

Na co se můžete těšit?

Program stavěný na míru všem opravdovým zájemcům o fotografii

Osobní přístup zkušeného fotografa a lektora během práce v terénu i workshopech na hotelu

Jedno z nejlepších míst pro krajinářskou fotografii na světě, vzdálené jen několik hodin letu z Prahy

Zkušeného průvodce, který zná na ostrově nejlepší fotografické podmínky a fotogenická místa

Skvělou gastronomii a klima ostrova věčného jara

Malou skupinu, umožňující osobní přístup a prohloubení fotografických schopností

Náročnost: 1

Zájezdy poznávacího charakteru s minimální fyzickou náročností. Většina přesunů probíhá autobusem či mikrobusem. V rámci pěších výletů se omezíme na kratší procházky jednoduchým terénem s malým převýšením s délkou maximálně 1 hodiny. Tyto zájezdy mohou absolvovat i osoby s pohybovým hendikepem.

Itinerář zájezdu

Díky krajinné pestrosti celého sopečného ostrova mále velkou škálu možností co fotografovat. Mohou to být ranní mlhy na náhorní planině Paul da Serra, východ slunce v centrálním masivu nejvyšších hor, mlžné třetihorní pralesy, polopouštní krajina mysu São Lourenço, jedny z nejvyšších útesů na světě, nebo třeba čilý ruch v historické části hlavního města Funchal.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotografie: Martin Rak. Lokalita: Madeira.

Ubytováni budeme v pohodlném 4* hotelu ve Funchalu, odkud je všude blízko. A rytmus našich cest bude do značné míry udávat světlo. Zpravidla budeme vyrážet brzy ráno a focení věnujeme i večer, kdy je světlo opravdu impozantní. Během dne nám zbyde dostatek času na objevování ostrova, ale i na odpočinek v hotelu s bazénem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hotelová zóna ve Funchalu.

Hlavní náplní cesty bude opravdu fotografie. Jak bylo řečeno, lektorem fotografie na Madeiře bude fotograf Martin Rak, jehož fotografie se umisťují na předních místech světových fotografických soutěží. Jeho práci si můžete prohlédnout třeba na jeho instagramu či webu.

Bylo by ale škoda se při cestách za fotografiemi vynechat hlavní turistická lákadla, neochutnat speciality místní kuchyně a neproniknout hlouběji do kultury a mentality ostrovanů. Věnovat se vám tedy bude i průvodce Jan Kubišta, který na Madeiře tráví velkou část svého života, zná tady doslova každý kámen a dokáže vybrat místo na ostrově, kde je v danou chvíli nejlepší počasí a fotografické podmínky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ribeira da Janela Madeira Fotografie: Martin Rak. Lokalita: Madeira.

V rámci programu bude dostatek prostoru na workshopy na hotelu s výměnou zkušeností, praktické rady v průběhu vlastního fotografování a rovněž technické sedánky, kdy se můžeme věnovat kompozici, úpravě fotografií, nebo jen samotným základům fotografování, i výuce focení na zrcadlovce. A samozřejmě nám zbyde i dostatek času na nějakou horskou túru, koupání v lávových bazénech, nebo třeba plavání s delfíny. Program bude do určité míry spoluvytvářet i počasí, protože právě podle počasí a slunce budeme každý den volit místa, na která vyrazíme.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotografie: Martin Rak. Lokalita: Madeira.

Tento zájezd je určený pro pokročilé fotografy, stejně jako i pro úplné začátečníky. Martin je velice zkušený lektor, který bude mít díky malé skupině prostor věnovat se účastníkům i individuálně podle jejich potřeb.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotografie: Martin Rak. Lokalita: Madeira.

Program zájezdu:

V ceně programu jsou 3 plné programové dny (FD) a 2 odlehčené programové dny (HD).

Programové dny zahrnují 6-8 hodin v terénu (včetně přejezdů) z nichž bude velká část věnována fotografování nejatraktivnějších částí ostrova. Přesuny na fotografická místa jsou pomocí auta/minibusu, na některá místa pěšky, ale pokud se skupina nerozhodne jinak, nepředpokládáme pěší túry delší než hodinu. 

Zájezd nemá přesně daný itinerář navštívených míst, vše záleží na podmínkách pro fotografii, počasí, dynamice skupiny a přáních účastníků v součinnosti s lektorem a průvodcem.

V plném programovém dni (FD) očekávejte brzké vstávání (na Madeiře slunce ale vychází relativně pozdě, tak to tolik „nebolí“), přesun na fotografické místo (30-60 minut jízdy), focení. Poté návrat na hotel na pozdní snídani/brunch. Dopolední volno + možnost workshopu/konzultace v konferenční místnosti hotelu. Odpoledne odjezd na několik dalších fotografických míst, práce v terénu až do večerní „zlaté hodinky“. Návrat na hotel, možnost společné večeře.

V odlehčeném programovém dni (HD) vynecháme východ slunce, jelikož program je sice intenzivní, ale je zároveň vaší dovolenou a myslíme v něm i na odpočinek.

V programu je i jeden volný den, který je možno věnovat poznávání ostrova: možnost dalšího společného fotografického dne, pěší túry s průvodcem, lodního výletu za pozorováním velryb, půjčení auta či třeba návštěvu slavných botanických zahrad atd.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotografie: Martin Rak. Lokalita: Madeira

Co se na zájezdu naučíte:

 • Vhodný výběr lokality na základě aktuálních podmínek
 • Základy kompozice
 • Práce s širokým i dlouhým ohniskem
 • Použití filtrů
 • Ostření (hyperfokální vzdálenost, focus stacking atd…)
 • Expoziční bracketing (násobná expozice)
 • Fotografování v protisvětle

Zpracování fotografií:

 • Vyvážení bílé
 • Přechodové a radiální filtry 
 • HDR 
 • Korekce vad objektivu
 • Pokročilejší úpravy za použití vrstev a masek
 • Exposure blending
 • Retuše
 • Lokální úpravy
 • Světelné masky (Luminosity masks)

Doporučené fotografické vybavení:

 • Digitální fotoaparát s výměnnými objektivy 
 • Širokoúhlý objektiv a teleobjektiv
 • Pevný stativ
 • Filtry (polarizační, ND)

Ostatní doporučené vybavení:

 • kvalitní turistická obuv
 • outdoorové oblečení vhodné pro pěší túry přírodou
 • baterka pro případný průchod tunelů
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ponta de Sao Lourenco Madeira Fotografie: Martin Rak. Lokalita: Madeira.

Cena zahrnuje

 • Ubytování v komfortním 4* hotelu (s bazénem)
 • Bohaté snídaně
 • Transfer z a do hotelu na letiště
 • V rámci fotografování budeme mít k dispozici mikrobus, který nám umožní flexibilně volit místo i čas
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Lektora – profesionálního fotografa, který nám bude k dispozici včetně večerních workshopů
 • Zajištění veškerého programu, který bude reagovat na počasí, světlo a aktuální podmínky

Cena nezahrnuje

 • Letenku (v případě zájmu vám letenku zajistíme)
 • Obědy a večeře. Zpravidla se stravujeme společně v místních restauracích za velice dobré ceny.
 • Pojištění storna (v případě zájmu vám můžeme zajistit pojištění storen a pojištění léčebných výloh) u pojišťovny ERV
 • Aktivity nad rámec uvedeného programu

28

let na trhu

112

vlastních zájezdů

64

programů Madeira
na míru

1012

realizovaných firemních programů

Doplňující informace

Letenka:

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Je možné využít i letecké spojení s přestupem, které je standardně za nižší cenu. U letenek s přestupem však negarantují letecké společnosti návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Průběh zájezdu:

Průběh zájezdu bude do značné míry reflektovat, že cílem je pořízení skvělých fotografií a budeme se snažit být ve správný čas (podle světla) na správném místě. Budeme tedy improvizovat s ohledem na počasí a aktuální světelné podmínky. Počasí je na Madeiře velice proměnlivé a proto plně využijeme služeb zkušeného průvodce, který dokáže odhadnout klimatické podmínky v různých částech ostrova a navrhne nám ta nejlepší místa v dané situaci.

Počítejte tedy s tím, že budeme ve většinu dní vyjíždět velice brzy ráno, abychom s úsvitem již stáli s fotoaparátem v ruce. Podobně tomu bude i navečer, kdy bude cílem tzv. „zlatá hodinka“. Během dne se budeme vracet do hotelu a bude tedy možné i přes den relaxovat – viz detailní popis výše.

 Martin též povede během zájezdu několik workshopů, kdy se můžeme věnovat technice, kompozici, úpravě fotografií a další práci fotografa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubytování:

V komfortním 4* hotelu s bazénem ve dvoulůžkových pokojích. Hotel se nachází poblíž centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři.  Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 7 900 Kč.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Počasí:

Madeira je garancí relativně teplého „jarního“ počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.  Pro další informace doporučujeme navštívit sekci našeho webu klima a počasí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu:

Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde vás vyzvedne průvodce, který pobývá na Madeiře velkou část roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč jet s námi?

Vývoj i tradice

Značka Madeiran je produkt CK Inspira, která působí na trhu od roku 1994 a opírá se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře.

Naše reference

Naše reference najdete zde

Nejširší síť partnerů

Máme nejširší síť partnerů a kontaktů na Madeiře (hotely, doprava, restaurace a další služby cestovního ruchu). Umíme vybrat nejen skvělé trasy, ale garantujeme i osvědčené hotely, restaurace i další aktivity a také české průvodce, kteří se specializují na Madeiru, hovoří portugalsky, případně na ostrově trvale žijí.

Profesionalita

Naše programy jsou vždy profesionálně připravené a dobře rozmyšlené do detailu. Maximální velikost skupiny na zájezdech s pěší turistikou, sportovních a seberozvojových zájezdech je 15 osob. Je pro nás důležité, abyste se na zájezdech cítili dobře a cesta na Madeiru se stala nezapomenutelným zážitkem.

20 let zkušeností na Madeiře

Opíráme se o 20 let zkušeností a plánování zájezdů na Madeiře ve spolupráci s průvodci, kteří tam několik let žili a mají díky tomu i mnoho osobních vazeb a kontaktů. Samozřejmostí je tedy perfektní znalost jazyka a prostředí.

Jistota a spolehlivost

Samozřejmostí je pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku a naše členství a asociaci cestovních kanceláří (ACK ČR)

Originalita

Zájezdy připravuje tým lidí, které jejich práce baví, jsou nejen kolegy, ale i přáteli a stejný vztah mají k Madeiře, pracovní i osobní. Díky tomu dokážeme nabídnout neotřelé originální programy a trasy.

Přátelská atmosféra

Umíme program uzpůsobit požadavkům malé skupiny (počasí, fyzická náročnost, únava apod.) Jistě oceníte přátelskou atmosféru, kdy se snadno navazují přátelství často i na celý život.

Smysluplnost a respekt

Snažíme se, aby cestování znamenalo poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a napomáhá vidět život v širších souvislostech. Poznávání cizích zemí je v naší představě vždy spojené s tolerancí a ohleduplností a svoboda cestování jde ruku v ruce s respektem k místní kultuře, domorodcům i přírodě.

Navštěvujeme i méně známá a o to autentičtější místa, a nikdy vás nezavedeme do turistických „pastí“, předražených restaurací či nevkusných obchodů se suvenýry. Jedno procento našeho zisku ze zájezdů na Madeiru každoročně věnujeme smysluplným způsobem na ochranu madeirské přírody a unikátních třetihorních lesů.

Kvalita a jedinečnost

Nesnažíme se být nejlevnější cestovní kanceláří na trhu, ale upřednostňujeme kvalitu a jedinečnost. Chceme, aby cestování znamenalo. Poznávání úžasných přírodních i kulturních míst způsobem, který obohacuje a také motivuje k ochraně přírody a našeho světa vůbec. Naše ceny jsou srovnatelné s konkurencí, ale vždy odrážejí kvalitu našich služeb.

Jednáme vždy férově, vždy se snažíme vyhovět individuálním požadavkům a najít vyhovující řešení každé situace. Pomáháme dotvářet vaše představy, realizujeme vaše sny a moc nás tato práce baví.

Průvodce

Jan Kubišta

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě